anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kwota pobrania inna niz ma zamowieniu

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Klient złożył zamówienie za 400,31zł. Skadalo się z 4 paczek. Teraz dzwoni że nie odebrał bo kurier kazał płacić ponad 1600zł. Ja nadałam tak jak zawsze to robię.  Wysyłam z allegro.  Kurier dpd.  Moim zdaniem przy tworzeniu etykiet allegeo błędnie przypisało 400,31 do każdej paczki i z tego wyszło 1600z  groszami. Co radzicie  zrobić? Pierwszy raz mam taką sytuację. Nie widzę tutaj mojego błędu.

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Też to przerobiłam.

I też uważam, że kwoty są błędnie podstawiane przy każdej paczce w jednym zamówieniu.

Teraz jedyne co możesz zrobić to nadać jeszcze raz, bo DPD zdalnie nie zmieni wartości pobrania - kłóciłam się o to na infolinii DPD.

Jesteś bardzo w plecy, bo zapłacisz za paczki wracające i za ponowna wysyłkę.

Niestety, całkowitą wartość pobrania widzisz dopiero po pobraniu dokumentów wysyłkowych. 

Może z Allegro się wykłócisz, ale wątpię.

Ja miałam fart, bo klienta zaraz po tym jak mu zeszło powiadomienie z absurdalną płatnością pobraniową (po zeskanowaniu paczki przez kuriera) zadzwonił o co chodzi i zdążyłam ściągnąć kuriera i wymienić etykiety, a pierwsze nadanie się anulowało

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl domyślam się, że chodzi o zamówienie nr 43c53e51-c794-11ec-b573-478bda195b92 to system obliczył koszt dostawy na 67,96 zł. Widzę, że kupujący zgłosił problem z przesyłkami i odmówił odbioru. 
Sprawę należy wyjaśnić z przewoźnikiem DPD, ponieważ nasz system wyliczył koszt dostawy zgodnie z danymi w ofercie. 
Reklamację w przypadku tego przewoźnika możesz złożyć na stronie, a reklamacja powinna zwierać 
pełnomocnictwo do składania reklamacji udzielone przez Allegro (pobierzesz je tutaj) oraz dokumenty wymagane w zgłoszeniu reklamacyjnym – otrzymasz ich listę, gdy w formularzu wybierzesz powód zgłoszenia reklamacyjnego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Reklamacja w DPD ? Sience-Fiction plus trzeba mieć nerwy ze stali. Reklamacja i tak zostanie odrzucona.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@la_nika 

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisał @barwyflory_pl  nie jest problemem koszt przesyłki tylko kwota pobrania i niej jest to wina DPD tylko nadawania przez Allegro, a poza tym nie barwyflory.pl tylko Allegro jest stroną i nich Allegro zgłasza reklamację.

Skoro towar szedł w 4 paczkach to opłata za wysyłkę jest poprawna 4x 16,99

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#
.@la_nika to nie chodzi o koszty dostawy. Wartość całego zamówienia wraz z dostawą allegro dobrze policzylo tyle że tą wartość przypisało do każdej z paczek z osobna. I tym sposobem pobranie wyszło nie 400zł tylko 1600zł
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl @AGLOPRIMA2 dziękuję za zwrócenie uwagi, macie rację. 
@barwyflory_pl poproszę Cię o cierpliwość, skonsultuję to i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl potwierdzam to, co napisał @Client:44052296 abyy opłata została pobrana prawidłowo, sprzedający powinien podzielić kwotę pobrania na 4 (dla każdej paczki osobno), aby całe zamówienie zsumowało się prawidłowo. Kwota zamówienia zaciąga się dla każdej paczki, co finalnie dało kwotę pobraniową pomnożoną razy 4. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@la_nika przepraszam, ale czy Ty wiesz jak wygląda nadawanie paczek przez wysyłam z Allegro?

...Wpisanie 400 złotych (kwoty zamówienia)...

Tam nikt nie wpisuje tej kwoty, podstawia się automatycznie przy każdej KOLEJNEJ paczce dodawanej w tym samym zamówieniu i założę się, że przynajmniej połowa nadawców ten problem przegapia

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AGLOPRIMA2 dziękuję za zwrócenie uwagi. 
Kwota pobrania rzeczywiście zaciąga się automatycznie i trzeba ją ręcznie edytować. Tak to działa w systemie, zespół zajmujący się tym narzędziem pracuje już nad lepszym rozwiązaniem, żeby takie problemy nie występowały. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

No i tak właśnie można zauważyć różnicę pomiędzy teoretykami z Allegro, a praktykami, który sprzedają. Tylko praktyków nikt słuchać nie chce

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Taaaa.... pracuje. Ten problem zgłaszamy od dawna. Gdy jedno zamówienie za pobraniem DPD 1000zł idzie w np. w dwóch paczkach, system allegro powinien stworzyć dwie etykiety:

paczka 1/2

paczka 2/2

i jedno pobranie 1000zł.

 

Ale nasz wspaniały system allegro robi tak 

paczka 1/2

paczka 2/2

pobranie 2x1000zł=2000zł

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Oto cud allegro 😂

Potrafi rozmnożyć pieniądze 💰

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz ty składać tylko Allegro i ja bym zostawił problem, składaj reklamację Allegro.😁

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl przy generowaniu kolejnych paczek z zamówienia nie spojrzałeś, że w każdej paczce wstawiło Ci pobranie 400.31 co w sumie dało 1601,24. Ja zawsze dla pierwszej paczki ustawiam dana kwotę a w następnych wstawiam 0 zł. 

Cóż to taki MAŁY minus narzędzia do nadawania z allegro

Podobna sprawa ma się z ubezpieczeniem też się powiela na każdej paczce.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Czy ten problem dotyczy tylko paczek pobraniowych, czy może płatnych z góry też?

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Przy płatnych z góry powiela się wartość ubezpieczenia i potem trzeba dopłacać.

Czyli jak klient kupił towaru za 900 zł i wysyłasz to w trzech paczkach to ubezpiecza się towar za 2700 a Ty dopłacasz za ubezpieczenie powyżej 1000 zł (w DPD)

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Robię taki sam błąd, kiedy wysyłam z Allegro Pocztex kurier, mam zawsze płatnośc z góry. Jeżeli zamówienie jest na 900 zł, to wysyłam 8 paczek i ubezpieczenie samo się wpisuje w każdej przesyłce na 900 zł. Korzystam z kreatora: dodaj kolejną przesyłkę w tym zamówieniu.

Jak należy robić prawidłowo?:

1. W pierwszej przesyłce zaakceptować domyślną wartośc ubezpieczenia  na kwotę 900 zł, a w kolejnych przesyłkach wpisywać ubezpieczenie 0 zł

2. Czy może podzielić 900 zł na mniejsze kwoty, i do każdego ubezpieczenia wpisać wartość towaru, która jest w danej paczce.

 

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Wydaje mi się, że lepiej dzielić, bo jak się jedna z tych paczek oprócz pierwszej uszkodzi/zagubi, to nic nie odzyskasz, no bo ubezpieczenie tej konkretnej jest "0"

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Szkoda, że nie ma szybkiej podpowiedzi Allegro podczas nadawania, powinna być blokada, żeby do jednego zamówienia nie dało się nadać ubezpieczenia np. 8x 900 zł. To samo dotyczy pobrania.

oznacz moderatorów