anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczają mi cały czas dopłaty do kilograma niezgodnie z wagą DPD

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Dzień dobry

od momentu jak firma kurierska DPD wprowadziła dopłaty do przesyłek o wadze od 10 kg zakupionych w smarcie i nie tylko mam notorycznie doliczane opłaty do paczek które ważą czasami nawet 2 kilo jak to zareklamować allegro nie reaguje czy zostaje tylko sąd to jest skandal i kradzież w biały dzień, jak mam udowodnić swoje race, no jak można doliczać komuś opłaty niezgodnie ? Czy jest tutaj jakiś pracownik allegro któy może to wyjaśnić bo proceder podlega już pod prokuraturę

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

Client:96810784
#13 Ambasador#

Równie dobrze to Allegro mogło sobie urządzić kolejny sposób na zarobek, w końcu to oni doliczają te dopłaty i na dobrą sprawę nawet nie wiadomo czy DPD o tym wie.

Nam zaczęli uznawać reklamacje dopiero jak postraszyliśmy sprawą w sądzie za wyłudzanie pieniędzy bo regularnie doliczali dopłaty za paczki ponadgabarytowe lub o nieregularnych kształtach ale do ani jednej nie potrafili tego udowodnić (choćby zdjęciem czy protokołem z DPD).

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

A w ogóle muszą to udowadniać? Ja założę chyba sprawę w sądzie bo już za dużo tego . Nie zapłacę tej kwoty sprawdzę wszystko za ostatni rok jak mi zablokują sklep to o odszkodowanie jeszcze wystapei 

oznacz moderatorów

koszykhydraulika
#8 Zapaleniec#

W moim przypadku, akurat dopłaty za ubezpieczenie były zgodne z cennikiem DPD/Allegro, ale sprawdzałem to chyba z rok temu.  

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Mi doliczyli dodatkowo opłatę do ubezpieczenia paczki do 2 tysięcy a najlepsze że w podobnej wartosci paczki doliczyli ubezpieczenie do 3 tys no hit

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Mam to samo, ważymy paczki i wpisujemy właściwą wagę a i tak są jaja, to jest zwykłe oszustwo a nie pomyłka. Niech allegro w końcu coś z tym zrobi bo nie dość że nas okradają to jeszcze trzeba się prosić aby po przesyłki przyjechali.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

a do jakiego sądu można założyć sprawę sądową względem allegro ? 

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Zależy od wysokości roszczenia.

Od 75 tysięcy - sąd okręgowy, poniżej - rejonowy. Jako konsument zapłacisz (nie licząc adwokata, w przypadku wygranej) max 1000zł od pozwu. Niestety tutaj chyba będziesz pozywał jako przedsiębiorca więc już raczej %.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

no ale ja tą sprawę wygram więc nie będę musiał płacić żadnych kosztów sprawy tylko allegro, o jakim procencie mówisz za adwokata ? w sądzie rejonowym to będzie sprawa cywilna ?

oznacz moderatorów

DrukiHD
#11 Animator#

Miałam podobną sytuację, do paczek które ważyły i nawet waga była wpisana np. 2 lub 3 kg robili nam dopłatę jak za paczkę o wadze 17 kg, niestety okazało się, że źle wpisujemy parametry podczas tworzenia etykiet. Waga była dobrze wpisana ale wymiary mieliśmy wszędzie jednolite czyli 50x50x40 czyli wychodziła waga rzeczywista powyżej 16 kg i tą wagę brali pod uwagę przy doliczaniu. Teraz z kalkulatorem i centymetrem w ręku musimy wpisywać odmierzone cm. Wiadomo, że wiąże się z tym czas , czyli dłużej pakujemy. Dla nas to jakaś masakra, niedługo może jeszcze dojdzie do tego, że będziemy musieli dołączać zdjęcia paczki, do paczki, żeby udowodnić jak jest zapakowana. 

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

To czy sprawę wygrasz - zdecyduje sąd.

Opłaty poniesiesz również wtedy, gdy wygrasz, lecz znacznie mniejsze. To nie jest tak, że w przypadku wygranej nic się nie płaci. Po prostu nie opłacisz "zastępstwa procesowego" swojego adwokata i story powodowej. A trzeba to zrobić od każdej instancji (a te są dwie).

Tak cywilna, kodeks karny - sprawy kryminalne.

Adwokata swojego opłacisz niezależnie od tego, czy wygrasz i to jeszcze przed złożeniem pozwu. Czy procent kwoty dochodzonej czy kwota z góry - zależy od sprawy i kancelarii. Zazwyczaj jest to dana kwota, w procenty się raczej nie bawią ale zdarza się (zazwyczaj procent jest wtedy, gdy chcesz mniej zapłacić na start).

W moim przypadku, wysokość roszczenia to 207 tysięcy złotych. Adwokat wziął za poprowadzenie sprawy (jeszcze przed pozwaniem) ponad 11 tysięcy złotych (3 tyś reklamacja i wezwanie do zapłaty - od tego czasu liczą się odsetki, 6900 za wszystkie czynności związane z prowadzeniem sprawy przed sądem, 1000 zł opłata sądowa, 51 + 100 opłaty sądowe).

Na chwilę obecną w przypadku wygranej otrzymam 27 tyś odsetek + kwota roszczenia... jest o co walczyć... jeżeli masz szanse wygrać.

To ta lepsza strona medalu.

W przypadku przegranej poza już poniesionymi kosztami zapłacisz koszty procesowe od każdej instancji za swojego adwokata + powoda + biegli powoda. U mnie to nawet 43.200... ale mam wysokie roszczenie. Łącznie przy przegranej utopię prawie 54 tysiące...

Sumy nie są tak miażdzące przy niższych kwotach roszczeń. 

Może być też tak, że adwokat nie będzie chciał się zająć Twoją sprawą bo jest niska szansa na wygraną i nie chce sobie psuć opinii gdzieś tam potem w internecie, że przegrał. U mnie oceniają szanse na wygraną na ponad 90%. Całość przed sądem trwa już 566dni, a od momentu kontaktu z adwokatem 743... u "mnie" sprawa jest baaardzo skomplikowana:) W 2023 mam nadzieję, że się zakończy choć nie dotyczy bezpośrednio mnie, a mojej małżonki:)

oznacz moderatorów

papirus-rawa
#9 Pomysłodawca#

W DPD istnieje coś takiego jak waga gabarytowa i jest ona brana pod uwagę, jeżeli jest wyższa niż waga rzeczywista. 

waga gabarytowa DPD [kg]= [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000

Może to jest odpowiedzią.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Odpowiedź allegro na reklamacje do DPD "reklamacja nie została uznana". Bez tytułu.png

 

Pozdrawiam was ZŁODZIEJE ŚRODKOWYM PALCEM !

oznacz moderatorów

lechu223
#7 Wielbiciel#

Ja miałem przesyłkę 30,5 kg a DPD mi " zważylo "40,80 kg. Oszustwo.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@lechu223 może policzyli ci wagę gabarytową. Jakie były wymiary 

oznacz moderatorów