anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

archimed
#11 Animator#

Pani Moderatorko, to niech Pani wyjaśni coś trudniejszego - z jednej oferty kupiło przedmioty 5-ciu kupujących.

Na ile orżnie Sprzedawcę Allegro?????

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

po 1zł na głowę, czyli 5zł.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Kolejna opłata,  która  nie jest współmierna  do wartości  sprzedawanych produktów.  

Tak jak piszą  inni- czas na zmianę. Allegro opiera komunikację na tym, że  trzeba tu sprzedawać,  żeby  mieć  obrót- a prawda jest taka, że  jak zniknie 50% sprzedawców,  to klienci będą  szukać produktów  gdzie indziej.  I tak naprawdę  zyskają  sprzedawcy i kupujący,  bo ominą  pośrednika  zwanego allegro

oznacz moderatorów

Kino_Paradiso
#8 Zapaleniec#

Jestem w szoku z tymi zmianami w tym roku, dla wszystkich bardzo trudnym i podnoszenie opłat w każdym aspekcie wykosi bardzo dużo sprzedających, szczególnie tych co zawsze są podstawową zachętą dla kupujących - czyli sprzedających tanie rzeczy, przecież to się skończy! Co sobie Allegro myśli? Szok. Kupujący już widzą, że pewna forma ofert znika. Odpływ kupujących także nastąpi. Oby ludzie odpowiadający za Allegro się nie zdziwili, że jednak nie mają aż takiego monopolu.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Nie zrozumieją. Wystarczy popatrzeć jak spadł im dochód rok do roku. Co zrobili żeby to zatrzymać? Dążą do jeszcze większych podwyżek cen i odpływu kupujących i sprzedających.

 

Drodzy wnioskodawcy tych wspaniałych zmian- żeby wyciągnąć trzeba najpierw włożyć. Ciekawe czy jak Allegro zacznie tonąć to pociągnie was do odpowiedzialności za działanie na szkodę firmy?

oznacz moderatorów

Pallek
#2 Obserwator#

Ja już napisałem do uokik. To co allegro wyczynia to jakaś kpina. Link do anonimowego zgłoszenia do uokik poniżej:

https://report.whistleb.com/pl/uokik

Koniec dobrego.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dobre ,każdy powinien to sobie u siebie dorzucić ,niech klienci widzą kto stoi za rosnącymi cenami.

oznacz moderatorów

Moniaw5
#9 Pomysłodawca#

Proponuję w każdej ofercie zamieścić informację cena produktu + 1 zł opłata Allegro, aby kupujący miał świadomość, że to nie sprzedawca podnosi ceny tylko Allegro pobiera dodatkową opłatę.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Allegro pewnie zaczęłoby masową cenzurę- czyli usuwanie aukcji i dawanie tych śmiesznych punktów ujemnych.

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Haracze pobierane przez Allegro są jawne. Zapewne nie usuwali by aukcji a klienci dowiedzieli by się ile z ich pieniędzy nie idzie do sprzedającego. Dobry pomysł.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Nic sie nie wydarzy. Handluje własnie drobnica po 2-10 zł i od dawna mam wykupiony abonament. Koszt 49 zł póki co jest do zniesienia. Wiec już widze jak wszyscy pięknie ida kupowac abonamenty po 49PLN ( bo tyle mogą stracić na jednej transakcji 50x 1 zł) wiec z pewnością sie to WSZYSTKIM OPŁACI. Allegro już ma pewnie policzone zyski z tej operacji.

Bardziej istotna sprawą jest o ile wzrośnie podstawowy abonament w niedługim czasie. Bo nie wierze w to że utrzyma sie na tym poziomie. Jeśli wzrost podtsrwowego abonamentu będzie znaczący wówczas rzecywiście handlujący drobnicą zaczną odchodzić. 

Ale póki co to raczej takie pokrzykiwanie jak przy lkażdje podwyżce.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

No tak, żeby nie płacić wystarczy kupić abonament za 49zl. To tak jakby firma ochroniarska podniosła ceny za to że nas nie okradną.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Nie ma się co szczypać tylko doliczać jak wszystko do produktu, do puki kupują niech kupują już dawno przestałem się przejmować podwyżkami, wszystko doliczam łącznie z tą opłatą 🙂

Pomijam że to jest chore bo mam produkty na różnych aukcjach po 3 zł i klient bierze z kilku żeby mieć smarta a teraz wyjdzie że muszę dodatkowo dopłacić 5 - 6 czy 8 zł przy zakupie za 40 zł a to już przegięcie 😞

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie potwierdzić że to wejdzie na 100 % ?????  bo jak tak muszę zrobić rewolucję w sprzedaży 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dorjabbis
#9 Pomysłodawca#

Za gorący temat by się moderancja wypowiadała. Chyba że jest to "badanie zewnętrzne" co sprzedający powiedzą..... A rewolucja będzie potrzebna.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Z drugiej strony nie wariujmy 49 zł nie majątek jak masz sprzedaż a według badań allegro sprzedaż wzrasta po wykupieniu abonamentu więc zarobimy z nawiązką, allegro dba o nasz biznes 😉 a prywatni niech idą na Lokalnie i temat rozwiązany 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

isprzedajemy
#8 Zapaleniec#

To jest tak słabe, że mowę dziś mi odjęło. Jest tyle opłat, prowizja od prowizji i teraz jeszcze dorzucili złotówkę do każdej transakcji. Ręce mi dziś opadły po prostu😔

oznacz moderatorów

bethke
#9 Pomysłodawca#

Do każdej transakcji to oni dorzucili nie jedną złotówkę, lecz tyle złotówek, ile sprzedasz w tej transakcji przedmiotów z różnych ofert. Więc jeśli sprzedasz w jednej transakcji 10 agrafek, każda z osobnej oferty (bo każda ma inny kolor i kształt) - to dopłacisz 10 zł.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kwota 49 zł może i majątkiem nie jest ale trzeba pamiętać że apetyt rośnie w miarę jedzenia i niebawem ta kwota zapewne zacznie się podwajać i to już zacznie być odczuwalne. Wyniki ich badań muszą się zgadzać z wcześniej wystawioną diagnozą - że będzie lepiej ,ale wiadomo dla kogo.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

co prawda na jednym koncie go mam jakieś 2 lata, tylko po to, żeby mieć możliwość szybkiego przełączania pomiędzy kontami. Przez poprzednie kilkanaście lat funkcjonowałem bez niego i żyję 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza ja też nigdy nie miałem i nie widzę potrzeby ale skoro sprzedaż wzrasta po wykupieniu to się skuszę od 1 października i porównam co się zmienia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów