anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczanie większej prowizji po sprzedaży.

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Dlaczego Allegro nalicza większą prowizję po sprzedaży, niż jest wyliczana przed wystawieniem oferty.

Przy wystawianiu filmu DVD cena kup teraz 20zł pokazuje 2zł prowizji. To samo pokazuje kalkulator opłat.

Natomiast po sprzedaży, nalicza 2,90zł?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@cysiu1981 bo to jest z kosztami wysyłki 🙂 allegro pobiera też prowizję od wysyłki w procencie odpowiadającym towarowi 🙂  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

Myślałem że tylko jak ktoś ze smartem kupi, to Allegro pobiera opłatę.

Czyli jak kupujący zapłaci za zakup to ja jako sprzedający też do tego dokładam?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cysiu1981 nie... no jak możesz dokładać  , to klient płaci natomiast ty masz ustawić cenę towaru na takim poziomie , aby wyjść na swoje .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

A jak nie wystawisz cen tak by wyjść na swoje to wyjdziesz z siebie , jak zobaczysz jakie "zyski" osiągasz.

oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

Tylko z drugiej strony, jak zawyżę cenę. To nikt nic nie kupi, bo się w moich aukcjach wyświetlają tańsze oferty. ☹️

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@cysiu1981 Czasem lepiej dłużej poczekać na klienta który da nieco zarobić niż sprzedać tanio i zostać oskubanym ,oddając cały zarobek na prowizję i ewentualne podatki i dopłaty do wysyłki . Musisz się zastanowić czy chcesz sprzedawać czy też chciałbyś coś zarobić.

oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za radę. Podniosłem ceny i zaczęło się sprzedawać.

Najwidoczniej niska cena odpycha od kupna, bo klient myśli że to bubel.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Konkurujesz nie tylko ceną, ale jakością obsługi, szybkością realizacji wysyłki, swoimi komentarzami, mam na myśli te pozytywne, powiadamianiem kupujących o wysyłce, szybkim rozwiązywaniem problemów, jeśli się zdarzają. Ważny jest też rzetelny ale i interesujący opis produktu na aukcji, trzeba się też zastanowić na właściwym tytułem, są słowa tzw "kluczowe", które system pozycjonowania wyłapuje i wypycha aukcję do góry. Dobre, ładne zdjęcie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska Pamiętaj że to na allegro obosieczna bron niestety. Inni podpinając się pod produkt mogą wedlug allegro do woli korzystać z Twojego opisu i zdjęć... 😐

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Myślisz, że o tym nie wiem, ech przypominają mi się czasy poprzedniego życia allegro, spotkań, szkoleń w  Poznaniu, teraz to wyścig szczurów, jak w korpo. Zdjęcia się podpisywało, wiec raczej niewielu je ściągało, nie było żadnych smartów, katalogów i innych bzdetów. 

oznacz moderatorów

imperek91
#7 Wielbiciel#

Jak zapłaci te 8,99 pln czy ile tam chcesz, to obliczana jest od tego prowizja, jakby to był towar (tak, to chory absurd), a jak koszt wysyłki "pokryje" smart, to ty zostajesz obciążony kosztem owego smarta - różnie, tu od 0,99 pln do 7,49 pln.

oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

Czyli sprzedaż swoich używanych rzeczy już jest nieopłacalna na tym serwisie.

Trudno trzeba będzie poszukać gdzie indziej i się przenieść, bo niedługo to i będą prowizję pobierać od samego pomyślenia o sprzedaży 😃

Zakupy też już robię coraz częściej na innych platformach aukcyjnych i sklepach internetowych, bo ten cały katalog produktów to jakaś tragedia.

W złym kierunku trochę te Allegro zmierza, a byłem już świadkiem jak duże i znane strony czy serwisy internetowe padały bo nie słuchały użytkowników, tylko wprowadzały po swojemu coraz to durniejsze pomysły.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

No niestety ale te nowe"usprawnienia" niszczą chęć robienia zakupów ,bo coraz trudniej coś znaleźć w gąszczu źle dobranych ofert w tym katalogu a sprzedawcy też coraz częściej aż baranieją przy tworzeniu każdej nowej oferty i zalewa ich gorączka i to nie ta od ładnie świecącego słoneczka tylko od tego komfortu jaki im allegro zgotowało.

oznacz moderatorów