anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ejczbi Moja reakcja była taka:

1. Przeniosłam 90% sprzedaży na zagraniczny serwis (nie eeebay), a tam nawet jak sprzedam wg ichniejszych standardów marnie, to i tak jest to dwa razy lepiej niż tutaj 🙂

2. Podniosłam cenę tego co zostawiłam na Allegro 40%, a i tak sprzedałam 😁

Strategia okazała się być doskonałą 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

można prosić napisać o jakim serwisie mówisz? chociaż jakieś 3 pierwsze litery, bo całości na pewno nie zobaczymy.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl To holenderski serwis sztuki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

ja też chcę

oznacz moderatorów

Waza_ZB
#10 Popularyzator#

Podniesienie cen i wycofanie tanich produktów to jedyna sensowna strategia w tej sytuacji. Kto myśli inaczej, ten będzie w plecy. Część ludzi nie zauważy, a część trafi do naszych sklepów internetowych. Ja myślę, że w przeciwieństwie do Allegro wyjdę na tej zmianie na plus.

oznacz moderatorów

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@Waza_ZB masz rację. Moja żona ma mały sklepik tu na allegro, sprzedaje tanie rzeczy i już podniosła ceny, czyli za fanaberie allegro zapłaci kupujący a ta zmiana według nich miała kupującym pomóc. Ja sprzedawałem karty kolekcjonerskie po 1 zł za sztukę i na koniec kwietnia usunąłem ponad 500 ofert i takich osób jak ja jest albo będzie dużo więcej, ale @msniezek nie widzi problemu.

oznacz moderatorów

Waza_ZB
#10 Popularyzator#

w przeciągu kwartału zobaczą ale będzie za późno by wejść do tej samej rzeki

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Wymuszacie na nas abyśmy byli hurtowniami, tylko czy wszystkie produkty klient potrzebuje w ilościach hurtowych?

oznacz moderatorów

emcmoda_pl
#8 Zapaleniec#

Jaki to serwis ? Też chętnie przeniosę 😉

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@msniezek  z uwagą czytam wszystkie wpisy jakie się pojawiają w temacie prowizji od kosztów wysyłki i mam wrażenie, że mieli się wciąż te same sprawy.

Nikt nie kwestionuje faktu, że Allegro inwestuje kupę kasy w promowanie i zwiększanie zasięgów. Spoko. Wiadomo, że gdzieś tę kasę będzie chciało odzyskać.

Ale taka forma prowizji generuje więcej problemów, niż proste podniesienie stawek prowizji od sprzedaży nawet we wszystkich kategoriach istniejących w serwisie - wówczas jest łatwo, mamy cenę, mamy stawkę prowizji, matematyka jest prosta.

Po najnowszych zmianach sprzedający MOGĄ TYLKO SZACOWAĆ, jakie będą koszty prowadzenia sprzedaży na allegro. Coraz mniej zależy od samego sprzedawcy - a coraz więcej od klienta, bo musimy przewidzieć, czy klient wybierze paczkomat, czy kuriera? skorzysta ze smarta, czy nie? a może kupi zielony kubek w aukcji wyróżnionej, a do zamówienia dobierze kubek niebieski z aukcji zwykłej? 

Bez dodatkowych i bardziej rozbudowanych narzędzi ciężko teraz ocenić opłacalność sprzedaży poszczególnych towarów. 

W naszej firmie usiedliśmy do tych zmian na początku marca i po prostu zrewidowaliśmy nasz mechanizm cenowy na Allegro - zwyczajnie podnosząc ceny towarów o określony procent lub kwotę. Brzmi prosto, ale wymagało od nas sporo pracy, bo oszacowanie podwyżek było dość trudne:

1. nie chcemy zmieniać kosztów wysyłki w naszych ofertach, bo są teraz dopasowane do cenników smart, więc podwyżki musimy upchnąć w cenie towarów

2. mamy kilka form wysyłki z różnymi stawkami, niestety nie mamy wpływu na to którą spedycję wybierze klient, więc po prostu przyjęliśmy założenie, że punktem wyjściowym jest dla nas najdroższa forma dostawy, czyli kurier pobranie

3. nie mamy wpływu na to, czy klient skorzysta ze smarta, więc ceny produktów trzeba podnieść na wszystkie produkty w ofercie, od góry do dołu

4. dla ofert wyróżnionych prowizja od kosztów dostawy jest odpowiednio wyższa, co jest kretynizmem samym w sobie, więc znowu trzeba szacować ile % naszych ofert ma włączone wyróżnienie, jaka jest wówczas sprzedaż, jakie mogą być koszty prowizji od wysyłki w promowanych ofertach, itd. PIRAMIDALNY ABSURD.

 

Nie miałabym takiego bólu tyłka o prowizję od kosztów wysyłki, gdyby dotyczyła tych ofert, gdzie koszty wysyłki są wyższe niż te wymagane do smarta, czyli np. paczkomatów za 16 zł, kurierów za 14 zł, poleconych za 10 zł, itd. Ale nie, najpierw wymuszenie niskiej ceny dostawy (więc już wcześniej musieliśmy koszt opakowania i wysyłki przerzucić częściowo w cenę produktów) by łapać się w smart!, a teraz jeszcze prowizja od wysyłki, której cena jak wspomniałam nie jest adekwatna do rzeczywiście ponoszonych przez sprzedających kosztów.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@msniezek Chciałabym, żeby ktoś z waszych pracowników ustosunkował się do mojego posta, tj. dlaczego prowizja od kosztów wysyłki dotyczy wszystkich i wszędzie, a nie tylko kosztów wysyłki wyższych jak te do Smart!, jakie narzędzia proponujecie do analizy kosztów na allegro (wasz kalkulator nie uwzględnia prowizji od kosztów wysyłki) oraz jaki jest cel objęcia wyższą prowizją kosztów transportu oferty wyróżnionej.

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@myslenie-szkodzi proste, dotyczy wszystkich bo allegro chce zarabiać na wszystkich i wszystkim. Karzecie nam tworzyć przejrzyste oferty dla kupujących a nam podrzucacie kłody pod nogi prowizją której nie da się przewidzieć przed sprzedażą bo jest uzależniona od "szanownego klienta"... i to jest współpraca?

Tankuje paliwo na stacji, przy dystrybutorze podana cena i taką płacę przy kasie, nikt mi nie dolicza prowizji od tego że sobie zatankowałem samochód... Cenę znam od samego początku od momentu podjechania pod dystrybutor aż po zakończenie transakcji, a u Was NIE !! tylko nie pisz że stacje zarabiają na minimalnej marży a ich zarobkiem są hotdogi... 

Wasza zmiana wprowadziła "loterie" a nie przejrzystość

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Proponuję zrobić zrzutę na dobrego prawnika żeby się tym zajął Dla mnie jest to niezrozumiałe , jak allegro może pobierać prowizję od czegoś co nie jest ich usługą To tak samo jakby biedra pobierała prowizję za moje zakupy z lidlu W tym przypadku jest allegro i poczta polska 2 różne firmy i 2 różne usługi 

oznacz moderatorów

snikaorg
#9 Pomysłodawca#

moim zdaniem ktoś się za bardzo rozpędził. W moich oczach Allegro umarło dziękuję

oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

Sprawa jest jasna, allegro po rpostu szukało kolejne metody na ograbienie sprzedawców i ją sobie znalazło. ja osobiscie wszystkie moje towary wystawiam drożej niż wczesniej, a dla porównania w sklepiei internetowym wszystko mam tańsze o 10%. moi kliencie już wiedzą ze allegro = **piiip**. Wiedzą to wszyscy, allegro skonczyło sie bezpowrotnie

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Można było poprostu podnieść prowizje o 1%  jak to było do tej pory Nikt nie lubi podwyżek ale to nie było by tak kontrowersyjne jak prowizja od wysyłki Do podwyżki prowizji można się przygotować ale do prowizji od wysyłki juz nie , nigdy nie wiadomo jaki sposób wysyłki wybierze klient 

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Napisano już tu tak wiele ale czego nie rozumiecie biadolenie nic tu nie zmieni.Widać gołym okiem o co chodzi.Trzeba szukać alternatywy do istniejącej sytuacji. Rozstałem się ze sklepem internetowym myśląc że tu będą proste i przejrzyste zasady 🙂 Głupiś ty głupiś ty jak śpiewali w piosence ludowej :)))Pozdrawiam 🙂   

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Przed chwilą klient dokonał zakupu za 4,90 zł, do tego przesyłka (spełniająca wymagania Smart) za 5,90 zł. Prowizja 0,98 zł, czyli dokładnie 20% !

W tej sytuacji jedyną metodą reakcji jest zamknięcie tego biznesu z tanimi rzeczami. Dziękuję, Do widzenia.

oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

przed chwilą u mnie klient kupił towar za 2,59zł  + paczkomat 8,99zł, prowizja za to zamówienie to równe 1,00zł

moja wina, że nie zdążyłem podnieść cen ale przy setkach aukcji to wymaga czasu, a nie chcę tego robić "hurtowo" trzeba niemalże indywidualnie do każdej oferty podejść

masakra 😞

w sumie to ciesze się że nie wybrał kuriera pobraniowego 😁

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Na dodatek dziś mam wysyp kupujących do paczkomatu za 20-30 zł, czyli bez Smarta. A normalnie takie zakupy prawie sie nie zdarzają. Każda transakcja prawie zeta w plecy. Dziękujemy ci Allegro

oznacz moderatorów