anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mój asortyment zastąpi zakładkę Moje oferty już 27 kwietnia

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Tak, jak zapowiadaliśmy Mój asortyment zastąpi zakładkę Moje oferty już 27 kwietnia.

Dlaczego zmieniamy widok zakładki?

Pozwoli to Wam jeszcze sprawniej zarządzać swoimi ofertami. Dodamy również nowe rozwiązania, które poprawią komfort Waszej pracy. Większość zmian już wdrożyliśmy:

  • edycja ceny i liczby sztuk w ofercie bezpośrednio na liście ofert i produktów,
  • link do Przeglądu cen produktu,
  • możliwość dodawania etykiet,
  • link, za pomocą którego wyeksportujecie dane o ofertach do pliku,
  • możliwość tworzenia zestawów produktowych,
  • opcje ułatwiające obsługę ofert w One Fulfillment by Allegro,
  • możliwość obsługi kont powiązanych i uprawnionych
  • wyświetlanie ofert w widocznym miejscu.  

W najbliższym czasie planujemy usprawnić grupowe wznawianie licytacji.

Z tego artykułu dowiecie się więcej o zakładce Mój asortyment.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

arekb81
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego aukcje z licytacją zostały tak głęboko ukryte?

Żeby się do nich dostać, trzeba kliknąć "więcej filtrów", a następnie wybrać rodzaj oferty.

Niestety, ale to nie ma nic wspólnego z poprawą komfortu pracy.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Przepraszam bardzo ale jak można dać cos w czym przy licytacjach nie pokazuje czasu do zakończenia? To podstawa.... Zrobicie coś z tym przed 27 kwietnia czy zostaniemy z następnym bublem....???

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kaliszaneczka-x @arekb81 dziękuję za Wasze uwagi. Przekazałam je do zespołu zjamującego się tą zakładką.

@arekb81 w zakładce Mój asortyment wyświetlamy wszystkie rodzaje ofert - kup teraz, licytacje oraz ogłoszenia. Sprzedający, którzy mają aktywny abonament mogą zapisać ulubione filtry, aby oferty wyświetlały się zawsze w ten sam sposób - np. tylko licytacje.

@kaliszaneczka-x o
d 31 marca pokazujemy informację o tym, czy dana licytacja została sprzedana oraz wyświetlamy datę jej zakończenia.

 
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Jeśli wprowadzane zmiany w odświeżonej zakładce Mój Asortyment mają być poprawą jakości pracy dla Sprzedających, to proponuję wprowadzenie możliwość wystawiania grupowego ofert na bazie ofert zakończonych. Druga sprawa, to możliwość przesortowania ofert dla których zbliża się czas na pobranie opłaty utrzymaniowej, tak aby można było grupowo zakończyć takie oferty jednym kliknięciem. Każdy Sprzedawca który zetknął się z ofertami dla których zbliża się pobranie opłaty utrzymaniowej wie, jak uciążliwe jest wyszukanie takie oferty oraz wystawienie nowej oferty na bazie zamkniętej. Trzecia sprawa, to przy wystawianiu oferty na bazie oferty zakończonej ( nie wznowieniu) dobrze by było aby tagi zamkniętej oferty były przypisywane do oferty nowo wystawianej. Wszystkie te usprawnienia spowodowałyby uproszczenie wystawiania ofert po tym jak trzeba było je zamknąć z uwagi na opłatę utrzymaniową. Oczywiście można zapłacić za takie usługi zewnętrznej firmie, płacić dodatkowy abonament za usługę wznawiania ofert itd, ale można usprawnić te funkcje dla Sprzedających, tak aby nie było z tym tyle problemów, a Sprzedawca nie będzie musiał oddawać tych zadań zewnętrznej firmie ponosząc dodatkowych kosztów lub ślęczeć po nocach.

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Przy wystawianiu nowej oferty na bazie innej zakończonej lub trwającej oferty, tagi ofertowe się kopiują i to jest fajna funkcjonalność. Jest natomiast problem z wielowariantowością, która się nie kopiuje. Tutaj warto by było wprowadzić kopiowalność wielowariantowości przy wystawianiu nowej oferty na bazie innej oferty istniejącej lub zamkniętej.

oznacz moderatorów

monster1011
#8 Zapaleniec#

Witam jakieś konkrety kiedy grupowe wznawianie licytacji ?????????????

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Nie wiem czy ja popełniam jakieś błędy ale w tej nowej wersji nic nie da się na spokojnie wystawić. Zwykle (większość pozycji wystawiam w licytacji ,reszta na KUP TERAZ .Obecnie w zakończonych nie mogę odfiltrować tych co były w licytacji od tych na kup teraz .Zależy mi aby było można aukcje w licytacjach można było wznawiać grupowo i indywidualnie w wybranych przez siebie czasach .Teraz w tym nowym wzorze jest totalny bałagan ,jak ma być lepiej i wygodniej to chyba nie tędy droga. Jest jakaś szansa aby ten nowy wzór został solidnie zmodyfikowany przed 27 .04. lub chociaż do momentu wskazanych przez użytkowników poprawek ,była by możliwość korzystania z obu wersji (jak komu wygodnie)?

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Proponuję aby od 27 kwietnia dalej Sprzedającym pozostawić możliwość wyboru widoku między Moje Oferty a Mój Asortyment

 

Moim skromnym zdaniem nowy widok jest kompletnie nie przejrzysty i nie czytelny 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nie korzystam z tej zakładki, ale z ciekawości sprawdziłem jak bardzo mogę ją okroić. 

Kolumna cechy i tak mi nic nie pokazuje, więc jest niepotrzebna - 100% ofert jest smart, z wyróżnień nie korzystam. Przy dużej liczbie ofert oznaczenie wyróżnienia i tak nie ma znaczenia, bo wtedy korzysta się z filtrów.

Kolumna katalogu produktów jest niepotrzebna (przynajmniej dla mnie), zwykle szczegóły produktu sprawdzałem jedynie do ściągnięcia EANu w poprzednim widoku, który i tak dostępny jest teraz po kliknięciu "więcej" z prawej strony, a samą kartę szczegółów produktu sprawdzam jedynie podczas wystawiania nowej oferty.

Jeżeli już musi to być tak jak jest, to chociaż zmieńcie to, bo teksty są zbyt długie. Bawicie się w ikonki w zakładce zamówień, to zróbcie coś podobnego:

DarkStoorM_2-1650632264777.png

[edit] aaa, przy braku połączenia wygląda to całkowicie inaczej, więc wyświetlanie informacji "połączono z katalogiem" nie ma sensu i zajmuje tylko miejsce.

Uprzedzam: nie uważam opcji pracuj z katalogiem za przydatną, bo:

a) Dodaj ofertę z tym produktem - nie ma to sensu, oferta i tak jest na naszej liście, aktywna lub nie, a samą ofertę można wznowić z tym produktem, więc po co to? Warianty? Od tego już mamy opcję "wystaw podobną", a ponoć nie powinno się tworzyć duplikatów ofert, a wariant powinien stworzyć nowy produkt. Więc... ??? Ta opcja i tak przenosi nas do "wystaw podobną".

b) Zmień produkt z Katalogu - również nie ma sensu, oferta nie zostanie połączona z produktem, jeżeli kategorie oferty i produktu różnią się

c) Zgłoś błąd w Katalogu - tutaj nie mam zdania, chociaż dla mnie ten skrót i nie jest potrzebny, nie przeglądam produktów w poszukiwaniu błędów, żeby odwalać za Was całą brudną robotę za darmo. Chyba, że zaczniecie nam za to płacić 🙂

Mi tutaj jedynie brakuje szybkiej zmiany czasu wysyłki, bo z tego najczęściej korzystam. Ja w swoim narzędziu dałem taką kontrolkę jak na zrzucie poniżej. Macie tak od groma wolnego miejsca, przemyślcie jeszcze raz projekt tej zakładki. Ogólnie, to nadal szału nie robi 🙂

DarkStoorM_1-1650629961611.png

W sumie, to samo by się przydało z cennikami dostaw.

---

Według mnie, to powinniście to narzędzie najpierw dopracować i dopiąć wszystko na ostatni guzik i przesunąć termin o kilka miesięcy dopóki zakładka nie będzie w pełni dopracowana. Ja bym się wstydził na Waszym miejscu.

Poniżej takie coś na szybkiego przed/po dla testu. Może się pobawię w modyfikację tej zakładki i udostępnię podmiankę, ale cóż, każdy ma swoje preferencje i każdy inaczej prowadzi sklep.

DarkStoorM_0-1650629180524.png

 

oznacz moderatorów

OskaritoSSS
#9 Pomysłodawca#

Czy wraz z nowym widokiem likwidujecie opcje licytacji, bo na to wygląda zabranie opcji grupowego ponawiania aukcji a pozostawienie tylko "wystaw podobny" . Teraz ktoś kto ma kilkaset licytacji ma je ponawiać pojedyńczo???? Nawet licytacji z ceną kup teraz nie da się ponowić.  Czy tak zostanie na stałe czy będzie to poprawione?

oznacz moderatorów

roztocze11
#9 Pomysłodawca#

1. mój asortyment brak możliwości "wystaw ponownie " grupowo np. 20 zakończonych aukcji z licytacją - "dziękuję" za  usprawnienie 

2. mój asortyment brak ilości aukcji w licytacji aktywnych czy zakończonych - "dziękuje" za usprawnienie

i wiele innych "ciekawych" usprawnień dla sprzedających na licytacji

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@roztocze11 @OskaritoSSS W ciągu 3 tygodni planujemy wdrożyć zmianę, która usprawni wznawianie licytacji - będzie można to zrobić grupowo. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

Proszę o dodanie możliwości filtrowania aukcji sprzedanych/nie sprzedanych.

Na razie tego nie widzę.

oznacz moderatorów