anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Nie wspieracie małego lokalnego biznesu!  i każdy wam to powie!!! Maluczkich kopiecie w D... z wielką siłą.

 

oznacz moderatorów

rafal718
#8 Zapaleniec#

sprzedaje produkt za 2,99 

+ jest dodatkowo promowany

+ jest w strefie okazji

gdy kupuje go klient razem z innymi przedmiotami i jest dostawa w smarcie prowizja od sprzedaży wynosi łacznie 0,72gr - (24% wartości - bardzo dużo) ale produkt dobrze się sprzedaje minimalnie ale zarabiam.

obecnie gdy kupuje go klient i wybiera paczkomat za  8,99 ale nie ma smarta prowizja wychodzi dokładnie 2,92 !!! 

czy takie wahanie  prowizji na tym samym produkcie jest normalne, zgodne z prawem, zgodne z logiką ...?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@rafal718 "czy takie wahanie prowizji na tym samym produkcie jest normalne, zgodne z prawem, zgodne z logiką ...?" - parafrazując dawne powiedzenie o LWP "tam gdzie zaczyna się Allegro, kończy się logika" 😋

oznacz moderatorów

Maxsklep24
#9 Pomysłodawca#

I to właśnie pokazuje działanie Allegro.

Już Cie sprawdzą i obniża Twoja widoczność w ofertach.  PRL i cenzura wiecznie żywa. Przykład idzie z Nowogrodzkiej..

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@msniezekto dlaczego ustalacie nam w jakich cenach mają być wysyłki jak jeszcze chcecie ściągać od tego prowizję ? Gdzie sens i logika. Każdy powinien sam ustalać ceny wysyłek jak robicie takie szopki. Może za chwilę będziecie kazali nam sprzedawać towar w ustalonych przez Was cenach. Chyba nie muszę mówić jak to się nazywa...reżim i dyktatura.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Zgadzam się z tym, że zestawy są potrzebne. Niestety brakuje odpowiedniego narzędzia, żeby je zaoferować.

 - Teraz można wrzucić rabat na przykład na trzecią sztukę towaru z danej grupy. A jak ktoś chce 4 sztuki, to chętnie zaproponowalibyśmy  jeszcze wyższy rabat, tymczasem przy aktualnych rozwiązaniach dostępnych w Allegro, 4ta sztuka będzie ponownie bez rabatu, a rabat klient dostanie dopiero na 6tą sztukę.

 - Kolejny problem, to że rabat jest procentowy, a nie kwotowy. Przez to nie możemy wrzucić produktów z dużą różnicą ceny do jednej grupy rabatowej.

 - Można udzielić rabatu na 2,3,4 i 5 sztukę. U nas wiele produktów występuje w paczkach po 10 albo 12 i na taką paczkę najchętniej wrzucimy rabat.

Tu potrzebne jest całkiem nowe, rozbudowane narzędzie. Jeśli istnieje u Was cały zespół wsparcia sprzedaży, to ten zespół powinien być w ciągłym kontakcie z nami, uwzględniając nasze sugestie przy tworzeniu tego narzędzia. Przepraszam, ale lider tego zespołu, z którym mieliśmy panel, niestety ma bardzo małą wiedzę praktyczną o sprzedaży. Przykładem może być pisanie w kółko tylko o tym, że kupujący oczekują darmowej dostawy, zapominając o masy innych aspektów. Dobrze, że opieracie swoje działania na "twardych danych", ale nie możecie zapominać o specyfice poszczególnych branży. To co dla Was jest "marginalną sytuacją", dla niektórych specyficznych sprzedawców CAŁYM biznesem. Wrzuciliście wszystkich do jednego wora, a tych którzy do niego nie pasują i się nie zmieścili, na wszelki wypadek upchaliście tam butem.

Tu musi być stały kontakt i to z realną odpowiedzią od Was. Od stycznia raportujemy, właśnie na przykład nieudolność tego narzędzia i nic. Więc nie, to nie jest "metoda reakcji" na ten moment. Proszę o kolejne propozycje.

Pytania bez odpowiedzi podeślę osobno.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@msniezek  poważnie, według kupujących koszt dostawy jest dodatkową prowizją? Przecież przewoźnicy nie wożą towaru za darmo, jest to usługa, za którą trzeba zapłacić...

Ja rozumiem, że kupno smarta zachęcająco wygląda oferując darmową wysyłkę, za co i tak kupujący musi zapłacić, a nie wierzę, że wszyscy kupujący w pełni wykorzystują smart żeby im się zwracało - ale zabrzmiało to trochę tak, jakby kupujący czuli się karani za to, że muszą jeszcze płacić za wysyłkę. 

Przynajmniej ja to tak widzę 🙄

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@DarkStoorM trochę tak jest - zakupy offline mają tę zaletę nad zakupami online, że nie trzeba płacić za wysyłkę i jest to bariera poważnie ograniczająca rozwój e-handlu. Dlatego właśnie Allegro stworzyło Smarta, a teraz zachęca sprzedawców do tego, aby albo dostosowali swoje oferty do Smarta, albo zaoferowali darmowe przesyłki (przypominam, że oprócz przesyłek za bezwarunkowe 0 zł mogą oni zaoferować darmową przesyłkę od określonej kwoty). Prowizja od kosztów wysyłki - oprócz celów opisanych wcześniej - ma służyć również temu.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

@msniezek Jaka bariera ograniczająca e-handel? Na podstawie jakich danych są to wnioski? Bo z tego co wiem e-handel w Polsce rośnie rok do roku w tempie dwucyfrowym. Należałoby jednak pamiętać, zakupy online mają tę zaletę, że klient nie musi ruszać się ze swojej kanapy, żeby produkt dostarczono mu do jego domu. Uważam, że za taką wygodę klient powinien zapłacić. Uważam także, że allegro nie zachęca sprzedawców do korzystania z allegro smart, tylko ich do tego zmusza, wciskając im je w gardło, czy się im to podoba czy nie. 

oznacz moderatorów

revinsky0
#9 Pomysłodawca#

@msniezek Zakupy offline mają tę zaletę, że nie trzeba płacić za dostawę? Czy Ty człowieku w ogóle widzisz coś innego niż 8,99 w dostawie? Jak możesz takie brednie powtarzać, żeby tylko podtrzymywać decyzje swoich włodarzy.

 

To proszę, krótki zarys dnia zakupów. Wstajesz, jedziesz autobusem lub autem, płacisz za paliwo lub bilet. Lub nawet taksówkę. Stoisz w kolejce, niesiesz ciężkie rzeczy. Wracasz do domu, płacisz za bilet i paliwo. Nie ma Ciebie kilka godzin i łał super, zaoszczędziłem 5 zł. A nie każdy mieszka 2 minuty od galerii handlowej. No a i wtedy tak musisz kupić wodę za 4 złote w sklepie bo się zmęczyłeś zakupami.

Dopisz sobie te kwoty do swojego excela to świat nie będzie już taki kolorowy.

 

To teraz druga strona, leżysz i oglądasz TV. Kupisz coś sobie na telefonie, zapłacisz 9 zł i paczka jest za 2 dni pod nosem. Nie zachorujesz przez to, nikt Cię nie potrąci, nikogo Ty nie potrącisz, nie spadnie na Ciebie kostka bruku przy budowie.

Brzmi śmiesznie? Możliwe, ale wykluczyć tego nie można.

Kurier też wstaje o 7 rano i jedzie po paczki. Jemu też mają obniżyć pensje bo inpost ma tak słaby kontrakt z monopolistą Allegro, że musi obcinać kurierom bo zarząd nie zarobi?

Jak odejdziesz z etatu i zaczniesz obracać własnymi pieniędzmi to może troszkę zrozumiesz.

Jak coś nie popełniłem samob...

 

oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Brawo.Jest tylko pytanie czy allegro to zrozumie,ze nietedy droga.Dzisiaj mialam kilka zakupow na allegro i wszystkie bez smarta ,wiec prowizja od przesylek zostala naliczona.nadmieniam ze w kilku przypadkach byl to zakup powyzej 40 zł wiec mogl byc smart,ale kupujacy nie ma wykupionego smarta/placi za przesylkę/ wiec nalezy tym obciazyc sprzedajacego.Gdzie my zyjemy.mam nadzieję ze allegro się tą prowizją udlawi a UOiK się nimi zajmie ,bo to wyglada na haracz.Mam nadzieję rowniez ze media się tym zajmą i poinformują kupujacych co to jest za platforma sprzedazowa.

oznacz moderatorów

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@msniezek zakupy offline nie mają dodatkowych kosztów oprócz samego towaru Ty tak serio??? A do sklepu to się teleportujesz że nie ponosisz żadnych kosztów aby tam dotrzeć??? Jaki procent społeczeństwa mieszka obok galerii??? Cała reszta musi tam dojechać a to koszt większy niż 8,99, o straconym czasie nie wspomnę. Proszę przestańcie chociaż pisać bzdury, bierzecie kasę za coś co Wam się nie należy i tyle. I żeby było jasne do Ciebie o to pretensji nie mam, tylko jeszcze raz proszę nie pisz bzdur o braku dodatkowych kosztów przy zakupach offline.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@revinsky0 @BuliRoRo7 przede wszystkim prosiłbym o zachowanie poziomu i kultury rozmowy, to niezbędne w tym miejscu. Czy dobrze rozumiem, że Waszym zdaniem koszt transportu towaru nie wpływa na decyzję kupujących online i równie chętnie kupują oni towary z dostawą za przysłowiowe 8,99 zł i z dostawą gratis? Otóż nie jest tak.

@Luxxp masz rację, handel online rośnie, ale po pierwsze dzieje się tak w pewnym stopniu właśnie dzięki działaniom Allegro, a po drugie potencjał tego wzrostu jest jeszcze ogromny - nadal odsetek kupujących online w Polsce jest znacząco niższy niż w krajach zachodnich, a nawet u naszych sąsiadów.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mają .... czas spędzony na bieganiu od sklepu do sklepu , paliwo też nie kosztuje 50 groszy ,ale zgadzam się tych kosztów klient nie widzi , a one są  często dużo wyższe od kosztów ew. przesyłki . Zaglądając na stronę internetową podejrzewam 80% kupującycy w pierwszej chwili sprawdza cenę przesyłki , a następnie interesuje się ofertą  . Po to jest ,, smart ,,

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@mdrogeria 

 

To wszystko zależy od klienta 😉 Jedni tak jak mówisz nie dostrzegają kosztów pośrednich i straconego czasu , drudzy wręcz przeciwnie. Dlatego kupują w internecie. Myślę , że koszt ceny wysyłki jeżeli wszędzie na dobrą sprawę jest on już zbliżony dla większości klientów ma marginalne znaczenie. Bardziej pewnie weryfikują to klienci, robiący zakupy za kilka zł. 

 

Jak coś potrzebuję z netu to kupuję i nie przekręcam tysiąca ofert żeby 2 zł zaoszczędzić , jak mam po drodze to podjadę gdzieś po drodze i kupuje w stacjonarce. 

 

co do sugestii msniezka to poczekajmy jeszcze trochę na konkurenta , na pewno wzrosty rynku e commerce będą jeszcze większe. 

oznacz moderatorów

trafikajokerall
#8 Zapaleniec#

Zrozumiałe jest, że ostatecznie koszty prowizji za przesyłkę odbiją się na cenach produktów, a zapłacą za to klienci kupujący na allegro co spowoduje, że bedą szukać tańszych produktów na innych platformach transakcyjnych on-line.

Prowizję za koszty przesyłki - skoro zespół menadżerów allegro jest tak skuteczny w generowaniu zysków, dlaczego nie podejmie się próby obciążenia prowizją za przesyłkę firm kurierskich? 

W sumie łatwizna, wprowadzić prowizje dla sprzedawców. Phii... jak nie chcą niech sprzedają gdzie indziej.

To jak to było? Wspólnie? budujemy? dziękujemy?

echh ja wolę... stanęliśmy nad przepaścią....

i zrobiliśmy krok w przód.... brawo

 

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Przecież oni zarabiają grubo na wysyłkach bo podpisują umowy indywidualnie a nam narzucają ceny i jeszcze ładują od tego prowizję. Sprzedają usługę ze swoją marżą i dodatkowo jeszcze prowizja od nas. Pan udzielający się nawet nie raczył odnieść się do mojego wcześniejszego posta, a chyba każdy chciałby wiedzieć dlaczego mamy ustawiać koszty wysyłek z góry ustalone przez was ? Proponuję założyć działalność, zobaczyć jakie są koszty i wyjść z tego wyimaginowanego świata. Czy wy myślicie że koperty, kartony taśmy są za darmo ? Gdyby to był inny kraj i ludziom bardziej zależało to wspólnie moglibyśmy coś zdziałać, jednak brak solidarności i dlatego monopolista robi co chce i się z nas śmieją.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@msniezek  a co z tymi, którym zabraliscie Smarta sami,?? zabraliscie, a teraz mówisz   "teraz zachęca sprzedawców do tego, aby albo dostosowali swoje oferty do Smarta, albo zaoferowali darmowe przesyłki".

Czyż oferowanie 'darmowej przesyłki" rowniez nie podlega sankcjom karnym jako reklama apteki? zachęcacie nas do łamania prawa?

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek Maciek, co Ty opowiadasz? Kwoty za wysyłkę są śmieszne w porównaniu z wygodą e-zakupów i kosztami wyjazdu do sklepów stacjonarnych. Ja przed Smartem wydałam w ciągu kilku miesięcy ponad 300 złotych na same przesyłki (o czym mnie łaskawie, na każdym kroku informowaliście) i w porównaniu z kosztami paliwa jest to PIKUŚ!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

bethke
#9 Pomysłodawca#

Zakupy offline wcale nie są tanie. Nie płacisz, co prawda, za wysyłkę, ale w produktach płacisz za ponoszone przez sklepikarzy, handlowców koszty prowadzenia sklepu stacjonarnego. Dlatego ludzie skłaniają się ku zakupom online.

Podnoszenie przez Allegro prowizji sprzedawcom i tak skończy się na kieszeni kupujących, bo to od nich przecież kasa spływa. Sprzedający są tu po to, by zarabiać, nie są tu harytatywnie. Będą zatem rosnące koszty sprzedaży zwyczajnie wliczać w towar.
Co zrobią kupujący w tej sytuacji, gdy będzie im za drogo? - oni przecież też kasę liczą. Ano pójdą kupować do chińczyka, przecież on już w Polsce się rozgościł. Na moim paczkomacie - InPost nie omieszkał umieścić reklamy @liexpress. Dalej pisać nie trzeba, co to oznacza dla naszego rodzimego e-handlu.
 
Myślę, że Allegro czuje już na plecach gorący oddech zbliżającej się konkurencji. @m@zon też już sobie ostrzy pazury na polską klientelę. 
 
Myślę, że podnoszeniem cen - Allegro strzela sobie w kolano.
oznacz moderatorów