anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Minimalna kwota zakupów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Uważam, że Allegro powinno dać Sprzedającym możliwość określenia minimalnej kwoty zakupów dokonywanych u nas przez klientów. Np. Klient może u nas kupić, gdy wartość jego koszyka wyniesie XY zł.

Dla Sprzedawców drobnych przedmiotów, w tym jednozłotówkowych aukcji, zmorą jest szykowanie zamówienia na kwotę 1zł. Dlaczego? Po pierwsze JAKOŚĆ sprzedaży - od razu możemy założyć, że klient oceni nasz koszt wysyłki za zbyt wysoki. 

Co prawda zauważyłam, że Klienci często "testują" w ten sposób Sprzedawcę - kupują najpierw na 1zł, sprawdzają jakość, szybkość itp. Po czym składają zamówienie na kilkaset złotych. 

Na wielu portalach sprzedażowych jest taka możliwość. Uważam, że powinniśmy mieć wybór - ustawiam minimum albo nie. 

Co uważacie? 

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Klocko-m-ania 

Nie jest to dobry pomysł.

A co w sytuacji jak będę chciał kupić moduł Bluetooth, który kosztuje załóżmy 2 zł?
To co mam do tego kupić obudowę?

No sorry. Ja chcę tylko moduł BT i wiem na co się decyduję. Będę chciał kupić więcej to kupie.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#
 
@pogotowie-itto kupisz tam, gdzie takiego limitu nie nałożyli i po sprawie.
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Klocko-m-ania 

Allegro nigdy na to się nie zgodzi. Oferty (aukcje) to pieniądze dla Allegro, nawet takie złotówkowe.

Nie ma opcji, żeby to przeszło.

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

szczególnie jak za chwilkę prowizja będzie również od wysyłki, wtedy nikt nic za 2 zł nie będzie sprzedawał bo prowizja będzie wyższa niż rzecz którą się sprzedało

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@-orbitkownia- 

Prowizji nie wysyłki nie będzie, bo na tym nie zarabiasz.

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

to sobie przeczytaj na allegro od 2 kwietnia będzie prowizja również od wysyłki

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@-orbitkownia- 

Daj link

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Wszystko zależy od tego co się sprzedaje.

Będzie trzeba zweryfikować cenniki

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Aby wpłynąć na obniżenie kosztów dostawy w serwisie, od 2 kwietnia 2020 roku prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji - łącznie z kosztem dostawy opłaconym przez kupującego. Nie obejmie to jednak wszystkich transakcji i wcale nie musi to oznaczać podniesienia kosztów prowadzenia sprzedaży na Allegro. Wystarczy spełnić kilka prostych warunków, aby prowizja nadal obejmowała jedynie koszt sprzedanego towaru. Będzie tak w przypadku, gdy sprzedaż będzie zrealizowana w ramach Allegro Smart!, a więc bez dodatkowych kosztów dostawy dla klienta.

Wierzymy, że to rozwiązanie spowoduje zwiększenie satysfakcji klientów, co w rezultacie pozytywnie wpłynie na biznes sprzedających na Allegro.

Przykład 1 Sprzedałeś przedmiot o wartości 100 zł, z kategorii objętej prowizją w wysokości 6%. Twój klient wybrał dostawę o wartości 18 zł. Prowizja 6% od kwoty 118 zł wyniesie więc 7,08 zł.

Przykład 2 Sprzedałeś przedmiot o wartości 100 zł z kategorii objętej prowizją w wysokości 6%. Twój klient wybrał dostawę do punktu odbioru w ramach Allegro Smart! Prowizja 6% od kwoty 100 zł wyniesie więc 6 zł. Ta metoda dostawy jest dla kupującego bezpłatna, dlatego prowizja obejmuje tylko koszt towaru.

Przykład 3 Sprzedałeś przedmiot o wartości 100 zł, z kategorii objętej prowizją w wysokości 6%, wraz z przedmiotem o wartości 50 zł, z kategorii objętej prowizją w wysokości 8%. Twój klient wybrał dostawę tych dwóch przedmiotów o wartości 18 zł. Koszt dostawy rozłoży się na zakupione przedmioty po 9 zł. Prowizja 6% od kwoty 109 zł wyniesie 6,54 zł. Prowizja 8% od kwoty 59 zł wyniesie 4,72 zł.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Klocko-m-ania @pogotowie-it @-orbitkownia- @Vryko 

Masakra zerżnięta z serwisu na E...

1. wysyłam listem poleconym zwykłym ( rozmiar S lub M) który jest tańszy niż Allegro Smart. Zakup za kilka PLN. Nie zarabiam nic na przesyłce, tylko koszt PP i koperta - WNIOSEK? muszę podnieść wysyłki ceny dla Kupujących

2. Wysyłam rzeczy gabarytowe nie mieszczące się w paczkomacie czy Żabce. Tez nie łapią się na Smart. WNIOSEK? muszę podnieść ceny wysyłki dla Kupujących

WNIOSEK? Celem tego ruchu Allegro jest podniesienie cen wysyłki dla Kupujących - tylko nie wiem dlaczego?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@pinsplash 

ja oferuję wysyłkę do paczkomatu, paczkę PP i kuriera.

Wysyłam małe przedmioty mieszczące się w małej kopercie bąbelkowej jak gniazdo zasilania i obudowy do notebooka.
Wszystko załatwia mi paczkomat, poczta i kurier.

 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

jak ktoś oferuje smarta nie podniesie kosztu wysyłki

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

MASAKRA! Czyli czas naprawdę rozejrzeć się na innym portalem sprzedażowym...

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

tyle że większość padła, allegro monopoilista na rynku, a ludzie też tylko tu kupują, jak już zaczęli szukać w e- sklepach bo taniej allegro dowaliło smarta no i z darmową wysyłka ciężko będzie wygrać

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Zgadza się... Sama wpadłam w tę pułapkę jako kupujący na Allegro...

Ale powstają nowe portale - ostatnio 3 nowe reklamy TV powstały w tej kwestii. Trzeba to sprawdzić.

Bo wiadomo - Allegro musi przecież gdzieś usadowić koszty, jakie ponosi ze SMARTem. I widzimy tę strategię już od samego początku. Zaczęło się od zmiany tabeli prowizyjnej miesiąc po wprowadzeniu SMARTa, w tym nieszczęsne min 25 groszy prowizji (co daje 25% kosztów przy sprzedaży towaru za 1zł...). 

 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

@-orbitkownia- 

Mam pytanie, które właśnie mi się nasunęło. 

Czy ja dobrze zrozumiałam fragment "prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji"?

Mianowicie - na przykładzie. Prowizję Allegro mam wg tabeli 6%. 02 kwietnia 2020r. Klient kupił u mnie 10 przedmiotów po 1zł każdy. Do tej pory płaciłam prowizję 10x0,25zł=2,50zł (od 10zł przychodu). Teraz za sam towar (nie licząc na razie przesyłki) zapłacę prowizję 10zł*6%=60 groszy ??? 

Jeśli dobrze zrozumiałam, to zamiast biadolić zacznę się szczerze cieszyć, nawet mimo tej prowizji od wysyłki, bo przy InPost bez Smarta zapłacę dodatkowo 8,99zł*6%=54 grosze i w sumie wychodzi 1,14zł prowizji, czyli ponad połowa mniej tego, co obecnie mi się nalicza. 

Dobrze zrozumiałam? 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

nie teraz zapłaci pani 10x0,25zł=2,50zł (od 10zł przychodu) plus 10x prowizja od kosztów wysyłki czyli 10x 54 grosze

 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Jednak jest trochę inaczej - 

Odpowiedź Allegro w sprawie naliczania kosztów na przykładzie:

"Prowizja naliczona zostanie następująco:
przy sprzedaży 10 szt. po 1 zł, przy prowizji 6% i kosztach wysyłki 8,99 zł.
Prowizję w wysokości 6% naliczymy od sumy wartości jednostkowego przedmiotu + kosztów przesyłki, która przypada na ten przedmiot.

Czyli wyliczam tę sumę: 1 zł (wartość przedmiotu) + 0,89 (8,99 zł podzielone na 10 szt.), to daje nam 1,89 zł.
Liczę 6% od 1,89 zł - czyli: 0,11 zł. Jest to prowizja poniżej minimalnej, czyli 0,25 zł. Tym samym od każdej sztuki naliczona zostanie prowizja minimalna 0,25 zł, co przy 10 szt. da prowizję 2,50 zł."

Czyli dla moich aukcji o wartości do ok. 3 zł nic się nie zmieni w kosztach. 

oznacz moderatorów