anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Likwidacja oceny za koszt wysyłki

idf2005
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że po wprowadzeniu przez Allegro prowizji od kosztu wysyłki, ocenianie przez Kupujących tego parametru straciło sens, ponieważ:

1. Kupujący wie przed zakupem, ile zapłaci za przesyłkę.

2. Kupujący rzadko kiedy wie, ile za przesyłkę płaci Sprzedawca, co bardzo często prowadzi do zaniżania ocen w tej kategorii (na przykład: dostawa z przedrostkiem Allegro - taniej tej przesyłki Kupujący nigdzie nie dostanie, a i tak wielu wystawia 1, 2 lub 3 gwiazdki) i stanowi to źródło frustracji wielu Sprzedawców.

3. Sprzedawca i tak płaci prowizję od przesyłki, więc Allegro nic nie traci na procederze zaniżania ceny kosztem droższej przesyłki.

A jakie są Wasze przemyślenia w tej kwestii?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Client:79179573
#16 Inspirator#

@idf2005 napisał(a): "ocenianie przez Kupujących tego parametru straciło sens, ponieważ: 1. Kupujący wie przed zakupem, ile zapłaci za przesyłkę."

Miałbym czegoś nie oceniać, bo coś o tym wiem?  Znaczy, oceniajmy tylko to, na czym się nie znamy?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, znaczy że wiesz, zgadzasz się i nie możesz poruszać tego tematu oceną.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

Czyli mogę oceniać koszt wysyłki tylko jeśli nie kupię towaru? Czy nie mogę wcale?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, wolisz dostać w wiadomości czy w komentarzu taki tekst:
PANIE, ALE TEN KOSZT WYSYŁKI (0.09zł) TO DROGI JEST, INNI DAJO DARMO!

Chyba wcale.. bo jedyną słuszną odpowiedzią jest:
PANIE, A CO MNIE TO INTERESI? - więc jak chcemy dyskutować o cenach wys.,
to zapraszamy do kontaktu z inPost lub innym przewoźnikiem (albo odbiór os.).

Odpowiadając na twoje pytanie: nie możesz wcale
- CHYBA, ŻE widzisz 99.99zł za wysyłkę paczuszki 10x10x2, co jest głupie 🙂

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte napisał:

"Odpowiadając na twoje pytanie: nie możesz wcale
- CHYBA, ŻE..."

No to w końcu można oceniać, czy nie?

"99.99zł za wysyłkę paczuszki 10x10x2, co jest głupie"

Nie takie numery tu się widziało. Popatrz tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/BMW-3city-Parts?bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-3-0605 albo tutaj: https://allegro.pl/oferta/konto-wot-8020362315 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, 😮 😮 choć ten WOT to jeszcze rozumiem, ale felgi to crap 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@idf2005 Wielokrotnie było wałkowane. We wszystkich aukcjach Kupujący wie ile zapłaci za przesyłkę przed zakupem ( to Sprzedający nie wie ile zapłaci po ostatnich zmianach). Więc jak kupuje = godzi się na koszt wysyłki. Ale pamiętaj że jest całe morze frustratów na których sąsiad nakrzyczał, żona kazała wynieść śmieci, czy dzieci nie chciały się z nimi bawić...wiec wylewają swoje żale tutaj. Jak - ano właśnie obniżając gwiazdki. Już nie chce mi się szukać absurdalności przykładów które tutaj padały ze strony kupujących...

Oczywiście logika jest prosta : nie podoba Ci się cena ( a jej składową jest koszt wysyłki)= nie kupuj. Ale to jest grupa która nie używa logiki. Tak jak by ktoś im kazał / zmusił do zakupu. Pytanie : kto?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Jeśli ja się godzę na zakup litra benzyny, albo litra wódki, to nie mam prawa stwierdzić publicznie, że moim zdaniem cena jest za wysoka, bo będzie to oznaczało, że na mnie sąsiad nakrzyczał?

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Jak cena za wysoka to po co zgodziłeś się na zakup?🤔

Gdy zobaczyłam cenę 70 zł za czereśnie czy 25zł za truskawki stwierdziłam publicznie, że cena za wysoka i nie kupiłam.

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba Ale jak zobaczysz cenę 70 zł za kilo wędliny, albo 30 zł za paczkę papierosów, to stwierdzisz publicznie, że cena za wysoka i kupisz.

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@xyz96  Też nie kupię - sama sobie zrobię jedno i drugie.😀

Oczywiście gdy wszędzie będzie taka cena to mogę stwierdzać, że drogo. Jeśli ktoś ma taniej to idę tam kupować i wtedy nie marudzę,że drogo - skoro cenę znałam i się na nią zgodziłam

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Kiedyś było też o żonie, która nie dała 🙂

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Idąc tym tropem myślenia niedługo będzie propozycja że nie można wystawiać negatywnej opinii sprzedawcy który ma dużo negatywnych opinii bo przecież kupujący wiedział że kupuje u jakiegoś cwaniaczka.

Ja powiem więcej, szlag mnie trafiał kiedyś jak nie mogłem obniżyć oceny za zakup w SMARCIE jeśli paczkomat był płatny a darmowy odbiór w Żabce (do której mam ponad 10km) i musiałem zapłacić za paczkomat.

Szczerze to kupujący i tak zawyżają oceny nie tylko za koszty wysyłki, za inne też co sprawia że ta punktacja mimo negatywów jest i tak przekoloryzowana.

Wg mnie uczciwie powinno być tak:
5/5 - darmowa wysyłka
4/5 - po kosztach wg Allegro, brak smarta
3/5 - po kosztach rynkowych
2/5 - lekko zawyżone koszta
1/5 - mocno zawyżone koszta, dopłaty etc

Wtedy kupujący na pierwszy rzut oka na oceny zorientowaliby się realnie jak wyglądają poszczególne aspekty u danego sprzedawcy i świadomie podejmowali decyzje bez tracenia czasu na analizy cenników etc.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@KostekMax  Ty tak sam od siebie to napisałeś, czy ktoś cię do tego zmusił?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@KostekMax

5/5 - darmowa wysyłka + prowizja od faktycznego kosztu wysyłki przelana na konto kupującego + rabat 50% na następne zakupy
4/5 - darmowa wysyłka + prowizja od faktycznego kosztu wysyłki przelana na konto kupującego
3/5 - darmowa wysyłka
2/5 - po kosztach wg Allegro, brak smarta
1/5 - po kosztach rynkowych

Poprawiłem, bo narobiłeś trochę błędów logicznych🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów