anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moi nieaktywni kupujący - kto może znaleźć się na liście?

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Kogo możesz dopisać do listy Moi nieaktywni kupujący?

Od dziś na listę Moi nieaktywni kupujący (wcześniej była to Czarna lista) dodasz jedynie tych użytkowników, którzy robili u Ciebie zakupy. Osoby dopisane tam wcześniej zostaną na niej bez zmian.

Jeśli chcesz ograniczyć kupującemu możliwość zakupów w Twoich ofertach, musisz mieć uzasadnienie. W przeciwnym razie odmowa sprzedaży może być niezgodna z prawem (art. 135 kodeksu wykroczeń). 

Decyzja należy do Ciebie - Allegro nie będzie ingerować w listę i wskazanych tam użytkowników. Możesz jednak zostać poproszony o wyjaśnienie tej decyzji kupującemu.

Jak to działa?

Jeśli Twoi klienci łamali w przeszłości regulamin Allegro, możesz rozważyć umieszczenie ich w zakładce Moi nieaktywny kupujący. Pamiętaj, aby regularnie weryfikować znajdujące się tam konta. Usuwaj z listy kupujących, którzy są na niej od dłuższego czasu. Proces zarządzania zakładką opisaliśmy tutaj.

Gdy dodasz kupującego do zakładki, nie otrzyma on powiadomienia - odpowiedni komunikat zobaczy dopiero przy próbie zakupu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Dzień bez kolejnego utrudnienia życia sprzedawcom  to dzień stracony.....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nareszcie jakiś ruch w celu ograniczenia tej beznadziejnej czarnej listy. Najpierw zmiana nazwy na mniej odstraszającą, teraz nie będą już wpisywać tam nikogo z polecenia i z list publikowanych na tak zwanych "niezależnych forach sprzedawców". Nie będą już straszyć na tym forum - "noooo, teraz już jesteś na wielu czarnych listach", gdy tylko jakiś kupujący wykaże się znajomością swoich praw i oni zobaczą, że potrafi sobie radzić z nieuczciwymi. 

oznacz moderatorów

Client:102169689
#2 Obserwator#

Czemu beznadziejnej? Przecież na allegro jest tylu sprzedawców, raczej nikt kupującego bez powodu na czarną listę nie wpisuje, są ludzie którzy nie potrafią się zachować i takich z obrotu gospodarczego należałoby eliminować, zwłaszcza że zakupy na allegro nie należą do czegoś, bez czego żyć się nie da. Osobiście raz trafiłem na czarną listę - bo ośmieliłem się zapytać sprzedawcę (z resztą konkurenta z mojej branży) o to czemu maila z informacją o wysyłce dostałem w poniedziałek a paczkę kurier odebrał we wtorek po południu. Odpowiedź była na niskim poziomie zarówno jeśli chodzi o kulturę jak i wartość merytoryczną więc wręcz cieszę się, że już nigdy nawet przypadkiem u tego handlowca dekady nic nie kupię. 

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

xyz96 piątka za wazeline   i obiektywizm;))                          

oznacz moderatorów

Client:37051974
#7 Wielbiciel#

Na allegro jestem kupującą i jako kupująca również nie chcę robić zakupów u sprzedających, którzy mnie nie szanują i ze wszystkich sił starają się być nieuczciwymi wobec mnie. Wtedy żądam wpisania na czarną listę i uważam, że jest to mój "przywilej", a nie kara ze strony sprzedającego.

Mamy przecież rynek konsumenta i to on robi łaskę, że chce coś kupić u danego sprzedającego.

Aktualnie mam taką sytuację, że kategorycznie żądałam od sprzedającego wpisania mnie na czarną listę, a on ignoruje moje żądanie. Wobec tego stosuję trik, po którym prędzej, czy później sprzedający będzie musiał wpisać mnie na czarną listę.

Ja będę spokojna, że przypadkiem u niego nie zrobię zakupów, a dam za to zarobić komuś dla kogo klient, to Pan.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Obrażony na biedronkę czy lidla nie wchodzi do sklepu, a na allegro nie ma opcji z podziałem na sklepy, tylko na produkty pochodzenia od różnych sprzedawców - nie można tego porównać. 

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Dobrze się składa - właśnie próbowałem zrobić zamówienie w MediaMarkt i okazało się, że jestem zablokowany ... bo za dużo kupowałem 😁 Rozumiem, że wg. MediaMarkt mam kupować przez ich sklep nie przez Allegro !! Rozumiem, że Allegro nie chce moich pieniędzy z prowizji i przyzwala na takie działanie sprzedawcy - przypominam, że ograniczenie możliwości zakupu towaru jest niezgodne z przepisami prawa - dodatkowo Allegro jako spółka akcyjna nie reagując na to działa na niekorzyść m.innymi akcjonariuszy i swoim ... Ja też sprzedaję na Allegro i doceniam kupujących robiących większe zakupy bo za jednym razem zarabiam tyle co na wielu transakcjach a roboty jest mniej i mniej płacę prowizji za każdą wysyłkę - no ale ja nie mam własnego sklepu internetowego !

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@baldes 
okazało się, że jestem zablokowany ... bo za dużo kupowałem

Serio ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:47295977
#11 Animator#

@mr_oma  A niby dlaczego mamy usuwać z listy kupujących, którzy są na niej od dłuższego czasu? Bo co? Jeśli zapracowali na to, to należy im się dożywotnio.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Szanowny Konsument może wybrać innego sprzedawcę, jak mu nie pasuje. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mr_oma 

Ciekawe, dlaczego ta jedna, jedyna zmiana pojawiła się znienacka?

🤣

oznacz moderatorów

Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

Gdyż zapowiedź takiej zmiany przyśpieszyłaby ucieczkę sprzedawców. Którzy obecnie będą zmuszani do sprzedaży problematycznym klientom. Spada sprzedaż Allegro przez ucieczkę sprzedawców (mniejsza różnorodność towaru). Dlatego rynek i ekonomia zweryfikowała ceny akcji giełdowych Allegro których wartość spadła o połowę. Ekonomiści nie dali się nabrać na marketingowe sztuczki tylko prześwietlili prawdziwe wyniki finansowe wyliczyli prognozy i wyszło jak wyszło.  I znowu pojawią się na facebooku sponsorowane jęki "Dołącz do sprzedawców na Allegro". Tylko ja nie mam ochoty ponownie sprzedawać kupującej z Leszna która wystawiła negatywną ocenę bo jak to określiła miała zły dzień w pracy i musiała odreagować. Albo kupującemu z Grudziądza który podczas rozmowy telefonicznej w której staraliśmy się poznać powód wystawienia komentarza negatywnego powiedział, że opakowanie (beżowa koperta bąbelkowa) kojarzy mu się z tanim papierem toaletowym i dlatego nie będzie polecał zakupów u nas. Skoro mamy już na liście swoich niektórych kupujących to na pewno sobie na  to rzetelnie zapracowali.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Starwars_pl "Gdyż zapowiedź takiej zmiany przyśpieszyłaby ucieczkę sprzedawców."
Haha, dokąd? Na O*X? Na własne sklepy, na które prawie nikt nie wchodzi, o ile nie masz specyficznego/niszowego towaru? Sprzedawcy są uzależnieni od Allegro. Jaka ucieczka? 😄

"Dlatego rynek i ekonomia zweryfikowała ceny akcji giełdowych Allegro których wartość spadła o połowę. Ekonomiści nie dali się nabrać na marketingowe sztuczki tylko prześwietlili prawdziwe wyniki finansowe wyliczyli prognozy i wyszło jak wyszło."

No właśnie coś im bardzo kiepsko wyszło, bo to najbardziej niedoważona spółka na WIG20. 😉

oznacz moderatorów

Client:102169689
#2 Obserwator#

Może to efekt jednego z postępowań, jakie UOKiK prowadzi wobec allegro, może nie zauważyliście ale jakiś czas temu na stronie głównej wisiał link do decyzji bodaj z 2016 roku (allegro się odwoływało), w której serwis został ukarany za blokowanie kont kupującym, którzy notorycznie nie odbierali paczek zamówionych za pobraniem. Sam jestem pierwszy do psioczenia na allegro - bo zasługują na to jak mało kto, chociażby za **piiip**yczny program allegro smart, na którym jedynym wygranym jest allegro - ale nie wszystko zawsze jest ich winą. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mr_oma tak z ciekawości

to decyzja nagła czy też były wcześniej o tym informacje?

cyt

Jak to działa?

Jeśli Twoi klienci łamali w przeszłości regulamin Allegro

A jak kupujący łamie przepisy polskiego prawa to nie można go już dopisać?

regulamin allegro uber alles !

 

gratuluję pomysłu niczym z nowego ładu

a jak firma ma kilka kont to nie może już dopisać delikwenta do wszystkich swoich czarnych list?

a jak mam kilka firm to podobnie?

 

typowa mentalnośc Kalego na tym serwisie

jak sprzedawca robi przekręty/łamie regulamin lub nie płaci na allegro to jest blokowane każde powiązanie z tym kontem

a biedny sprzedawca jest nękany, obrażany na allegro to serwis go nie blokuje a teraz sprzedawca go nie może zablokować wszędzie u siebie i u swoich znajomych

 

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

W zeszłym miesiącu dałem się namówić jednemu z dawnych "niechcianych kupujących" aby mu przywrócić możliwość zakupów .Ładne słowa ,że to co było to już się nie powtórzy ,wpis na CL 10 lat temu .Poszedłem na rękę ,odblokowałem ,klient jak za starych dobrych czasów kupił ,nie zapłacił a allegro oddało prowizje. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Jedyną sensowną rzeczą jest tu zmiana nazwy, bo faktycznie "czarna lista" brzmiała mało elegancko 🙂

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Tak, teraz będzie lista wybielonych z przekrętów.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma No chyba jak ktoś kupuje i nie płaci a aukcje są promowane gdzie firma przynosi straty to można wyeliminować takiego klienta. Allegro zwraca tylko naliczoną prowizję a koszty wystawiania i promowania przepadają (zasilają konto allegro). Tak samo z zaniżaniem ocen bez logicznego uzasadnienia jest działaniem na szkodę firmy i tu też sprzedawca powinien mieć prawo ograniczania dostępu niektórym użytkownikom .

oznacz moderatorów