anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kwota pobrania inna niz ma zamowieniu

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Klient złożył zamówienie za 400,31zł. Skadalo się z 4 paczek. Teraz dzwoni że nie odebrał bo kurier kazał płacić ponad 1600zł. Ja nadałam tak jak zawsze to robię.  Wysyłam z allegro.  Kurier dpd.  Moim zdaniem przy tworzeniu etykiet allegeo błędnie przypisało 400,31 do każdej paczki i z tego wyszło 1600z  groszami. Co radzicie  zrobić? Pierwszy raz mam taką sytuację. Nie widzę tutaj mojego błędu.

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

ale to tylko Allegro, co od niego wymagasz...

Frontem do... samego siebie, bo nie do sprzedawcy, z którego portal doi tylko kasę

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@CHECINIAKI dziękuję za Twoją sugestię! Przekazałam ją do zespołu zajmującego się tym narzędziem 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Może allegro sponsoruje sprzedawców kalkulatorów, długopisów i kartek. Taki rozbudowany system wysyłek powinien sam to obliczać, a przy więcej niż 2 paczkach trzeba używać kalkulatora. 

 

oznacz moderatorów

mks39
#8 Zapaleniec#

Po prostu system nadawania przesyłek Allegro to zwykły twór ucznia a nie specjalisty. Poprzedni system był z Furgonetki i w tych sprawach był dopracowany.

Jak można stworzyć system gdzie nie można wypełnić i podejrzeć całości informacji na jednej stronie (dane nadawcy, dane odbiorcy, waga, cena ...)? Tak naprawdę klikasz zamawiasz przesyłkę i nie wiesz za co zapłacisz ... Przechodzenie przez kilka stron aby wygenerować etykietę mógł wymyśleć człowiek który nigdy nie nadawał żadnej przesyłki i nie miał zajęć z ergonomii pracy ... po prostu taka "dobra zmiana" w Allegro.

Brak możliwości przypisania na stałe konta do przesyłek pobraniowych to tylko małe utrudnienie w tym całym systemie.

Brak możliwości zbiorczego podglądu na wszystkie wysłane przesyłki to kolejny kwiatek tego systemu. Nie wiem czy Klient odebrał przesyłkę, nie mam czasu sprawdzać każdego zamówienia udzielnie, ale cóż Allegro "wie lepiej".

Podsumowując - system nadawania przesyłek przez Allegro to kolejny przykład jak można utrudnić życie sprzedawcy i jak można wydusić dodatkowe opłaty bo sprzedawca czegoś nie zauważy (np. dodatkowego ubezpieczenia do każdej przesyłki, dodatkowego pobrania przy drugiej przesyłce ... i.t.p) ...

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Do Polski wchodzi s.h..o.p.e.e. obecnie brak prowizji. Dużo sprzedawców z mojej okolicy już tam jest. Sprzedaż coraz większa. Klientów coraz więcej. Zyski większe. Ceny tych samych produktów są niższe niż na allegro. Tutaj połowę zysku zabiera allegro w prowizji, dopłatach do smarta, opłatach dodatkowych do paczek. Dobra konkurencja dla allegro, które zdziwia wprowadzeniem jakieś produktyzacji, wyszukiwanie ofert z dup.....y, ignorowanie zgłaszanych problemów w wysyłam z allegro i teraz mój asortyment. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ALCkow Porównałem kilka cen produktów które mnie interesują i nie są takie same, są wyższe.😛

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Są miliony ofert. Np. do tego co ja wystawiam na allegro muszę doliczyć minimum około 35-40% marży żeby opłacić prowizje, opłaty za smarta ( nawet gdy klient dokona zwrotu ) wliczyć w to opłaty dodatkowe i oczywiście zapłacić podatek i jeszcze na tym zarobić. 

Obecnie bez prowizji i opłat za dostawy mogę dać minimum 15% marzy. 

Oczywiście brak prowizji u konkurenta nie będzie trwał wiecznie, ale zawsze to jakaś konkurencja do monopolu allegro

 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

I tu nie chodzi o wysokość prowizji, bo przecież mamy wolny rynek. Jednak o spadek jakości sprzedaży na allegro np. nowe wysyłam z allegro jest gorsze niż stara wersja z lutego

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Życzę wszystkiego dobrego wszystkim sprzedawcom, którzy "bujają się" z DPD i z przesyłkami Allegro DPD. Ilość zgłoszeń jest bardzo duża. Po co więc z tego korzystać? Przecież co chwilę ktoś pisze, że jest problem z DPD. Czy nie ma innych firm kurierskich? Czy trzeba koniecznie korzystać z Allegro DPD?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Żeby mieć oferty w Smart właściwie nie ma innego wyboru, tzn jest, ale Pocztex 48 lub kurierem UPS

Poczta nie jest tak pewna z dostawą na jutro, a UPS to dodatkowe koszty w formie dopłat, n doliczyli mi 21 zł za weryfikację adresu. 

oznacz moderatorów