anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagła zmiana prowizji z 8% na 20% ( sposoby jej ominięcia?)

fragtour
#10 Popularyzator#

Witam, temat dla osób kupujących (bo będzie drożej)  i sprzedających złoto,przedmioty,bootsy i wiele innych  do gier Online nowe zmiany prowizji które zostaną wprowadzona 2 Listopada zmieniają prowizję w Kategorii :

  • Kultura i rozrywka - Gry - Gry online (MMO) - Pozostałe (obecnie 8% - po zmianach 20%)

I tu najlepsze jeśli sprzedajacie cokolwiek do jakiejkolwiek gry poza 5 grami które mają swoją kategorię i jedną osobną katagorią Gry przeglądarkowe zapłacicie 20% czyli np Złoto do każdej innej gry po za World of Warcraft będzie miało prowizję 20% a WoW 9%, kompletnie nieporozumienie.

1. Tu pytanie do Morderatorów? czemu Allegor od dobych 15 lat nie zmieniło, ani nie dodało ani 1 gry w tej kategorii ? czemu tylko 5 gier ma mieć prowizję 9% a cała reszta dobre kilkaset gier 20% po zamianch?

2. Czemu służy kategoriia 

  • Kultura i rozrywka - Gry - Komputerowe PC - Role Playing (RPG)

Czy w tej tej kategorii można wystawiać przedmioty go Gier RPG? czy tylko sprzedawać same gry ?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
MatkaTarzana  Zgadza się z tym, że nie oferuję ich hurtowo. Robię kilka szafek na zamówienie miesięcznie i dlatego nie zakładam DG. I nie oferuję ich tutaj bo to nieopłacalne, w przeciwieństwie do tego co było do momentu wprowadzenia prowizji od wysyłki. Kiedyś była to platforma głównie dla małych sprzedawców, teraz to firemka krojąca na maxa wszystkich, a gnębiąca drobnych sprzedawców, bo są jej zbędni.
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tylko jaki wpływ ma allegro na politykę podatkową w kraju ? Oczywiście doją prowizjami, ale pozostaje nam jeszcze do zapłaty podatek dochodowy, vat, zus i wiele innych. Nawet prąd, czy gaz jak masz firmę to jest kilkakrotnie droższy, podatek od nieruchomości również. Od lat klimat dla drobnych przedsiębiorców w tym kraju jest słaby, allegro tylko wpasowywuje się w tą politykę 😡

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

WC, ale to nie jest autorytet tylko....id.... , nie możesz łamać prawa, możesz zmienić kraj.😐

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
mikeza Nie zaglądałem w Jego aukcje, jeżeli jest jak piszesz to fakt, masz rację.
LEW433 Kwestia tego kto, dla kogo i w jakim temacie jest dla kogoś autorytetem. Dla mnie w kontaktach międzyludzkich - takich naturalnych, bez biurokracji WC ma poparcie.
 
 
 
 
 
 
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

niczemu nie przysklaskuje, i daleki jestem od walki z szarą strefą, nie wierzę również, że allegro samo z siebie będzie coś tam wysyłać, a ewentualnie na wniosek uprawnionego organu.

Mimo wszystko denerwuje mnie, jak gość dla przykładu ma 500 aukcji z towarem wartym kilka milionów (części samochodowe) i twierdzi, że sprzedaje jako prywatna osoba, a te przedmioty użytkował ponad pół roku i w nosie ma wszystkie opłaty, zusy i podatki. A mnie w tym czasie dobijają opłaty podatkowe, zusowskie i prowizje allegro. i na dodatek skarbówka kontroluje jakieś tam faktury o wartości kilkadziesiąt złotych.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów