anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nabity w SMART WEEK !!!!!! Ważne dla sprzedawców !!!!!

konto zamknięte
Nie dotyczy

UWAGA SPRZEDAWCY !!!!!!!!!!!!!!

Podejrzewam, że nie jeden z Was dał się oczarować tabelce i tej niby "promocji". Tym bardziej, że wpisy moderatorki w tym wątku https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zg%C5%82o%C5%9B-oferty-do-allegro-smart-we...

mogły sugerować, że faktycznie chodzi o ZWROT CZĘŚCI PROWIZJI.

Jak się jednak okazuje, PROWIZJA JEST NALICZANA NORMALNIE, według cenników tradycyjnych, a zwrot równowartości otrzymacie w WYRÓŻNIENIACH!!!

Fakt, w tamtym wątku była tabelka, ale podejrzewam, że z 80% Was, jak ja, skupiło się tylko na % związanych z obniżką prowizji, nie zauważając, że tą obniżkę otrzyma w postaci wyróżnień, których już coraz mniej osób potrzebuje bo generują i tak dodatkową prowizję.

Więc jak widać, wszelkie promocje dla sprzedawców, naprawdę, najlepiej omijać szerokim łukiem!!!!!!

Ja już swoją 1 ofertę wycofałem (wystarczy podnieść cenę i już się traci warunki), pozostałe 2 ma wycofać Allegro bo po obniżce ceny i tradycyjnej prowizji, nie wiem czy nawet nie jestem na minus.

Więc jeśli macie jak ja, to szybko podnoście ceny i wycofujcie się z tej promocji bo będziecie bardzo niemile zaskoczenie finalnymi rachunkami.

Chyba, że ktoś zrobił obniżkę ceny o więcej niż 20% (ale to trzeba mieć z czego, albo miesiąc wcześniej wystawić aukcję z lipną, mega zawyżoną ceną) to wtedy chyba zwracają to w formie pieniędzy. Na pewno do 19,99% jest tylko forma równowartości w wyróżnieniach.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja też na początku myślałem, że zwracają prowizję, ale wolałem przeanalizować cały artykuł kilka razy

DarkStoorM_0-1601375106764.png

Tak sobie patrzę na tabelkę, myślę OK zwracają prowizję. Później takie: coś nie halo, moment.

Formą zwrotu jest tylko równowartość wyróżnienia według tabeli, nie rabat transakcyjny.

Dlatego omijałem niższe rabaty i wolałem przejść tylko na rozkręcenie popularności według rabatu do 30%

DarkStoorM_1-1601375238035.png

Brałem już udział w takiej akcji, więc postąpiłem tak samo, rabat 30% i promowane, prowizja wyniosła faktyczne 0,5% (warunkiem było 30% rabatu na prowizję 0,5%).

Pobierali 8% prowizji, ale zwrócili 7,5%, zgodnie z akcją. Na początku prawie dałem się nabrać, bo szybko szybko, ale wolałem na spokojnie przejrzeć wszystkie info i lepiej na tym wyszedłem 😉

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja raz brałem udział w tej akcji prowizji za 0,5% czy jakoś tak, gdzie oni narzucali maksymalną cenę. Wtedy faktycznie wszystko było ok. Mieściłem się z ceną produktu i po naliczeniu normalnej prowizji, od razu była widoczna na rachunku korekta w postaci zwrotu różnicy.

Teraz tego nie zauważyłem, że będzie inaczej. Podejrzewam, że bardzo dużo osób nie zauważyło. Dlatego wolę ostrzec innych.

Możliwe, że ja ponownie zgłoszę tą ofertę, ale na pewno już nie jako wyróżniona. Bo obniżka ceny o ponad 20zł + łącznie ponad 45zł prowizji to rozbój.

oznacz moderatorów