anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Metody reakcji na zmianę prowizji

ejczbi
#12 Orędownik#
@msniezek w panelu eksperta napisał:
 
"3. Skutki finansowe bezpośrednio nie będą może wielkie, ale spowoduje to podważenie pozycji Allegro jako domyślnego pierwszego wyboru przy zakupach w sieci. Może to dotyczyć całych kategorii towarowych, w których dominują towary o niskich cenach (np. części elektroniczne lub używane książki). Sumarycznie będzie to niekorzystne dla Allegro i prawdopodobnie nieodwracalne. Jest to całkowicie sprzeczne z oficjalnymi deklaracjami prezesa Allegro.
 
Są inne metody reakcji na tę zmianę, poza podnoszeniem ceny, pisaliśmy o nich w innych miejscach. Ale za wcześnie na tego rodzaju wnioski, zobaczmy co się stanie - będziemy odpowiednio reagować."
 
Bardzo chciałbym poznać te "inne metody reakcji na tę zmianę", bo przeglądając to forum dość regularnie, wyłapałem tylko propozycję tworzenia zestawów i rabatów za kilka sztuk. Narzędzie do tych rabatów, które oferuje Allegro jest tak naprawdę protezą pełną niedoróbek, więc nie jest to "metoda". Nie będę się tu rozpisywał czemu, bo to osoby temat (mogę taki założyć jeśli @msniezek jest ciekaw dlaczego tak myślimy) i nie chcę żeby umknęło przez to pytanie o pozostałe "metody reakcji".
 
PS. Panel eksperta zamknięty, wiele pytań pozostało bez odpowiedzi wbrew wcześniejszym obietnicom.
oznacz moderatorów
131 ODPOWIEDZI 131

grazas12
#8 Zapaleniec#

Niech Pan nie pisze o 1% a 100%.Chce Pan poznac .....proszę bardzo.Dzisiaj na 4 zakupy na allegro wszystkie byly bez smarta.Od wszystkich musialam wam zaplacic prowizję od przesylki ,do tego jak doliczę aukcję promowane /kwota co 10 dni/i ads-y na ktorych za klikniecie sugerujecie bardzo wysokie kwoty ,prowizje od sprzedazy i  koszt robi gigantyczny.Ja wiem ze nie jestem potentantem ale ludzie ludzie tez szukają moich produktow.Bardzo proszę nie oklamywac innych ze to są marginalne oplaty bo to jest sedno problemu.Proszę najpierw przyjrzec się malym sprzedawcom a pozniej wypisywac takie bzdury.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Zawiera komentarz moderatora

@grazas12 w poście, na który Pani odpowiada, nie mówiłem o Smarcie, tylko o transakcjach, w których koszt wysyłki jest wyższy od kosztu przedmiotu (jak w przykładzie: przedmiot 1 zł, wysyłka 8,99 zł). Chciałbym poznać sprzedawcę, u którego takie transakcje stanowią więcej niż 1%.

Co do Smarta, oczywiście, zgadza się - nie wszystkie transakcje są Smart! W Pani przypadku dzisiaj rzeczywiście tylko 20% transakcji miało Smarta (wczoraj 50%, a przedwczoraj aż 86%). Jak jednak te kwoty wyglądają realnie, uwzględniając wielkości zamówień, ceny przedmiotów itp.?

W najgorszym z trzech ostatnich dni pod względem odsetka zamówień Smart! - czyli dzisiejszym - Pani prowizja realnie wzrosła o 17% (czyli przyjąwszy, że wcześniej wyniosłaby 10%, za dzisiaj wyniosła 11,7%). Gdyby jednak podsumować ostatnie trzy dni łącznie, Pani prowizja wzrosła o 8% (jeżeli wcześniej wynosiła 10%, za ostatnie 3 dni było to 10,8%).

Wydaje mi się, że takie przeliczenie stawia tę zmianę we właściwej perspektywie. Dobrze byłoby, gdyby zrobił je na własne potrzeby każdy sprzedawca (nie z trzech dni, tylko np. z całego pierwszego miesiąca).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Panie jak matematyka coś słabiutko. coś panu procenty się pomyliły!!!  A w dupę dostaną tylko mali Polscy sprzedawcy i producenci.  Duże firmy mają gdzieś 1zł jak sprzedają za 100 i 1000 i więcej. Chcecie zniszczyć Polską małą przedsiębiorczość robicie to sukcesywnie od kilku lat.  W DUPĘ DOSTANA MALI SPRZEDAWCY I TYCH CHCECIE SIę POZBYĆ - upokorzyć zniszczyć. 

oznacz moderatorów

grazas12
#8 Zapaleniec#

Dzisiejsza prowizja dla was wyniosla  22,277%,wiec niech pan tu nie pisze bzdur i nie oszukuje sprzedajacych i kupujacych na allegro.Do tego dochodza oplaty za promowanie aukcji i ads-y /ktorych dzisiaj jeszcze  NIE POLICZYLAM to jak nic miedzy 30-35%O jakich 10,8% Pan pisze.Podstawy matematyki się klaniaja.Zresztą widac to u Pana 10% + 8% to jest 10,8%.Na tym polega allegro.Zatrudniają osoby nie majace pojęcia o czym piszą byleby pisac zgodnie z wytycznymi ......Z 10,8 wedlug Pana realnie wedle obciazenia mnie kosztami /tylko prowizji/na stronie allegro wyszlo 22,277%.Szkoda komentowac.Robcie tak dalej.SALDO NIKOMU NIE BEDZIE ZGADZAC.

oznacz moderatorów

grazas12
#8 Zapaleniec#

Policzylam to wszystko za 3 dni jak pan sugeruje.Oplaty dla allegro za 3 dni sprzedazy /prowizja od sprzedazy,prowizja od wysylki,oplata za promowanie aukcji,i ads /w nizszej kwocie za klikniecie niz proponujecie /wynosi 22,95%.Nijak to się ma z 10,8% policzonego przez Pana.Wiec niech pan wiecej nie oszukuje ludzi bo czesc ludzi z matematyką nie jest na bakier.Jak pan cos piszę to niech to się wiaze z prawdą.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Zawiera komentarz moderatora

@grazas12 to oczywiste, że obliczenia nie uwzględniają wyróżnień i adsów, ponieważ to są koszty, które sprzedający dobrowolnie wybiera. Można wydać nieograniczone środki na promocję swoich ofert - zakładam, że z wyróżnień i adsów korzystają tylko ci sprzedawcy, którym się to opłaca. W obliczeniach uwzględniam tylko te opłaty, których nie da się uniknąć.

Co do matematyki, zgadza się - jeżeli wcześniejsza prowizja wynosiła 10%, a następnie urosła o 8% - wynosi teraz 10,8%. Zapraszam do zapoznania się z definicją procentów i punktów procentowych.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@msniezek 

>tylko o transakcjach, w których koszt wysyłki jest wyższy od kosztu przedmiotu >(jak w przykładzie: przedmiot 1 zł, wysyłka 8,99 zł). Chciałbym poznać >sprzedawcę, u którego takie transakcje stanowią więcej niż 1%.

Co chwilę powtarzacie jakie to są marginalne sytuacje. Skoro więc Waszym zdaniem zdarza się to tak rzadko, to ZREZYGNUJCIE Z PROWIZJI OD WYSYŁKI W TAKIM PRZYPADKU. Jest to sytuacja marginalna, w ogóle tego nie odczujecie.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@msniezek 

>Chciałbym poznać sprzedawcę, u którego takie transakcje stanowią więcej niż 1%.>

U nas dzisiaj 4 spośród 47 transakcji ma wyższy koszt wysyłki niż towaru. To więcej niż 1%. Poznajmy się więc, Łukasz jestem.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#13 Ambasador#

@msniezek Maciej, gdyby było tak jak mówicie/piszecie (tzn, że zależy Wam na niskich i przejrzystych kosztach przesyłek), to każda oferta spełniającą warunki spełniająca warunki Smart powinna zwolniona z dodatkowej prowizji - bo przecież odpowiada Waszym założeniom, nieprawdaż?

Ponieważ tak nie jest, cała ta Wasza pokrętna propaganda jest nic nie warta - bo kupujący postrzegają to jako zwyczajny skok na ich kasę.

oznacz moderatorów

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Tak stracą na tym kupujący, a allegro zarobi jeszcze więcej.

W moim wypadku jedynym wyjściem było podniesienie cen. Sprzedaję jako antykwariat książki- mam ich w ofercie ponad 5000, ceny od 5 do kilkuset złoty. 

Procentowo najwięcej podniosłam ceny książek tych najtańszych - nie stać mnie na pokrycie dodatkowej prowizji za dostawę, klienci przeważnie szukają konkretnych tytułów, więc "wielosztuki", to nie u mnie... Jest mi przykro, ale to klient zapłaci, a ja pewnie będę musiała liczyć się ze spadkiem sprzedaży. Przecież dochodzi jeszcze wzrost kosztów przesyłek dla kupujących i zamawiających z dostawą Poczty...

I co z tego, że dbam o klienta, że w "Jakości sprzedaży" podobno tylko 1% sprzedających jest

lepsza? Allegro ma , to w nosie.....

oznacz moderatorów

revinsky0
#9 Pomysłodawca#

@msniezek Nie ma wyzwisk, obelg ani nic z tych rzeczy. To, że nie odpowiadamy jak automat świadczy o frustracji i prawdzie jaka figuruje na portalu. Nie zamierzam zmieniać tonu wypowiedzi, który jest adekwatny do bzdur lub wybiórczych korzystnych argumentów.

A jak wiele jest zamówień, gdzie kupujący zamawia tylko po to, by mieć darmową dostawę a później to oddać? Czy statystyki tego nie uwzględniają? Bo widzę, że lubi Pan wypominać sprzedającym jak źle obrazują swoją sytuację i realnie zamówienia są inne.

Teoretycznie działa wtedy mechanizm i z pozoru obie strony mają z tego korzyść, ale nijak ma się to do realnego dochodu. Zakładam, że ogromna większość tu piszących nie ustawia kosztów wysyłki wyższych niż wynosi opłata u przewoźnika. Ale dodatkowo, każdy kupuje kartony, wypełniacze i folię, drukuje etykiety, jedzie to wysłać. To kosztuje. Więc matematycznie, wszyscy dokładają do przesyłek z własnej kieszeni. I  teraz do tego dochodzi jeszcze prowizja. Co tu jest niejasne?

 

 

oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#10 Popularyzator#

@antykwariat-pan "a allegro zarobi jeszcze więcej"
Wydawałoby się, że tak by było. Jednak po podniesieniu cen sprzedaż się u mnie załamała i tym samym Allegro nie ma dodatkowych wpływów. 

Od 1 czerwca mamy nieprzewidywalność prowadzenia biznesu na Allegro, bo teraz zanim nie dojdzie do transakcji, to nie mamy najmniejszego pojęcia czy i ile zarobimy, wolałbym już 1-2% wyższą prowizję od towaru niż podnosić ceny czy koszty wysyłek (z paczkomatów oczywiście nie korzystam, bo tu też nigdy nie było wiadomo ile zapłacę).

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ejczbi Moja reakcja była taka:

1. Przeniosłam 90% sprzedaży na zagraniczny serwis (nie eeebay), a tam nawet jak sprzedam wg ichniejszych standardów marnie, to i tak jest to dwa razy lepiej niż tutaj 🙂

2. Podniosłam cenę tego co zostawiłam na Allegro 40%, a i tak sprzedałam 😁

Strategia okazała się być doskonałą 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

można prosić napisać o jakim serwisie mówisz? chociaż jakieś 3 pierwsze litery, bo całości na pewno nie zobaczymy.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl To holenderski serwis sztuki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

ja też chcę

oznacz moderatorów

Waza_ZB
#9 Pomysłodawca#

Podniesienie cen i wycofanie tanich produktów to jedyna sensowna strategia w tej sytuacji. Kto myśli inaczej, ten będzie w plecy. Część ludzi nie zauważy, a część trafi do naszych sklepów internetowych. Ja myślę, że w przeciwieństwie do Allegro wyjdę na tej zmianie na plus.

oznacz moderatorów

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@Waza_ZB masz rację. Moja żona ma mały sklepik tu na allegro, sprzedaje tanie rzeczy i już podniosła ceny, czyli za fanaberie allegro zapłaci kupujący a ta zmiana według nich miała kupującym pomóc. Ja sprzedawałem karty kolekcjonerskie po 1 zł za sztukę i na koniec kwietnia usunąłem ponad 500 ofert i takich osób jak ja jest albo będzie dużo więcej, ale @msniezek nie widzi problemu.

oznacz moderatorów

Waza_ZB
#9 Pomysłodawca#

w przeciągu kwartału zobaczą ale będzie za późno by wejść do tej samej rzeki

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Wymuszacie na nas abyśmy byli hurtowniami, tylko czy wszystkie produkty klient potrzebuje w ilościach hurtowych?

oznacz moderatorów