anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@bethke "Myślę, że Allegro czuje już na plecach gorący oddech zbliżającej się konkurencji" - więc tym bardziej dziwi, że robi wszystko, by zniechęcać sprzedawców, zamiast starać się ich utrzymać przy sobie.

I chodzi nie tylko o bezpardonowe walenie po kieszeni, ale też ciągłe zmiany zasad i wymyślanie różnych "usprawnień", które kosztują sprzedawców koszmarną ilość nikomu nie potrzebnej roboty. Zamiast się skupić na podnoszeniu atrakcyjności oferty, człowiek musi wciąż się zajmować zaspokajaniem nowych zachcianek Allegro - które z niegdyjsiejszego sympatycznego partnera przekształciło się w kolejny urząd gnębiący przedsiębiorców...

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@msniezek  kupujący jednak kupuje w aptekach, którym niejako "urzedowo" zabraliscie wszystkie narzędzia pozwalające obniżyć koszt wysylki dla kupującego czyli Smart,  poza tym tytuł SuperSprzedawcy budujący wiarygodność sprzedawców, nie dając nic w zamian.

Własnie wczoraj napisałam do "wrażego" allegro portalu aukcyjnego z prośba o konsultacje  w celu przeniesienia jesli nie wszystkich to przynajmniej części aukcji. Do tego popchnęło mnie właśnie działanie allegro.

Mogliście przynajmiej, podobnie jak przy bezpłatnych wysyłkach, zablokować kupującemu obcinanie gwiazdek za koszt wysyłki, mogliście napisac, że apteki nie mają SuperSprzedawcy bo nie mogą z racji względów działań uznawanych za reklamę, mogliscie zrobić jeszcze parę innych rzeczy, żeby ułatwić wzajemnie relacje bądź co bądź kontrahentów.

Nie zrobiście nic, poza podwyżką.

Czy myslicie, że szczególnie teraz jak bezrobicie rosnie i teraz własnie w czerwcu, lipcu bedą dalsze zwolnienia ludzi, bo "pomoc" sie skończyła, nb dla wielu nawet sie nie zaczęła, poza ZUSem, ludzie nie będą liczyc kasy? Każdą złotowkę oglądam przed wydaniem i głęboko się zastanowię, czy wystawic aukcję na allegro czy na innym portalu, gdzie zachęcają do przechodzenia brakiem kosztów wystawienia i prowizji.

Policzmy, ktoś  kupił dwa smoczki po 1,89, Cena zakupu brutto 1,59, mamy zatem do dyspozycji 30 groszy, Koszt wysylki kurier 12,99 bo pilnie potrzebne, razem wartość aukcji 16,77, prowizja ok. 1,6, 

Czyli wychodzi na to, ze zamiast zarobic 60 groszy - wcześniejsza PROWIZJA  , dołozyłam 1 zł.

Jesli macie piwnice, to zejdżcie i poszukajcie tam rozumu, na trzeciej półce od dołu. Jestem na allegro już ponad 20 lat, ale tak żle jak teraz, to nigdy nie było. Smuteczek mnie ogarnia.  

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@AptekaNatolinska różnica między wymyślonymi przykładami a realnymi jest taka, że są jakby nieco mniej korzystne. To zrozumiałe, chcecie udowodnić własną tezę, ale trudno też, żebyśmy się nie bronili.

W ostatnich 25 zamówieniach zawierających smoczki sprzedałaś 311 smoczków. Wychodzi średnio ponad 12 smoczków na zamówienie. Łączny koszt dostawy 25 zamówień to ~265 zł, od tego prowizja 11% to 29,15 zł. Dzieląc przez 311 smoczków wychodzi dodatkowa prowizja 0,09 zł na każdym smoczku. Realnie jeszcze mniej, bo 6 z tych 25 zamówień zawierała też inne, droższe rzeczy.

Smoczki są zresztą akurat idealnym towarem do łączenia w większe zestawy, w tych 25 zamówieniach były tylko 3 zamówienia na mniej niż 5 smoczków. Pewnie każdy z tych kupujących kupiłby zestaw 5 smoczków, gdyby mu taką możliwość podsunąć.

To jasne, że każda nowa opłata wzbudza protesty, niezależnie od jej wysokości, ale my naprawdę zainwestujemy miliard złotych w to, aby jeszcze więcej kupujących docierało do Waszych ofert. A to się  przekłada bezpośrednio na Wasz przychód. Czy łatwo o to gdzie indziej? Nie sądzę.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No nic nie zrobimy. Wiem, że my - sprzedający - dokładamy do waszej inwestycji w pozyskanie klienta (i tak to się przełoży tylko na przychód dużych sprzedających), to jakoś to przeżyjemy. Większość już przeżyliśmy, tylko drobnica i gabaryty mogą się przez to wykruszyć. Chociaż drobnice mogą jeszcze przekształcić się w zestawy.

Żeby tylko nie wyszło na to, że na platformie zostanie tylko to, co mieści się w gabarycie paczkomatu i poczty polskiej, oczywiście bez wymuszania zestawu, żeby tylko dobrać do smarta i zwracać niepotrzebnie dobrany towar za friko. 🙂

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@msniezek  sugerujesz, że nie piszę prawdy?  Że wymyslam przykłady:

Proszę, dzis 1 cze 2020, 12:39   3 smoczki + wysyłka 6,99

dzis   1 cze 2020, 11:01 2 + 2 + 2 = 6 smoczków trzech rodzajów + wysyłka 9,99

wczoraj   31 maj 2020, 20:30 2 smoczki + witamina D3 za niecałe 9zł +  wysyłka 9,99

21 maj 2020, 17:50  5 smoczków + wysyłka 6,99

19 maj 2020, 08:31 5 smoczków + wysyłka 6,99, cofać się dalej?

Proszę, nie mów o średniej statystycznej , owszem są zakupy po 20, 30 smoczków, na tych zarobię, niewiele, ale nie stracę. Jednak sporo jest aukcji  

p małej ilości i nie każdy chce łączyć w zestawy, Czy  jak kupujesz krawat to do kompletu kupisz slipki? 

Miałam zestaw 5 sztuk, próbnie wprowadziłam w kwietniu, sprzedaz spadła, było kilka telefonów z prośbą o pojedyńcze sztuki. 

Statystyka nie pomoże rozwiązać problemu.

No i nie odpowiedziałeś nic, podobnie jak pani ekspert Beata na zapytanie odnoszące się do kosztów wysyłki w odniesieniu do tej szczególnej grupy  aptek. 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@msniezek  czytam tu że najlepiej tworzyć zestawy, ok. Jednak zgadzam się z opinią , system robienia zestawów który oferujecie nie nadaje się do wszystkich kategorii. Np. proszę powiedzieć jak stworzyć zestaw w kategorii obuwi? Na każdy rozmiar trzeba robić to osobno, na dodatek dopiero po wystawieniu aukcji. Kategoria dodatki , skąd mam wiedzieć jakie kolory sznurowadeł włożyć do zestawu? A może stwórzcie takie narzędzie które pozwoli kupującym samodzielnie tworzyć zestaw. Np. ktoś kupuje różne potrzebne przedmioty przez koszyk i dostaje rabat automatyczny na cały koszyk. Rabat oczywiście  ustawiony przez sprzedawcę i może allegro, jeśli klient kupuje w różnych kategoriach to taki rabat powinien być zależny od prowizji pobieranych w danej kategorii i ostatecznie sumowany oraz pokazywany w momencie płatności . W końcu klient wie najlepiej co mu potrzebne. 

oznacz moderatorów

trafikajokerall
#8 Zapaleniec#

Do NASZYCH ofert bo i Wy z tych ofert się utrzymujecie.

Uchyli nam ktoś rąbka tajemnicy? Cóż to za inwestycja warta miliarda?

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@trafikajokerall  wiesz, ja po cichu mysle, że to podobnie jak z firmami farmaceutycznymi, maluczki ( no tu może średnio ale mniejszy..) promuje swoje produkty nawet za cenę zadłużenia, podnosi ceny dla lepszych wyników finansowych wykazanych za produkt w średniej sprzedaży i potem nagle dowiadujemy się, że marka abecede nie jest już własnością firmy XYZ ale jest w portfolio firmy NMR, giganta, który dalej podnosi ceny i reszta mało wazna, to polityka ff.

Kto może byc tym gigantem chętnym łyknąć allegro? Możemy obstawiać, ale nie będę sie zakładać.

oznacz moderatorów

trafikajokerall
#8 Zapaleniec#

Póki co to allegro łyka....🙄😁 

Załóżmy się lubię hazard 🙂

Tak poważnie, zastanawiamy się co z tym zrobić. Uważamy, że wyszło na to, że sprzedający będą płacili prowizję od kosztów wysyłki  bo przecież z nas łatwiej ściągnąć opłatę niż z firm kurierskich. Ciężko pojąć logikę i sens bo to tak jakby pieszych opodatkować za smog. 

Pewne jest, że koszt tej prowizji tak naprawdę poniosą kupujący bo przecież nikt nie będzie hulał po allegro wystawiając oferty i pakując paczki dla idei.

 

oznacz moderatorów

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@msniezek piszesz że dodatkowa prowizja za jednego smoczka u @AptekaNatolinska to 0,09 są to Twoje wyliczenia żeby nie było że coś przekręcam. Pani z apteki napisała że na jednym smoczku przed wprowadzeniem dodatkowej prowizji zarabia na czysto 0,30. Czyli po wprowadzeniu Waszego genialnego naliczania prowizji straciła 33% swojego zarobku. Jeżeli nadal uważasz że to niewiele to oddaj 33% swojego wynagrodzenia swojemu pracodawcy i bądź jeszcze z tego faktu zadowolony. 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@BuliRoRo7   po aptekarsku, dokładnie, 30 groszy to mój zarobek w moim sklepie internetowym, na allegro mój zarobek od smoczka to 0,30 - 11% prowizji allegro czyli 0,27 zł. Przyznaję, bardzo, bardzo rzadko zdarza sie zakup 1 smoczka, (kiedys miałam) ale statystycznie zatem 1,89 + ekstremalnie  allegro DPD 12,99 = 14,88 - 11% = 13,24.

11% od całości to 1,64 czyli dołozyłam do interesu 1,64-0.30 = 1,34.

Przy 5 sztukach jestem w plecy 0,96 zł

Przy 10 sztukach jestem w plecy 0,51zł

Ile mam stystycznie zakupów po 20 i więcej smoczków?  

Niech 50%, czyli wychodzę na zero. 50% da zysk, 50% generuje stratę, czyli dla mnie statystycznie zero. Tak z grubsza. 

Idę podnosić ceny. 

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

przecież ten miliard sam się nie uzbiera...

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@BuliRoRo7 @AptekaNatolinska dlaczego wiele sklepów spożywczych sprzedaje pieczywo bez marży lub z minimalną marżą? Ponieważ pieczywo to artykuł pierwszej potrzeby, mający przede wszystkim przyciągnąć klienta, który oprócz tego kupi przy okazji wiele innych, wysokomarżowych produktów. Proponowana przez Was strategia ("likwiduję sprzedaż pieczywa albo podnoszę jego ceny, bo to niedochodowy towar") nie przeszłaby przez myśl żadnemu właścicielowi sklepu spożywczego.

Nie wiem, czy akurat smoczki pełnią podobną rolę w aptece (moim zdaniem, jeżeli apteka specjalizuje się w artykułach dla młodych matek - z pewnością tak), tym niemniej warto mieć to na uwadze. Drobne, tanie przedmioty często przyciągają klientów, którzy przy okazji kupują również inne rzeczy. Jeżeli ktoś o tym nie wie lub się z tym nie zgadza, być może zgodzi się z tym jego konkurencja. Te 0,09 zł na smoczku nie uwzględniały pozostałych składników koszyków - gdyby je uwzględnić, ta kwota byłaby zdecydowanie niższa.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@msniezek ciekawa strategia obrony Waszego pomysłu z prowizją od kosztów dostawy... A jak klient chce tylko JEDEN bochenek chleba i nie wróci po nic więcej? chyba ze zaś po kolejny JEDEN bochenek... Przepraszam, ale rzygać mi się chce jak to czytam...

Proszę powiedź mi kiedy Wy na swoim sklepie obniżycie ceny produktów tak abyście do tego interesu dokładali?

 

oznacz moderatorów

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@msniezek pieczywo sprzedaje się z marżą minimum 10% jakbyś chciał wiedzieć w szczególności w małych sklepach, ale może właśnie o to chodzi że mali się nie liczą??? Są sprzedawcy jak moja żona, która ma około 150 ofert a przedział cenowy to od 4 do 15 zł. około 80% klientów kupuje pojedyncze przedmioty. I co w takim przypadku?? Proszę przestań rozbijać wszystko na grosze bo to nie ma sensu. A poza tym ciągle pisze że klient może kupi coś jeszcze... może i może...i może... to ciągłe wróżenie z fusów, kupi albo nie kupi! Fakt jest taki że w dzisiejszym dniu u mojej małżonki sprzedało się 21 produktów i normalnie każdy pojedynczo, popatrz nie możliwe jednak istnieje. Koszty wysyłki to od 6,99 do 13,41 uśredniając 10 zł czyli około 1 zł z każdego zamówienia daje 21 zł wyższych kosztów, to są liczby które są faktem!!

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@BuliRoRo7 też sprzedaje "drobnicę" i jak to ładnie admin pisze "statystyki nie kłamią" i wg tych statystyk moja sprzedaż średnia na jednego klienta to 38zł, tak więc żaden klient statystycznie nie załapuje się na darmowa wysyłkę... Przecież liczby nie kłamią...

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@msniezek  Proszę o konkrety:

1. Czy planujecie rozwinąć narzędzie do tworzenia zestawów i rabatów? Sami podkreślacie jakie to ważne, a nie dajecie do tego sensownych rozwiązań.

2. Jakie są INNE metody reakcji oprócz zmiany cen i zestawów?

3. Kiedy będą odpowiedzi na inne pytania z panelu ekspertów?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ejczbi 

  1. Jestem pewien, że to narzędzie będzie rozwijane. Na bieżąco przekazujemy Wasze uwagi, również związane z tą zmianą - również te dotyczące zestawów/rabatów.
  2. Nie jest moją rolą uczenie sprzedających ich zajęcia... Mówiłem tu już wcześniej o kwotowym progu darmowej wysyłki, są też metody na zachęcenie kupujących do korzystania ze Smarta itp, itd. Na pewno jest wiele metod na przewagę konkurencyjną również w tych warunkach, które wkrótce zobaczymy w ofertach na Allegro.
  3. Nie wiem, które pytania masz na myśli. Staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie niezdublowane i na tyle konkretne, żeby dało się na nie odpowiedzieć.
   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@msniezek  Mam krótkie pytanie. Czy przy tworzeniu zestawów towary automatycznie trafią do Strefy Okazji i pobiera się prowizja od sprzedaży w strefie Okazji?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Gasmin_pl nie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów