anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Metody reakcji na zmianę prowizji

Luxxp
#10 Popularyzator#

@msniezek Jaka bariera ograniczająca e-handel? Na podstawie jakich danych są to wnioski? Bo z tego co wiem e-handel w Polsce rośnie rok do roku w tempie dwucyfrowym. Należałoby jednak pamiętać, zakupy online mają tę zaletę, że klient nie musi ruszać się ze swojej kanapy, żeby produkt dostarczono mu do jego domu. Uważam, że za taką wygodę klient powinien zapłacić. Uważam także, że allegro nie zachęca sprzedawców do korzystania z allegro smart, tylko ich do tego zmusza, wciskając im je w gardło, czy się im to podoba czy nie. 

Odpowiedz
Ładowanie...

revinsky0
#9 Pomysłodawca#

@msniezek Zakupy offline mają tę zaletę, że nie trzeba płacić za dostawę? Czy Ty człowieku w ogóle widzisz coś innego niż 8,99 w dostawie? Jak możesz takie brednie powtarzać, żeby tylko podtrzymywać decyzje swoich włodarzy.

To proszę, krótki zarys dnia zakupów. Wstajesz, jedziesz autobusem lub autem, płacisz za paliwo lub bilet. Lub nawet taksówkę. Stoisz w kolejce, niesiesz ciężkie rzeczy. Wracasz do domu, płacisz za bilet i paliwo. Nie ma Ciebie kilka godzin i łał super, zaoszczędziłem 5 zł. A nie każdy mieszka 2 minuty od galerii handlowej. No a i wtedy tak musisz kupić wodę za 4 złote w sklepie bo się zmęczyłeś zakupami.

Dopisz sobie te kwoty do swojego excela to świat nie będzie już taki kolorowy.

To teraz druga strona, leżysz i oglądasz TV. Kupisz coś sobie na telefonie, zapłacisz 9 zł i paczka jest za 2 dni pod nosem. Nie zachorujesz przez to, nikt Cię nie potrąci, nikogo Ty nie potrącisz, nie spadnie na Ciebie kostka bruku przy budowie.

Brzmi śmiesznie? Możliwe, ale wykluczyć tego nie można.

Kurier też wstaje o 7 rano i jedzie po paczki. Jemu też mają obniżyć pensje bo inpost ma tak słaby kontrakt z monopolistą Allegro, że musi obcinać kurierom bo zarząd nie zarobi?

Jak odejdziesz z etatu i zaczniesz obracać własnymi pieniędzmi to może troszkę zrozumiesz.

Jak coś nie popełniłem samob...

Odpowiedz
Ładowanie...

grazas12
#8 Zapaleniec#

Brawo.Jest tylko pytanie czy allegro to zrozumie,ze nietedy droga.Dzisiaj mialam kilka zakupow na allegro i wszystkie bez smarta ,wiec prowizja od przesylek zostala naliczona.nadmieniam ze w kilku przypadkach byl to zakup powyzej 40 zł wiec mogl byc smart,ale kupujacy nie ma wykupionego smarta/placi za przesylkę/ wiec nalezy tym obciazyc sprzedajacego.Gdzie my zyjemy.mam nadzieję ze allegro się tą prowizją udlawi a UOiK się nimi zajmie ,bo to wyglada na haracz.Mam nadzieję rowniez ze media się tym zajmą i poinformują kupujacych co to jest za platforma sprzedazowa.

Odpowiedz
Ładowanie...

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@msniezek zakupy offline nie mają dodatkowych kosztów oprócz samego towaru Ty tak serio??? A do sklepu to się teleportujesz że nie ponosisz żadnych kosztów aby tam dotrzeć??? Jaki procent społeczeństwa mieszka obok galerii??? Cała reszta musi tam dojechać a to koszt większy niż 8,99, o straconym czasie nie wspomnę. Proszę przestańcie chociaż pisać bzdury, bierzecie kasę za coś co Wam się nie należy i tyle. I żeby było jasne do Ciebie o to pretensji nie mam, tylko jeszcze raz proszę nie pisz bzdur o braku dodatkowych kosztów przy zakupach offline.

Odpowiedz
Ładowanie...

msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@revinsky0 @BuliRoRo7 przede wszystkim prosiłbym o zachowanie poziomu i kultury rozmowy, to niezbędne w tym miejscu. Czy dobrze rozumiem, że Waszym zdaniem koszt transportu towaru nie wpływa na decyzję kupujących online i równie chętnie kupują oni towary z dostawą za przysłowiowe 8,99 zł i z dostawą gratis? Otóż nie jest tak.

@Luxxp masz rację, handel online rośnie, ale po pierwsze dzieje się tak w pewnym stopniu właśnie dzięki działaniom Allegro, a po drugie potencjał tego wzrostu jest jeszcze ogromny - nadal odsetek kupujących online w Polsce jest znacząco niższy niż w krajach zachodnich, a nawet u naszych sąsiadów.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
Odpowiedz
Ładowanie...

mdrogeria
#21 Demiurg#

mają .... czas spędzony na bieganiu od sklepu do sklepu , paliwo też nie kosztuje 50 groszy ,ale zgadzam się tych kosztów klient nie widzi , a one są  często dużo wyższe od kosztów ew. przesyłki . Zaglądając na stronę internetową podejrzewam 80% kupującycy w pierwszej chwili sprawdza cenę przesyłki , a następnie interesuje się ofertą  . Po to jest ,, smart ,,

Odpowiedz
Ładowanie...

lopes1990
#12 Orędownik#

@mdrogeria 

To wszystko zależy od klienta 😉 Jedni tak jak mówisz nie dostrzegają kosztów pośrednich i straconego czasu , drudzy wręcz przeciwnie. Dlatego kupują w internecie. Myślę , że koszt ceny wysyłki jeżeli wszędzie na dobrą sprawę jest on już zbliżony dla większości klientów ma marginalne znaczenie. Bardziej pewnie weryfikują to klienci, robiący zakupy za kilka zł. 

Jak coś potrzebuję z netu to kupuję i nie przekręcam tysiąca ofert żeby 2 zł zaoszczędzić , jak mam po drodze to podjadę gdzieś po drodze i kupuje w stacjonarce. 

co do sugestii msniezka to poczekajmy jeszcze trochę na konkurenta , na pewno wzrosty rynku e commerce będą jeszcze większe. 

Odpowiedz
Ładowanie...

trafikajokerall
#8 Zapaleniec#

Zrozumiałe jest, że ostatecznie koszty prowizji za przesyłkę odbiją się na cenach produktów, a zapłacą za to klienci kupujący na allegro co spowoduje, że bedą szukać tańszych produktów na innych platformach transakcyjnych on-line.

Prowizję za koszty przesyłki - skoro zespół menadżerów allegro jest tak skuteczny w generowaniu zysków, dlaczego nie podejmie się próby obciążenia prowizją za przesyłkę firm kurierskich? 

W sumie łatwizna, wprowadzić prowizje dla sprzedawców. Phii... jak nie chcą niech sprzedają gdzie indziej.

To jak to było? Wspólnie? budujemy? dziękujemy?

echh ja wolę... stanęliśmy nad przepaścią....

i zrobiliśmy krok w przód.... brawo

Odpowiedz
Ładowanie...

kndshop_pl
#9 Pomysłodawca#

Przecież oni zarabiają grubo na wysyłkach bo podpisują umowy indywidualnie a nam narzucają ceny i jeszcze ładują od tego prowizję. Sprzedają usługę ze swoją marżą i dodatkowo jeszcze prowizja od nas. Pan udzielający się nawet nie raczył odnieść się do mojego wcześniejszego posta, a chyba każdy chciałby wiedzieć dlaczego mamy ustawiać koszty wysyłek z góry ustalone przez was ? Proponuję założyć działalność, zobaczyć jakie są koszty i wyjść z tego wyimaginowanego świata. Czy wy myślicie że koperty, kartony taśmy są za darmo ? Gdyby to był inny kraj i ludziom bardziej zależało to wspólnie moglibyśmy coś zdziałać, jednak brak solidarności i dlatego monopolista robi co chce i się z nas śmieją.

Odpowiedz
Ładowanie...

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#

@msniezek  a co z tymi, którym zabraliscie Smarta sami,?? zabraliscie, a teraz mówisz   "teraz zachęca sprzedawców do tego, aby albo dostosowali swoje oferty do Smarta, albo zaoferowali darmowe przesyłki".

Czyż oferowanie 'darmowej przesyłki" rowniez nie podlega sankcjom karnym jako reklama apteki? zachęcacie nas do łamania prawa?

Odpowiedz
Ładowanie...

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@msniezek Maciek, co Ty opowiadasz? Kwoty za wysyłkę są śmieszne w porównaniu z wygodą e-zakupów i kosztami wyjazdu do sklepów stacjonarnych. Ja przed Smartem wydałam w ciągu kilku miesięcy ponad 300 złotych na same przesyłki (o czym mnie łaskawie, na każdym kroku informowaliście) i w porównaniu z kosztami paliwa jest to PIKUŚ!

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

bethke
#9 Pomysłodawca#

Zakupy offline wcale nie są tanie. Nie płacisz, co prawda, za wysyłkę, ale w produktach płacisz za ponoszone przez sklepikarzy, handlowców koszty prowadzenia sklepu stacjonarnego. Dlatego ludzie skłaniają się ku zakupom online.

Podnoszenie przez Allegro prowizji sprzedawcom i tak skończy się na kieszeni kupujących, bo to od nich przecież kasa spływa. Sprzedający są tu po to, by zarabiać, nie są tu harytatywnie. Będą zatem rosnące koszty sprzedaży zwyczajnie wliczać w towar.
Co zrobią kupujący w tej sytuacji, gdy będzie im za drogo? - oni przecież też kasę liczą. Ano pójdą kupować do chińczyka, przecież on już w Polsce się rozgościł. Na moim paczkomacie - InPost nie omieszkał umieścić reklamy @liexpress. Dalej pisać nie trzeba, co to oznacza dla naszego rodzimego e-handlu.

Myślę, że Allegro czuje już na plecach gorący oddech zbliżającej się konkurencji. @m@zon też już sobie ostrzy pazury na polską klientelę. 

Myślę, że podnoszeniem cen - Allegro strzela sobie w kolano.
Odpowiedz
Ładowanie...

TomBanknoter
#13 Ambasador#

@bethke "Myślę, że Allegro czuje już na plecach gorący oddech zbliżającej się konkurencji" - więc tym bardziej dziwi, że robi wszystko, by zniechęcać sprzedawców, zamiast starać się ich utrzymać przy sobie.

I chodzi nie tylko o bezpardonowe walenie po kieszeni, ale też ciągłe zmiany zasad i wymyślanie różnych "usprawnień", które kosztują sprzedawców koszmarną ilość nikomu nie potrzebnej roboty. Zamiast się skupić na podnoszeniu atrakcyjności oferty, człowiek musi wciąż się zajmować zaspokajaniem nowych zachcianek Allegro - które z niegdyjsiejszego sympatycznego partnera przekształciło się w kolejny urząd gnębiący przedsiębiorców...

Odpowiedz
Ładowanie...

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#

@msniezek  kupujący jednak kupuje w aptekach, którym niejako "urzedowo" zabraliscie wszystkie narzędzia pozwalające obniżyć koszt wysylki dla kupującego czyli Smart,  poza tym tytuł SuperSprzedawcy budujący wiarygodność sprzedawców, nie dając nic w zamian.

Własnie wczoraj napisałam do "wrażego" allegro portalu aukcyjnego z prośba o konsultacje  w celu przeniesienia jesli nie wszystkich to przynajmniej części aukcji. Do tego popchnęło mnie właśnie działanie allegro.

Mogliście przynajmiej, podobnie jak przy bezpłatnych wysyłkach, zablokować kupującemu obcinanie gwiazdek za koszt wysyłki, mogliście napisac, że apteki nie mają SuperSprzedawcy bo nie mogą z racji względów działań uznawanych za reklamę, mogliscie zrobić jeszcze parę innych rzeczy, żeby ułatwić wzajemnie relacje bądź co bądź kontrahentów.

Nie zrobiście nic, poza podwyżką.

Czy myslicie, że szczególnie teraz jak bezrobicie rosnie i teraz własnie w czerwcu, lipcu bedą dalsze zwolnienia ludzi, bo "pomoc" sie skończyła, nb dla wielu nawet sie nie zaczęła, poza ZUSem, ludzie nie będą liczyc kasy? Każdą złotowkę oglądam przed wydaniem i głęboko się zastanowię, czy wystawic aukcję na allegro czy na innym portalu, gdzie zachęcają do przechodzenia brakiem kosztów wystawienia i prowizji.

Policzmy, ktoś  kupił dwa smoczki po 1,89, Cena zakupu brutto 1,59, mamy zatem do dyspozycji 30 groszy, Koszt wysylki kurier 12,99 bo pilnie potrzebne, razem wartość aukcji 16,77, prowizja ok. 1,6, 

Czyli wychodzi na to, ze zamiast zarobic 60 groszy - wcześniejsza PROWIZJA  , dołozyłam 1 zł.

Jesli macie piwnice, to zejdżcie i poszukajcie tam rozumu, na trzeciej półce od dołu. Jestem na allegro już ponad 20 lat, ale tak żle jak teraz, to nigdy nie było. Smuteczek mnie ogarnia.  

Odpowiedz
Ładowanie...

msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@AptekaNatolinska różnica między wymyślonymi przykładami a realnymi jest taka, że są jakby nieco mniej korzystne. To zrozumiałe, chcecie udowodnić własną tezę, ale trudno też, żebyśmy się nie bronili.

W ostatnich 25 zamówieniach zawierających smoczki sprzedałaś 311 smoczków. Wychodzi średnio ponad 12 smoczków na zamówienie. Łączny koszt dostawy 25 zamówień to ~265 zł, od tego prowizja 11% to 29,15 zł. Dzieląc przez 311 smoczków wychodzi dodatkowa prowizja 0,09 zł na każdym smoczku. Realnie jeszcze mniej, bo 6 z tych 25 zamówień zawierała też inne, droższe rzeczy.

Smoczki są zresztą akurat idealnym towarem do łączenia w większe zestawy, w tych 25 zamówieniach były tylko 3 zamówienia na mniej niż 5 smoczków. Pewnie każdy z tych kupujących kupiłby zestaw 5 smoczków, gdyby mu taką możliwość podsunąć.

To jasne, że każda nowa opłata wzbudza protesty, niezależnie od jej wysokości, ale my naprawdę zainwestujemy miliard złotych w to, aby jeszcze więcej kupujących docierało do Waszych ofert. A to się  przekłada bezpośrednio na Wasz przychód. Czy łatwo o to gdzie indziej? Nie sądzę.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
Odpowiedz
Ładowanie...

DarkStoorM
#16 Inspirator#

No nic nie zrobimy. Wiem, że my - sprzedający - dokładamy do waszej inwestycji w pozyskanie klienta (i tak to się przełoży tylko na przychód dużych sprzedających), to jakoś to przeżyjemy. Większość już przeżyliśmy, tylko drobnica i gabaryty mogą się przez to wykruszyć. Chociaż drobnice mogą jeszcze przekształcić się w zestawy.

Żeby tylko nie wyszło na to, że na platformie zostanie tylko to, co mieści się w gabarycie paczkomatu i poczty polskiej, oczywiście bez wymuszania zestawu, żeby tylko dobrać do smarta i zwracać niepotrzebnie dobrany towar za friko. 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#

@msniezek  sugerujesz, że nie piszę prawdy?  Że wymyslam przykłady:

Proszę, dzis 1 cze 2020, 12:39   3 smoczki + wysyłka 6,99

dzis   1 cze 2020, 11:01 2 + 2 + 2 = 6 smoczków trzech rodzajów + wysyłka 9,99

wczoraj   31 maj 2020, 20:30 2 smoczki + witamina D3 za niecałe 9zł +  wysyłka 9,99

21 maj 2020, 17:50  5 smoczków + wysyłka 6,99

19 maj 2020, 08:31 5 smoczków + wysyłka 6,99, cofać się dalej?

Proszę, nie mów o średniej statystycznej , owszem są zakupy po 20, 30 smoczków, na tych zarobię, niewiele, ale nie stracę. Jednak sporo jest aukcji  

p małej ilości i nie każdy chce łączyć w zestawy, Czy  jak kupujesz krawat to do kompletu kupisz slipki? 

Miałam zestaw 5 sztuk, próbnie wprowadziłam w kwietniu, sprzedaz spadła, było kilka telefonów z prośbą o pojedyńcze sztuki. 

Statystyka nie pomoże rozwiązać problemu.

No i nie odpowiedziałeś nic, podobnie jak pani ekspert Beata na zapytanie odnoszące się do kosztów wysyłki w odniesieniu do tej szczególnej grupy  aptek. 

Odpowiedz
Ładowanie...

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@msniezek  czytam tu że najlepiej tworzyć zestawy, ok. Jednak zgadzam się z opinią , system robienia zestawów który oferujecie nie nadaje się do wszystkich kategorii. Np. proszę powiedzieć jak stworzyć zestaw w kategorii obuwi? Na każdy rozmiar trzeba robić to osobno, na dodatek dopiero po wystawieniu aukcji. Kategoria dodatki , skąd mam wiedzieć jakie kolory sznurowadeł włożyć do zestawu? A może stwórzcie takie narzędzie które pozwoli kupującym samodzielnie tworzyć zestaw. Np. ktoś kupuje różne potrzebne przedmioty przez koszyk i dostaje rabat automatyczny na cały koszyk. Rabat oczywiście  ustawiony przez sprzedawcę i może allegro, jeśli klient kupuje w różnych kategoriach to taki rabat powinien być zależny od prowizji pobieranych w danej kategorii i ostatecznie sumowany oraz pokazywany w momencie płatności . W końcu klient wie najlepiej co mu potrzebne. 

Odpowiedz
Ładowanie...

trafikajokerall
#8 Zapaleniec#

Do NASZYCH ofert bo i Wy z tych ofert się utrzymujecie.

Uchyli nam ktoś rąbka tajemnicy? Cóż to za inwestycja warta miliarda?

Odpowiedz
Ładowanie...

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#

@trafikajokerall  wiesz, ja po cichu mysle, że to podobnie jak z firmami farmaceutycznymi, maluczki ( no tu może średnio ale mniejszy..) promuje swoje produkty nawet za cenę zadłużenia, podnosi ceny dla lepszych wyników finansowych wykazanych za produkt w średniej sprzedaży i potem nagle dowiadujemy się, że marka abecede nie jest już własnością firmy XYZ ale jest w portfolio firmy NMR, giganta, który dalej podnosi ceny i reszta mało wazna, to polityka ff.

Kto może byc tym gigantem chętnym łyknąć allegro? Możemy obstawiać, ale nie będę sie zakładać.

Odpowiedz
Ładowanie...