anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mataczenie w prowizji

kkowalczyk4
#10 Popularyzator#

Chciałbym, podzielić się swoją dzisiejszą sytuacją, dotyczącą zwrotu prowizji.

Składamy odwołanie na negatywnie rozpatrzony wniosek o zwrot prowizji, w którym zamieszczamy potwierdzenie przelewu ( kupujący wybrał płatność za pobraniem ) , składamy również podpisaną przez klienta fakturę korektę, oraz screen z korespondencji z klientem. Kupujący wskazał w wniosku przedmiot niezgodny z opisem, mimo iż w rozmowie tel stwierdził że produkt jest ok, niestety brakuje mu w nim jednej rzeczy której w sumie na zdjęciu nie było a która musi być, ( cześć samochodowa )

i teraz co robi allegro:

ALLEGRO 1 Krok: Proszę o przesłanie oświadczenia kupującego o odstąpieniu od umowy.

Klient: Kupujący odstąpił od umowy poprzez allegro przecież.

ALLEGRO 2 Krok : Nie otrzymał Pan,  zwrotu bo nie zwrócił Pan przez allegro finanse.

Klient: Jak miałem zwrócić kupującemu przez allegro jak brał za pobraniem. Przelałem na konto.

ALLEGRO 3 krok. Nie zwrócę Panu prowizji bo ma Pan za niski poziom sprzedaży i kupujący stwierdził że przedmiot niezgodny z opisem.

Klient: Gdy kupujący odstąpił od umowy poziom sprzedaży był wyższy, przecież dopiero stwierdziła Pani że problem jest tylko w tym że nie zwróciliśmy przez allegro finanse.

Allegro 4 krok : My bierzemy pod uwagę poziom sprzedaży w momencie odwołania od odrzuconego wniosku. 

Klient: Proszę o wskazanie który punkt regulaminu pokazuje powyższą odpowiedz.

Według nas przedmiot jest zgodny z opisem, ale nie możemy nagrywać naszych klientów podczas rozmowy telefonicznej.

ALLEGRO 5 krok : nie przyznamy rabatu i wysyłamy Panu link do regulaminu w którym nie ma o tym mowy. 

Podsumowanie: I na nic że transakcja nie została zawarta i naliczanie prowizji jest niezgodne z regulaminem. Czyli allegro na początku robi schody, i tylko szuka abyś przypadkiem nie okradł ich z ich prowizji. Czy ta zgodność z opisem nie jest tendencyjna? czy allegro ustanawiając zapis o poziomie co najmniej dobrym, nie łamie prawa?  Co jeśli w mojej branży poziom neutralny to sukces? Czy sens angażować w to prawnika? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

exoryna
#14 Krzewiciel#

Było uwrażliwić kupującego żeby nie zaznaczał, że towar nie jest zgodny z opisem. Dla allegro oznacza to, że zwrot nastąpił z Waszej winy i dlatego prowizja nie wraca. 

Jesteście na łasce sprzedającego... 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@exoryna, * kupującego 😛

kupujący robi pod górkę, robimy i jemu, sprawiedliwie, CL 🙂

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Tak. Moja kulpa. Miało być kupującego. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zapytaj, który punkt regulaminu warunkuje przyznanie rabatu transakcyjnego od zwrotu wpłaty przez Allegro Finanse 🙂 Podeślą Ci link do regulaminu, w którym nie ma takiego warunku i odmówią zwrotu, bo tak 🙂

oznacz moderatorów

kkowalczyk4
#10 Popularyzator#

Właśnie, tak jak podesłali link do regulaminu w którym nie ma nic o tym że biorą pod uwagę poziom sprzedaży w momencie odwołania od odrzuconego wniosku....a nie w momencie odstąpienia od umowy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W regulaminie są określone sytuacje, w których zwrot jest przyznawany niejako automatycznie - nie oznacza to, że w innych sytuacjach zwrot nie może zostać przyznany. Nie ma tam nic o sytuacjach, w których zwrot nie zostanie przyznany, zwłaszcza po odstąpieniu od umowy. W Pomocy są takie zapisy, ale Pomoc to  nie regulamin. Odmawiają, bo tak.

oznacz moderatorów

kkowalczyk4
#10 Popularyzator#

Niestety, sprawa nadaje się jak najbardziej do przekazania do innych instancji, ponieważ są opłaty naliczone są za usługę z której zrezygnowałem, a prowizja powinna być naliczona od ważnej transakcji, więc jest to zwykłe złodziejstwo....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kkowalczyk4 No Allegro wzięło sobie prawo prosto z Nowogrodzkiej i co mi zrobicie jak mnie złapiecie !!!!!! 

oznacz moderatorów