anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@msniezek cały czas mówisz o zachęcaniu kupujących do korzystania ze smarta.  Ale ani razu nie odpowiedziałes co maja zrobic Ci, kórym tego smarta sami zabraliście, do czego my mamy zachecać?  Albo jak zachęcać do czegoś czego NIE MAMY?

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

1. Kolejny problem z tym narzędziem. Rabatu na kolejne sztuki nie widać na liście ofert. Co z tego, że oferujemy kupującym możliwość zakupienia taniej, skoro się o tym nie dowiedzą?

2. Ale się zapętliłeś w tym momencie. Polecam wrócić do pierwszego postu w tym wątku. Sam napisałeś w panelu eksperta, że są inne metody (metody, czyli więcej niż jedna) i że już o nich pisaliście w różnych miejscach. Użyłeś tego jako argumentu w dyskusji, ale jak proszę o rozwinięcie tej myśli to "nie jest moją rolą".  To jest bardzo słabe, jak wytacza się jakiś "argument", a jak przyjdzie co do czego to się go nie chce wyjaśnić.

3. https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/pytania-z-panelu-ekspert%C3%B3w-na-kt%C3%B...

PS. Strasznie łatwo się robi offtop na tym forum. Nawet w tym wątku, próbowaliśmy konstruktywnie rozmawiać na temat radzenia sobie w nowych warunkach, a już na 3ciej stronie jest znowu dyskusja nad tym "czy Allegro tak może" i narzekanie. Tu nie zazdroszczę roli moderatora, bo jak zaczniecie takie poty kasować i przesuwać, to będzie krzyk. Jak nie zaczniecie, to jest mocno zniechęcający bałagan. Ile osób, które było tu na początku, nadal się udziela? Niewiele.

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@ejczbi stanowisko allegro jest jasne i proste - sprzedający - radź sobie sam ! Jasne jest to że allegro za mnie nie sprzeda produktu, nie przygotuje oferty, ustali ceny itd. ale czy ciągłe podwyżki i zmiany "dla dobra klienta" są w porządku?

Zasłanianie się "dobrem klienta" aby wprowadzić kolejne podwyżki to cios poniżej pasa i jedyną reakcją jaką możemy zrobić to dla "dobra klienta" podnosić ceny, bo tak naprawdę o to Wam chodzi, abyście mieli większy przychód z prowizji.

Do Was chyba przestało docierać że ten serwis tworzymy MY ze swoimi produktami (przecież w oficjalnym sklepie nie jesteście w stanie zapewnić całego asortymentu "świata") i że powinniście traktować nas jak partnera a nie jak intruza.

 

 

oznacz moderatorów

e-szczoteczki
#9 Pomysłodawca#

Czyli jako rozwiązanie problemów sprzedających związanych z podniesieniem realnej prowizji allegro do 30% w stosunku do 15% jeszcze 'wczoraj'   

(w założeniu:

towar prowizja w promowaniu 15%,

przesyłka prowizja w promowaniu 15%,

towar - cena podobna jak przesyłka)

 

... to... sprzedawajcie za darmo? Poważnie, to jest wasza rada Allegro? 

 

I to mówi firma która w 10 mejlach dzień po dniu odmawia zwrotu nienależnie pobranej prowizji w kwocie 1.50 pln ?

 

Za darmo umarło, z głodu umarło. 

oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Nie zgadam sie z Tobą .Twoje argumenty są niedo przyjęcia.Sama dzisiaj ponioslam koszty waszej durnej prowizji bo kupujący nie mieli wykupionego smarta a reszta uznala ze woli zaplacic za przesylkę niz kupowac wiecej niz potrzebuje.Ale to ja zostalam za to ukarana.Wiec przestancie opowiadac bzdury i opowiadac jakies tam bajki.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek problem w tym, że nie zawsze zrobisz zestaw i nie zawsze klient chce korzystać ze SMART. Dlaczego to wciąż do Was nie dociera? Przykłady moich ostatnich zamówień:

1) witaminy dla gadów za 19,5zł + 8,99zł wysyłka

2) pokarm dla żółwia za 8,5zł za 0,5l + 8,99zł wysyłka

Wiele osób mogłoby np. dobrać wapno do witamin albo np. kupić 3 opakowania po 1l tego pokarmu. Tylko jak widzisz, niektórzy tego nie potrzebują. Chcą takie pojedyncze sztuki albo mniejsze ilości.

Co miałem zrobić? Podniosłem ceny. Tylko to teraz raz, że jest nie fair wobec klienta bo zapłaci więcej za Wasze widzimisię, a dwa, podejrzewam, że sprzedaż zacznie mi spadać bo te ceny nie są już atrakcyjne.

Dlaczego to do Was nie dociera?

Chcecie prowizję od kosztu wysyłki to róbcie ją nawet 50%, ale od cen wyższych niż to co podajecie jako np. kwalifikację do SMART.

Patrzę też na to z perspektywy kupującego! Dlaczego mam przez Was teraz nie znaleźć wielu produktów bo sprzedawcy je wycofają, albo będę na każdej sztuce płacił o 1zł więcej? Dla Was to biznes, ale nie dla mnie jako kupującego (i choćby tutaj UOKiK pewnie się Wam dobierze do tyłka, jak nie za traktowanie sprzedawców i nieuczciwą konkurencję to właśnie za szkody jakie ta zmiana niesie dla kupujących konsumentów).

oznacz moderatorów

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@msniezek i jeszcze jedno a co ze sprzedającymi drobnicę??? Są sprzedawcy którzy mają towar po 1 zł. Klient akurat potrzebuje jednej sztuki i wybiera dostawę paczkomatem. Czyli 1 zł towar plus 8,99 wysyłka razem 9,99 czyli 1 zł prowizja. Gdzie sens?????? A takich przypadków jest sporo. Sam sprzedawałem kiedyś karty kolekcjonerskie po 1 zł i klienci kupowali bardzo często po jednej sztuce. Od maja usunąłem wszystkie te oferty bo było to nie opłacalne.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@BuliRoRo7 takie transakcje może nie są jak yeti, bo pewnie raz na jakiś czas się zdarzają... Ale chciałbym zobaczyć kiedyś sprzedawcę, u którego stanowią więcej niż 1%. Miałbym chociaż przykład, do którego można się odnieść.

@konto zamknięte twierdzisz, że kupujący po zmianie nie znajdą na Allegro niektórych produktów, albo że będą płacić za nie więcej... Zobaczmy, jak będzie w rzeczywistości. Znam wielu sprzedawców, którzy nie rozliczają zamówień na sztuki - oni zapewne byliby skłonni nawet dopłacić do obsłużenia zamówień popularnego, taniego produktu, ponieważ jego obecność w ofercie przyciąga klientów, którzy przy okazji kupują też inne rzeczy (lub więcej rzeczy, zależnie od asortymentu). Wszystkie przykłady, o których tu czytałem (choćby te smoczki powyżej) to są właśnie takie produkty. Czy apteka więcej zarobi wycofując z oferty smoczki, bo prowizja za ich dostawę jest za duża? Nie sądzę.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Niech Pan nie pisze o 1% a 100%.Chce Pan poznac .....proszę bardzo.Dzisiaj na 4 zakupy na allegro wszystkie byly bez smarta.Od wszystkich musialam wam zaplacic prowizję od przesylki ,do tego jak doliczę aukcję promowane /kwota co 10 dni/i ads-y na ktorych za klikniecie sugerujecie bardzo wysokie kwoty ,prowizje od sprzedazy i  koszt robi gigantyczny.Ja wiem ze nie jestem potentantem ale ludzie ludzie tez szukają moich produktow.Bardzo proszę nie oklamywac innych ze to są marginalne oplaty bo to jest sedno problemu.Proszę najpierw przyjrzec się malym sprzedawcom a pozniej wypisywac takie bzdury.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@grazas12 w poście, na który Pani odpowiada, nie mówiłem o Smarcie, tylko o transakcjach, w których koszt wysyłki jest wyższy od kosztu przedmiotu (jak w przykładzie: przedmiot 1 zł, wysyłka 8,99 zł). Chciałbym poznać sprzedawcę, u którego takie transakcje stanowią więcej niż 1%.

Co do Smarta, oczywiście, zgadza się - nie wszystkie transakcje są Smart! W Pani przypadku dzisiaj rzeczywiście tylko 20% transakcji miało Smarta (wczoraj 50%, a przedwczoraj aż 86%). Jak jednak te kwoty wyglądają realnie, uwzględniając wielkości zamówień, ceny przedmiotów itp.?

W najgorszym z trzech ostatnich dni pod względem odsetka zamówień Smart! - czyli dzisiejszym - Pani prowizja realnie wzrosła o 17% (czyli przyjąwszy, że wcześniej wyniosłaby 10%, za dzisiaj wyniosła 11,7%). Gdyby jednak podsumować ostatnie trzy dni łącznie, Pani prowizja wzrosła o 8% (jeżeli wcześniej wynosiła 10%, za ostatnie 3 dni było to 10,8%).

Wydaje mi się, że takie przeliczenie stawia tę zmianę we właściwej perspektywie. Dobrze byłoby, gdyby zrobił je na własne potrzeby każdy sprzedawca (nie z trzech dni, tylko np. z całego pierwszego miesiąca).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Panie jak matematyka coś słabiutko. coś panu procenty się pomyliły!!!  A w dupę dostaną tylko mali Polscy sprzedawcy i producenci.  Duże firmy mają gdzieś 1zł jak sprzedają za 100 i 1000 i więcej. Chcecie zniszczyć Polską małą przedsiębiorczość robicie to sukcesywnie od kilku lat.  W DUPĘ DOSTANA MALI SPRZEDAWCY I TYCH CHCECIE SIę POZBYĆ - upokorzyć zniszczyć. 

oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Dzisiejsza prowizja dla was wyniosla  22,277%,wiec niech pan tu nie pisze bzdur i nie oszukuje sprzedajacych i kupujacych na allegro.Do tego dochodza oplaty za promowanie aukcji i ads-y /ktorych dzisiaj jeszcze  NIE POLICZYLAM to jak nic miedzy 30-35%O jakich 10,8% Pan pisze.Podstawy matematyki się klaniaja.Zresztą widac to u Pana 10% + 8% to jest 10,8%.Na tym polega allegro.Zatrudniają osoby nie majace pojęcia o czym piszą byleby pisac zgodnie z wytycznymi ......Z 10,8 wedlug Pana realnie wedle obciazenia mnie kosztami /tylko prowizji/na stronie allegro wyszlo 22,277%.Szkoda komentowac.Robcie tak dalej.SALDO NIKOMU NIE BEDZIE ZGADZAC.

oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Policzylam to wszystko za 3 dni jak pan sugeruje.Oplaty dla allegro za 3 dni sprzedazy /prowizja od sprzedazy,prowizja od wysylki,oplata za promowanie aukcji,i ads /w nizszej kwocie za klikniecie niz proponujecie /wynosi 22,95%.Nijak to się ma z 10,8% policzonego przez Pana.Wiec niech pan wiecej nie oszukuje ludzi bo czesc ludzi z matematyką nie jest na bakier.Jak pan cos piszę to niech to się wiaze z prawdą.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@grazas12 to oczywiste, że obliczenia nie uwzględniają wyróżnień i adsów, ponieważ to są koszty, które sprzedający dobrowolnie wybiera. Można wydać nieograniczone środki na promocję swoich ofert - zakładam, że z wyróżnień i adsów korzystają tylko ci sprzedawcy, którym się to opłaca. W obliczeniach uwzględniam tylko te opłaty, których nie da się uniknąć.

Co do matematyki, zgadza się - jeżeli wcześniejsza prowizja wynosiła 10%, a następnie urosła o 8% - wynosi teraz 10,8%. Zapraszam do zapoznania się z definicją procentów i punktów procentowych.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@msniezek 

>tylko o transakcjach, w których koszt wysyłki jest wyższy od kosztu przedmiotu >(jak w przykładzie: przedmiot 1 zł, wysyłka 8,99 zł). Chciałbym poznać >sprzedawcę, u którego takie transakcje stanowią więcej niż 1%.

Co chwilę powtarzacie jakie to są marginalne sytuacje. Skoro więc Waszym zdaniem zdarza się to tak rzadko, to ZREZYGNUJCIE Z PROWIZJI OD WYSYŁKI W TAKIM PRZYPADKU. Jest to sytuacja marginalna, w ogóle tego nie odczujecie.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@msniezek 

>Chciałbym poznać sprzedawcę, u którego takie transakcje stanowią więcej niż 1%.>

U nas dzisiaj 4 spośród 47 transakcji ma wyższy koszt wysyłki niż towaru. To więcej niż 1%. Poznajmy się więc, Łukasz jestem.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@msniezek Maciej, gdyby było tak jak mówicie/piszecie (tzn, że zależy Wam na niskich i przejrzystych kosztach przesyłek), to każda oferta spełniającą warunki spełniająca warunki Smart powinna zwolniona z dodatkowej prowizji - bo przecież odpowiada Waszym założeniom, nieprawdaż?

Ponieważ tak nie jest, cała ta Wasza pokrętna propaganda jest nic nie warta - bo kupujący postrzegają to jako zwyczajny skok na ich kasę.

oznacz moderatorów

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Tak stracą na tym kupujący, a allegro zarobi jeszcze więcej.

W moim wypadku jedynym wyjściem było podniesienie cen. Sprzedaję jako antykwariat książki- mam ich w ofercie ponad 5000, ceny od 5 do kilkuset złoty. 

Procentowo najwięcej podniosłam ceny książek tych najtańszych - nie stać mnie na pokrycie dodatkowej prowizji za dostawę, klienci przeważnie szukają konkretnych tytułów, więc "wielosztuki", to nie u mnie... Jest mi przykro, ale to klient zapłaci, a ja pewnie będę musiała liczyć się ze spadkiem sprzedaży. Przecież dochodzi jeszcze wzrost kosztów przesyłek dla kupujących i zamawiających z dostawą Poczty...

I co z tego, że dbam o klienta, że w "Jakości sprzedaży" podobno tylko 1% sprzedających jest

lepsza? Allegro ma , to w nosie.....

oznacz moderatorów

revinsky0
#9 Pomysłodawca#

@msniezek Nie ma wyzwisk, obelg ani nic z tych rzeczy. To, że nie odpowiadamy jak automat świadczy o frustracji i prawdzie jaka figuruje na portalu. Nie zamierzam zmieniać tonu wypowiedzi, który jest adekwatny do bzdur lub wybiórczych korzystnych argumentów.

A jak wiele jest zamówień, gdzie kupujący zamawia tylko po to, by mieć darmową dostawę a później to oddać? Czy statystyki tego nie uwzględniają? Bo widzę, że lubi Pan wypominać sprzedającym jak źle obrazują swoją sytuację i realnie zamówienia są inne.

Teoretycznie działa wtedy mechanizm i z pozoru obie strony mają z tego korzyść, ale nijak ma się to do realnego dochodu. Zakładam, że ogromna większość tu piszących nie ustawia kosztów wysyłki wyższych niż wynosi opłata u przewoźnika. Ale dodatkowo, każdy kupuje kartony, wypełniacze i folię, drukuje etykiety, jedzie to wysłać. To kosztuje. Więc matematycznie, wszyscy dokładają do przesyłek z własnej kieszeni. I  teraz do tego dochodzi jeszcze prowizja. Co tu jest niejasne?

 

 

oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

@antykwariat-pan "a allegro zarobi jeszcze więcej"
Wydawałoby się, że tak by było. Jednak po podniesieniu cen sprzedaż się u mnie załamała i tym samym Allegro nie ma dodatkowych wpływów. 

Od 1 czerwca mamy nieprzewidywalność prowadzenia biznesu na Allegro, bo teraz zanim nie dojdzie do transakcji, to nie mamy najmniejszego pojęcia czy i ile zarobimy, wolałbym już 1-2% wyższą prowizję od towaru niż podnosić ceny czy koszty wysyłek (z paczkomatów oczywiście nie korzystam, bo tu też nigdy nie było wiadomo ile zapłacę).

oznacz moderatorów