anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

MORAWIECKI zabrania sprzedaży wybranych produktów

PROFstyl
#8 Zapaleniec#

Morawiecki zabrania handlu na allegro i **piiip** wybranymi materiałami takimi jak maseczki, fartuchy, środki do dezynfekcji...etc. Co sądzicie o takiej regulacji ze strony rządu? Bo ja mam ochotę spakować walizkę i przenieść się do kraju gdzie nie rządzi banda błaznów.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

Vryko
#18 Luminarz#

Myślę, że maski przeciwpyłowe po 1zł/sztuka czują się świetnie. Ale jak kto chce za [edycja] maskę, która nie chroni przed niczym załóżmy 50zł, to bardzo dobrzem że utrącają takie aukcje. To samo ze specyfikami, reklamowanymi jako przeciwwirusowe. Choćby z uwagi na brak badań od tym kątem danego produktu. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

arni0000
#7 Wielbiciel#

Minister zakazał sprzedaży maseczek. Nie można na allegro sprzedawać żadnych maseczek ochronnych na twarz. Wszystkie aukcje powinny być zablokowane 

oznacz moderatorów

PROFstyl
#8 Zapaleniec#

zablokowane i co dalej? maseczki zamiast do ludzi trafią na śmietnik lub na niemiecki ebaj, tam rząd nie bawi się w nieprzemyślane zakazy.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@PROFstyl spodziewajcie się wkrótce komunikatu z naszej strony w tej sprawie. Z góry dziękuję za cierpliwość.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

PROFstyl
#8 Zapaleniec#

Dobrze, jednak są sprzedający którzy sprzedają po normalnych cenach, czy mają się czego obawiać? czy allegro usunie również ich aukcje?

oznacz moderatorów

Tadesor
#9 Pomysłodawca#

Cena normalna to cena rynkowa.

Jężeli ludzie chcą to-to kupować po 50 zł, to Morawieckiemu nic do tego.

Zakaz spowoduje, że maseczki wyjadą za granicę.

oznacz moderatorów

arni0000
#7 Wielbiciel#

Na Allegro cały czas kwitnie sprzedaż maseczek zakaźnych przez ministra. Biznes to biznes dla allegro to czysty zysk mają w poważaniu specustawę i wytyczne ministra do natychmiastowej wykonalności. Wystarczy wpisać "maseczka i wychodzą setki akcji które trwają od dawna. Powinna się tym prokuratura zainteresować i uokik. 

oznacz moderatorów

PROFstyl
#8 Zapaleniec#

a gdzie ludzie mają kupić te maseczki i płyny??? zastanawiasz się przed napisaniem?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@PROFstyl  Takie rzeczy powinny być dostępne wyłącznie w aptekach, a nie na Allegro, chyba ze sprzedawcą jest zarejestrowana apteka.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Tadesor
#9 Pomysłodawca#

Komunistyczny pomysł w interesie aptekarzy,

oznacz moderatorów

PROFstyl
#8 Zapaleniec#

straty dla przedsiębiorców liczone w dziesiątkach tysięcy...gratulacje

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@PROFstyl   O czym Ty gadasz? Jakie straty i jakich firm? Straty to ponieśli ci, którzy maski budowlane z Castoramy za 1,50 zł. sprzedawali po 100 zł. Legalne firmy, które sprzedają medyczne środki ochrony osobistej mają boom, jakiego nigdy dotąd nie miały.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

katfa
#7 Wielbiciel#

Proszę skontrolować aukcje z maskami, żelami, płynami.  Wielu z tych pseudosprzedawców nie ma działalności gospodarczej. Oferują te produkty bez możliwości wystawienia paragonu czy faktury. To nie jest sprzedaż okazjonalna, a hurtowa. Ceny wywindowane po 1000-2000% więcej od ceny detalicznej. Skandal. Powinno wszystkich podać się do Skarbówki, celem zweryfikowania lewych przychodów. Przykład: sprzedawca KORTYDA https://allegro.pl/oferta/plyn-do-dezynfekcji-rak-medilab-ahd-1000-1l-9049114594?reco_id=6b7870bb-65...

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@PROFstyl  Przecież nikt cię tu nie trzyma. Wyjeżdżaj, choćby do Chin.

Tak, taki handel powinien być zabroniony i to już dawno. Nie wiesz ilu  kradnie ze szpitali i sprzedaje. Inni oszukują i nie masz pewności co kupujesz. Uczciwych aukcji jest jak na lekarstwo.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1Wredziuniu Droga, a ja mam pytanie o tych którzy ze sprzedaży środków ochronnych i dezynfekcyjnych żyli na Allegro od dawna i był to ich główny kanał sprzedaży...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash  W dobie epidemii, w pierwszej kolejności zapasy są potrzebne w szpitalach zakaźnych. Hurtownie farmaceutyczne sprzedadzą swój towar, jak nie tu, to szpitalom. Niekoniecznie ludzie muszą mieć w domach zapasy na 100 lat.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1Ja to rozumiem, nie jestem sprzedawcą tego typu produktów, ale nie lubię "wylewania dziecka z kąpielą".

Ps Może Allegro powinno kazać przedstawić jakieś certyfikaty przed sprzedażą? Bo fakt - część maseczek i zeli wygląda na domową produkcję.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash  Wystarczy by prawo do sprzedaży takiego towaru miały wyłącznie apteki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

katfa
#7 Wielbiciel#

To niech żyją dalej, ale nie za przebitkę  rzędu 1000-2000% . 

oznacz moderatorów