anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Metody reakcji na zmianę prowizji

trafikajokerall
#8 Zapaleniec#

Póki co to allegro łyka....🙄😁 

Załóżmy się lubię hazard 🙂

Tak poważnie, zastanawiamy się co z tym zrobić. Uważamy, że wyszło na to, że sprzedający będą płacili prowizję od kosztów wysyłki  bo przecież z nas łatwiej ściągnąć opłatę niż z firm kurierskich. Ciężko pojąć logikę i sens bo to tak jakby pieszych opodatkować za smog. 

Pewne jest, że koszt tej prowizji tak naprawdę poniosą kupujący bo przecież nikt nie będzie hulał po allegro wystawiając oferty i pakując paczki dla idei.

Odpowiedz
Ładowanie...

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@msniezek piszesz że dodatkowa prowizja za jednego smoczka u @AptekaNatolinska to 0,09 są to Twoje wyliczenia żeby nie było że coś przekręcam. Pani z apteki napisała że na jednym smoczku przed wprowadzeniem dodatkowej prowizji zarabia na czysto 0,30. Czyli po wprowadzeniu Waszego genialnego naliczania prowizji straciła 33% swojego zarobku. Jeżeli nadal uważasz że to niewiele to oddaj 33% swojego wynagrodzenia swojemu pracodawcy i bądź jeszcze z tego faktu zadowolony. 

Odpowiedz
Ładowanie...

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#

@BuliRoRo7   po aptekarsku, dokładnie, 30 groszy to mój zarobek w moim sklepie internetowym, na allegro mój zarobek od smoczka to 0,30 - 11% prowizji allegro czyli 0,27 zł. Przyznaję, bardzo, bardzo rzadko zdarza sie zakup 1 smoczka, (kiedys miałam) ale statystycznie zatem 1,89 + ekstremalnie  allegro DPD 12,99 = 14,88 - 11% = 13,24.

11% od całości to 1,64 czyli dołozyłam do interesu 1,64-0.30 = 1,34.

Przy 5 sztukach jestem w plecy 0,96 zł

Przy 10 sztukach jestem w plecy 0,51zł

Ile mam stystycznie zakupów po 20 i więcej smoczków?  

Niech 50%, czyli wychodzę na zero. 50% da zysk, 50% generuje stratę, czyli dla mnie statystycznie zero. Tak z grubsza. 

Idę podnosić ceny. 

Odpowiedz
Ładowanie...

PawHaft
#12 Orędownik#

przecież ten miliard sam się nie uzbiera...

Odpowiedz
Ładowanie...

msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@BuliRoRo7 @AptekaNatolinska dlaczego wiele sklepów spożywczych sprzedaje pieczywo bez marży lub z minimalną marżą? Ponieważ pieczywo to artykuł pierwszej potrzeby, mający przede wszystkim przyciągnąć klienta, który oprócz tego kupi przy okazji wiele innych, wysokomarżowych produktów. Proponowana przez Was strategia ("likwiduję sprzedaż pieczywa albo podnoszę jego ceny, bo to niedochodowy towar") nie przeszłaby przez myśl żadnemu właścicielowi sklepu spożywczego.

Nie wiem, czy akurat smoczki pełnią podobną rolę w aptece (moim zdaniem, jeżeli apteka specjalizuje się w artykułach dla młodych matek - z pewnością tak), tym niemniej warto mieć to na uwadze. Drobne, tanie przedmioty często przyciągają klientów, którzy przy okazji kupują również inne rzeczy. Jeżeli ktoś o tym nie wie lub się z tym nie zgadza, być może zgodzi się z tym jego konkurencja. Te 0,09 zł na smoczku nie uwzględniały pozostałych składników koszyków - gdyby je uwzględnić, ta kwota byłaby zdecydowanie niższa.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
Odpowiedz
Ładowanie...

PawHaft
#12 Orędownik#

@msniezek ciekawa strategia obrony Waszego pomysłu z prowizją od kosztów dostawy... A jak klient chce tylko JEDEN bochenek chleba i nie wróci po nic więcej? chyba ze zaś po kolejny JEDEN bochenek... Przepraszam, ale rzygać mi się chce jak to czytam...

Proszę powiedź mi kiedy Wy na swoim sklepie obniżycie ceny produktów tak abyście do tego interesu dokładali?

Odpowiedz
Ładowanie...

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@msniezek pieczywo sprzedaje się z marżą minimum 10% jakbyś chciał wiedzieć w szczególności w małych sklepach, ale może właśnie o to chodzi że mali się nie liczą??? Są sprzedawcy jak moja żona, która ma około 150 ofert a przedział cenowy to od 4 do 15 zł. około 80% klientów kupuje pojedyncze przedmioty. I co w takim przypadku?? Proszę przestań rozbijać wszystko na grosze bo to nie ma sensu. A poza tym ciągle pisze że klient może kupi coś jeszcze... może i może...i może... to ciągłe wróżenie z fusów, kupi albo nie kupi! Fakt jest taki że w dzisiejszym dniu u mojej małżonki sprzedało się 21 produktów i normalnie każdy pojedynczo, popatrz nie możliwe jednak istnieje. Koszty wysyłki to od 6,99 do 13,41 uśredniając 10 zł czyli około 1 zł z każdego zamówienia daje 21 zł wyższych kosztów, to są liczby które są faktem!!

Odpowiedz
Ładowanie...

PawHaft
#12 Orędownik#

@BuliRoRo7 też sprzedaje "drobnicę" i jak to ładnie admin pisze "statystyki nie kłamią" i wg tych statystyk moja sprzedaż średnia na jednego klienta to 38zł, tak więc żaden klient statystycznie nie załapuje się na darmowa wysyłkę... Przecież liczby nie kłamią...

Odpowiedz
Ładowanie...

ejczbi
#12 Orędownik#

@msniezek  Proszę o konkrety:

1. Czy planujecie rozwinąć narzędzie do tworzenia zestawów i rabatów? Sami podkreślacie jakie to ważne, a nie dajecie do tego sensownych rozwiązań.

2. Jakie są INNE metody reakcji oprócz zmiany cen i zestawów?

3. Kiedy będą odpowiedzi na inne pytania z panelu ekspertów?

Odpowiedz
Ładowanie...

msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@ejczbi 

1. Jestem pewien, że to narzędzie będzie rozwijane. Na bieżąco przekazujemy Wasze uwagi, również związane z tą zmianą - również te dotyczące zestawów/rabatów.
  2. Nie jest moją rolą uczenie sprzedających ich zajęcia... Mówiłem tu już wcześniej o kwotowym progu darmowej wysyłki, są też metody na zachęcenie kupujących do korzystania ze Smarta itp, itd. Na pewno jest wiele metod na przewagę konkurencyjną również w tych warunkach, które wkrótce zobaczymy w ofertach na Allegro.
  3. Nie wiem, które pytania masz na myśli. Staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie niezdublowane i na tyle konkretne, żeby dało się na nie odpowiedzieć.
   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Odpowiedz
Ładowanie...

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@msniezek  Mam krótkie pytanie. Czy przy tworzeniu zestawów towary automatycznie trafią do Strefy Okazji i pobiera się prowizja od sprzedaży w strefie Okazji?

Odpowiedz
Ładowanie...

msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@Gasmin_pl nie.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Odpowiedz
Ładowanie...

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#

@msniezek cały czas mówisz o zachęcaniu kupujących do korzystania ze smarta.  Ale ani razu nie odpowiedziałes co maja zrobic Ci, kórym tego smarta sami zabraliście, do czego my mamy zachecać?  Albo jak zachęcać do czegoś czego NIE MAMY?

Odpowiedz
Ładowanie...

ejczbi
#12 Orędownik#

1. Kolejny problem z tym narzędziem. Rabatu na kolejne sztuki nie widać na liście ofert. Co z tego, że oferujemy kupującym możliwość zakupienia taniej, skoro się o tym nie dowiedzą?

2. Ale się zapętliłeś w tym momencie. Polecam wrócić do pierwszego postu w tym wątku. Sam napisałeś w panelu eksperta, że są inne metody (metody, czyli więcej niż jedna) i że już o nich pisaliście w różnych miejscach. Użyłeś tego jako argumentu w dyskusji, ale jak proszę o rozwinięcie tej myśli to "nie jest moją rolą".  To jest bardzo słabe, jak wytacza się jakiś "argument", a jak przyjdzie co do czego to się go nie chce wyjaśnić.

3. https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/pytania-z-panelu-ekspert%C3%B3w-na-kt%C3%B...

PS. Strasznie łatwo się robi offtop na tym forum. Nawet w tym wątku, próbowaliśmy konstruktywnie rozmawiać na temat radzenia sobie w nowych warunkach, a już na 3ciej stronie jest znowu dyskusja nad tym "czy Allegro tak może" i narzekanie. Tu nie zazdroszczę roli moderatora, bo jak zaczniecie takie poty kasować i przesuwać, to będzie krzyk. Jak nie zaczniecie, to jest mocno zniechęcający bałagan. Ile osób, które było tu na początku, nadal się udziela? Niewiele.

Odpowiedz
Ładowanie...

PawHaft
#12 Orędownik#

@ejczbi stanowisko allegro jest jasne i proste - sprzedający - radź sobie sam ! Jasne jest to że allegro za mnie nie sprzeda produktu, nie przygotuje oferty, ustali ceny itd. ale czy ciągłe podwyżki i zmiany "dla dobra klienta" są w porządku?

Zasłanianie się "dobrem klienta" aby wprowadzić kolejne podwyżki to cios poniżej pasa i jedyną reakcją jaką możemy zrobić to dla "dobra klienta" podnosić ceny, bo tak naprawdę o to Wam chodzi, abyście mieli większy przychód z prowizji.

Do Was chyba przestało docierać że ten serwis tworzymy MY ze swoimi produktami (przecież w oficjalnym sklepie nie jesteście w stanie zapewnić całego asortymentu "świata") i że powinniście traktować nas jak partnera a nie jak intruza.

Odpowiedz
Ładowanie...

e-szczoteczki
#9 Pomysłodawca#

Czyli jako rozwiązanie problemów sprzedających związanych z podniesieniem realnej prowizji allegro do 30% w stosunku do 15% jeszcze 'wczoraj'   

(w założeniu:

towar prowizja w promowaniu 15%,

przesyłka prowizja w promowaniu 15%,

towar - cena podobna jak przesyłka)

... to... sprzedawajcie za darmo? Poważnie, to jest wasza rada Allegro? 

I to mówi firma która w 10 mejlach dzień po dniu odmawia zwrotu nienależnie pobranej prowizji w kwocie 1.50 pln ?

Za darmo umarło, z głodu umarło. 

Odpowiedz
Ładowanie...

grazas12
#8 Zapaleniec#

Nie zgadam sie z Tobą .Twoje argumenty są niedo przyjęcia.Sama dzisiaj ponioslam koszty waszej durnej prowizji bo kupujący nie mieli wykupionego smarta a reszta uznala ze woli zaplacic za przesylkę niz kupowac wiecej niz potrzebuje.Ale to ja zostalam za to ukarana.Wiec przestancie opowiadac bzdury i opowiadac jakies tam bajki.

Odpowiedz
Ładowanie...

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek problem w tym, że nie zawsze zrobisz zestaw i nie zawsze klient chce korzystać ze SMART. Dlaczego to wciąż do Was nie dociera? Przykłady moich ostatnich zamówień:

1) witaminy dla gadów za 19,5zł + 8,99zł wysyłka

2) pokarm dla żółwia za 8,5zł za 0,5l + 8,99zł wysyłka

Wiele osób mogłoby np. dobrać wapno do witamin albo np. kupić 3 opakowania po 1l tego pokarmu. Tylko jak widzisz, niektórzy tego nie potrzebują. Chcą takie pojedyncze sztuki albo mniejsze ilości.

Co miałem zrobić? Podniosłem ceny. Tylko to teraz raz, że jest nie fair wobec klienta bo zapłaci więcej za Wasze widzimisię, a dwa, podejrzewam, że sprzedaż zacznie mi spadać bo te ceny nie są już atrakcyjne.

Dlaczego to do Was nie dociera?

Chcecie prowizję od kosztu wysyłki to róbcie ją nawet 50%, ale od cen wyższych niż to co podajecie jako np. kwalifikację do SMART.

Patrzę też na to z perspektywy kupującego! Dlaczego mam przez Was teraz nie znaleźć wielu produktów bo sprzedawcy je wycofają, albo będę na każdej sztuce płacił o 1zł więcej? Dla Was to biznes, ale nie dla mnie jako kupującego (i choćby tutaj UOKiK pewnie się Wam dobierze do tyłka, jak nie za traktowanie sprzedawców i nieuczciwą konkurencję to właśnie za szkody jakie ta zmiana niesie dla kupujących konsumentów).

Odpowiedz
Ładowanie...

BuliRoRo7
#8 Zapaleniec#

@msniezek i jeszcze jedno a co ze sprzedającymi drobnicę??? Są sprzedawcy którzy mają towar po 1 zł. Klient akurat potrzebuje jednej sztuki i wybiera dostawę paczkomatem. Czyli 1 zł towar plus 8,99 wysyłka razem 9,99 czyli 1 zł prowizja. Gdzie sens?????? A takich przypadków jest sporo. Sam sprzedawałem kiedyś karty kolekcjonerskie po 1 zł i klienci kupowali bardzo często po jednej sztuce. Od maja usunąłem wszystkie te oferty bo było to nie opłacalne.

Odpowiedz
Ładowanie...

msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@BuliRoRo7 takie transakcje może nie są jak yeti, bo pewnie raz na jakiś czas się zdarzają... Ale chciałbym zobaczyć kiedyś sprzedawcę, u którego stanowią więcej niż 1%. Miałbym chociaż przykład, do którego można się odnieść.

@konto zamknięte twierdzisz, że kupujący po zmianie nie znajdą na Allegro niektórych produktów, albo że będą płacić za nie więcej... Zobaczmy, jak będzie w rzeczywistości. Znam wielu sprzedawców, którzy nie rozliczają zamówień na sztuki - oni zapewne byliby skłonni nawet dopłacić do obsłużenia zamówień popularnego, taniego produktu, ponieważ jego obecność w ofercie przyciąga klientów, którzy przy okazji kupują też inne rzeczy (lub więcej rzeczy, zależnie od asortymentu). Wszystkie przykłady, o których tu czytałem (choćby te smoczki powyżej) to są właśnie takie produkty. Czy apteka więcej zarobi wycofując z oferty smoczki, bo prowizja za ich dostawę jest za duża? Nie sądzę.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Odpowiedz
Ładowanie...