anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

mikeza
#20 Guru#

musisz spróbować, sprzedaż to pikuś. Nie zapomnij, że będziesz postrzegany przez klientów jako szacowny sprzedawca, przez duże S. A szacunek w dzisiejszych czasach jest cenniejszy od wszystkiego 😁

Nowe hasło allegro. Tylko poważni i szanowani sprzedawcy mają abonament. Nie masz abonamentu, schowaj się gdzie pieprz rośnie, bo kupujący nie będą Cię traktować poważnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

No co Ty. Kto częściej kupuje i ma odrobinę rozumu to bez urazy Panowie ale dawno zauważył, że Szacowny sprzedawca to tylko wrzuca zakupy we worek w formie transakcji kup teraz-wybierz paczkomat -zapłać pay. Jak delikatny towar to się wybiera mniejszego sprzedawcę... Oczywiście jak się da dokopać do jego ofert. I tak wiem jak musicie stawać na głowie, żeby "S" utrzymać tylko to wszystko jest bezsensowne, bo zamiast dbać o klienta to spełniacie bzdurne wymagania.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 @mikeza Oświećcie mnie proszę gdzie na aukcjach jest ten znaczek "sprzedający ma wykupiony abonament"??🤔 Bo ja niełapiący chyba jestem...

ps Czy mi się wydaje że moderacja "odchudziła" wątek?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo go nie ma, tylko Allegro przeprowadziło badania i do takich doszli wniosków, niczego nie wycieli.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie ma takiego znaczka. Przy abonamencie sa tylko dodatkowe funkcje, które w teorii mają ułatwiać pracę sprzedawcy. Kupujący nie ma specjalnego pojęcia jak to działa, więc zakładanie, że podejmuje decyzję zakupową pod wpływem "abonamentu" jest po prostu śmieszne.

na razie chyba wątek nie został jeszcze wycięty.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash no nie ma jakiejś informacji że kupujesz u sprzedawcy co ma abonament 😄 jedyne co odróżnia to że ma sklep, baner czy kafelki z seriami produktów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 no to ten co pisał odpowiedź naszej moderatorce popłynął.... ( albo te ich badania to jedna wielks ściema - w co jestem w stanie uwierzyć).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash spokojnie 1 października odpalam abonament bo jak mam więcej sprzedać to czemu nie 49 zł za wzrost sprzedaży 😄 W listopadzie dam Wam znać ile wzrosła mi sprzedaż 😉

Nawet nie wiedziałem że to wpływa, dobrze że się podzielili tą informacją 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 Wielu osobom do niczego on nie był potrzebny. Allegro wie ze to badziew. I teraz zmusza aby za niego płacić. Bo jego jedyną zaletą będzie uniknęcie tej złotówkowej opłaty.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Jak wspominałem mam go na jednym koncie i niestety sprzedaż jest na nim znacznie niższa, niż na tym bez abonamentu. Ktoś tu chyba nas w konia robi 😩

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DzieciaczkowoMM
#8 Zapaleniec#

Też miałam abonament na 1 miesiąc (promocja była to skorzystałam) nie zauważyłam wzrostu sprzedaży posiadając abonament. Absolutnie nie ma on wpływu. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinsplash @kostas11 wiadomo , przytulenie kilkunastu baniek nie boli , ale mam wrażenie ,że allegro ma inny cel , po mojemy chodzi o wyeliminowanie czy przeniesienie na Lokalnie okazjonalnych i małych sprzedawców , którym wykupienie abonamentu nie będzie się kalkulować , a są sporą konkurencją szczególnie w listingu ,, najtaniej ,,. Z jednej strony nie dobrze bo ucieka nam z kieszeni parę zlotych , ale z drugiej .... hmm skończą się wiadomości typu ,, u konkurencji kosztuje 15 , kupię u Was za tą cenę 3 sztuki ze smartem ? . Sprawdzam bo 15 to moja cena zakupu , oczywiście ,,konkurent,,  z kilkoma wystawinymi ofertami ma 1 sztukę owego produktu , niby nic , ale serce klienta boli , a potem żal wylewa w ocenie transakcji.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria @kostas11 ale to nie tylko mali dostaną. Jak masz kilka kont z różnym asortymentem ( a tak doradzał np @msniezek ) - np mało rotujący tylko na jednym - a musisz kupić abonament na wszystkie, to kilka zamkniesz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Oni zawsze się powołują na wewnętrzne badania, które są tajne żeby uwiarygodnić swoje działania. Nie pierwszy i nie ostatni raz tak robią.

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

Zgadza się, Allegro mocno cenzuruje ten wątek usuwając wiele wpisów....

I to wpisów wcale nie zawierających jakichś nieprawidłowych czy nie związanych z tematem treści. :(((

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kostas11 - tak. Ta opłata obowiązuje od 2 listopada 2022 r. Zapowiadamy ją m.in. tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mr_oma dzięki bo przyznasz że to przegięcie, mam produkty po 2,60 czy 5,50 i klienci robią z tego koszyk z 8 ofert i mam dopłacać 8 zł przy zakupie za 40 zł to nie przejdzie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

To jest beznadziejny pomysł. 90% moich produktów ma cenę 2-3 zł/szt. Może myślicie, że wszyscy sprzedają telewizory po 4 tysiące i im to nie robi różnicy. U mnie praktycznie codziennie ktoś zamawia 1 sztukę, albo po jednej sztuce na 3 aukcjach. Mam odmówić sprzedaży? Już teraz płacę 20% prowizji w różnych ukrytych kosztach, do tego dojdzie 3 zł przy sprzedaży za 6 zł, czyli będzie już 60% haraczu. Mam do wyboru zgodzić się lub wykupić niepotrzebny abonament - tak czy tak koszty rosną. Dopasowanie się do nieprzemyślanej kategoryzacji wszystkich do jednego szablonu obcieło mi zyski o 30%, teraz czas na kolejny durny pomysł.  

oznacz moderatorów

Moniaw5
#9 Pomysłodawca#

A my zgłaszamy Was do UOKiK, bo to jest jawne okradanie w "białych rękawiczkach". Od czego za chwilę wprowadzicie opłatę? Jesteście obecnie najdrożsi, a niestety już nie najlepsi i ciągle Wam mało! Największe prowizje na rynku , prowizje od wysyłki, najdroższe promowanie, wyróżnienia itd, teraz kolejna 1zł, to już na prawdę przegięcie.

oznacz moderatorów

Auto_Partner_SA
#11 Animator#

Witam, rozumiem, że jeśli ktoś zwróci część lub całe zamówienie - tych dodatkowych opłat w postaci 1 zł do każdego produktu nie odzyskamy?

oznacz moderatorów