anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Liczenie czasu odpowiedzi na dyskusje kiedy upływa 30 dni ?

bajbi
#7 Wielbiciel#

Kochani mam taki problem. Przegapiłam dyskusję ponieważ w zasadzie ich nie miewam. Klient który założył dyskusje został poinformowany o prawdopodobnym braku w zamówieniu w dniu wysłania do niego przesyłki czyli zanim ją odebrał. Potem na email odpowiedział potwierdzając brak i natychmiast go dosłałam. W międzyczasie założył dyskusję na która nie odpowiedziałam, w tej samej kwestii. Ja wiem , że to jest moja wina i mam punkty na minusie , a że jestem małym przesiębiorcą, który robi wszystko samodzielnie od produkcji po wysyłkę to jedna dyskusja obniżyła mi jakość sprzedaży z super plus na wymaga poprawy, nie muszę dodawać że sprzedaż spadła praktycznie do zera ? Allegro jednego dnia mi pokazuje neutralny a drugiego wymaga poprawy. Jak jest liczony czas tych 30 dni na nieterminowe odpowiedzi od zakończenia dyskusji czy od dnia założenia dyskusji ? Bo ten już minął i klient nawet wystawił mi super opinie, przeprosił za dyskusje itp.. a ja nadal w oczach allegro jestem zła mimo tego ze reszta parametrów na maxa jest. Przepraszam za tak długi wywód ale to jest mocno wkurzajace , że mali co się meeega starają za małą pomyłkę są kasowani 😞 i dziesiątki zadowolonych klientów włącznie z tym z dyskusji nie są brani pod uwagę. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/zestawienie-ocen-sprzedazy-YLKolRY7qS0

Po takim 1 negatywie trochę trzeba odpracować i nie jest to 1:1(matematyka).😁

oznacz moderatorów

bajbi
#7 Wielbiciel#

Oceny sprzedaży mam na 100% tu chodzi o za długi czas na odpowiedź w dyskusji która mi się przydażyła pierwsza od kilku miesięcy i taka mnie j więcej jest częstotliwość dyskusji

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@bajbi 

Procent Dyskusji, w których kupujący otrzymał od Ciebie odpowiedź w terminie. Bierzemy pod uwagę Dyskusje z ostatnich 30 dni.

Czasu odpowiedzi w Dyskusjach nie liczymy w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy.

Progi

Wymagany próg
Wynik
100%
Super
95%
Dobry
90%
Neutralny
80%
Wymaga poprawy
poniżej 80%
Nieakceptowalny

Jak obliczamy punkty za Terminowe odpowiedzi w Dyskusjach

Punkty zdobędziesz, jeśli dla ponad 90% Dyskusji udzielisz odpowiedzi w regulaminowym czasie. Za każdy procent powyżej 90% uzyskasz 2 punkty. Maksymalnie możesz uzyskać 20 punktów.

Za każdy procent poniżej 90% odejmujemy 5 punktów.

Przykłady:

  • 99% terminowych odpowiedzi w Dyskusjach - otrzymasz 18 pkt
  • 80% terminowych odpowiedzi w Dyskusjach - stracisz 50 pkt.

Jak możesz poprawić swój wynik

Postaraj się jak najszybciej odpowiadać na wiadomości, które kupujący przesyłają w Dyskusjach. Szybkie i terminowe odpowiedzi to jeden z czynników, które pozytywnie wpływają na zadowolenie klientów.

Sprawdź jakie ramy czasowe obowiązują w Dyskusjach.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/jakosc-mojej-sprzedazy/jakosc-mojej-sprzedazy-obszar-obsl...

oznacz moderatorów

bajbi
#7 Wielbiciel#

Ja to wszystko wiem ale jeśli mi się przytrafi jedna dyskusja na kilka miesięcy to po jakim czasie ta jedna, której tak naprawdę nie powinno być mi się zneutralizuje ?  Bo nie mam jak poprawić na bieżąco czasu odpowiedzi bo moi klienci praktycznie nie mają powodów do zakładania takich dyskusji.  

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@bajbi 
Nie ma możliwości "zneutralizowania" braku odpowiedzi na dyskusję w ciągu 24h. Przydarzyło się - tego nie zmienisz. Średni czas odpowiedzi można zmniejszyć odpowiadając natychmiast w kolejnych dyskusjach (ale trzeba je mieć).
Będzie psuła statystyki przez 30 dni (taki okres bierze Allegro pod uwagę przy obliczaniu statystyk)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

bajbi
#7 Wielbiciel#

No właśnie tylko od kiedy te 30 dni mija od rozpoczęcia dyskusji ? Od mojej odpowiedzi czy od zakończenia tej dyskusji ? 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@bajbi 

kiedy te 30 dni mija

31-go dnia po rozpoczęciu dyskusji.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów