anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

Tom249
#9 Pomysłodawca#

Nie jestem przedsiębiorcą , nie mam działalności a jedynie sprzedaje mój spadek po ojcu , więc abonamentu nie mogę wykupić  a mam ponad 500 pozycji 

i teraz jak sprzedam 10 przedmiotów  po 2 zł to mam zapłacić prowizje za wystawienie + 10 pln + prowizje od sprzedaży ?

 

Ludzie przecież to jest chore , 

Już nie mówię o tym że allegro będzie pobierać tą złotówkę ale dlaczego osoba taka jak ja nie może wykupić abonamentu 

 

Ewentualnie mogę założyć DG założyć konto, zawiesić DG i w opisie aukcji napisać że sprzedaje jako osoba prywatna co pewnie też będzie naruszeniem regulaminu . Jak to obejść ? Czy po prostu podnieść ceny czy zrobić komplety z drobnicy ?  Czy po prostu podnieść ceny o 1 zł ? 

A jeszcze jest temat sprzedaży do wyczerpania towaru. Np. mam 10 sztuk tego samego wystawiam np. po 40 pln i ok zapłacę nowy haracz oraz prowizję , ale taką samą ofertę mam jeszcze na innym portalu i załóżmy że sprzedam jedną sztukę a jako osoba prywatna nie mogę zmienić ilości sztuk w ofercie wystawionej przed 2 listopada .

 

To już po prostu jest kpina z ludzi i zmuszanie do sprzedaży tylko na allegro .

 

 

 

 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Mam w tej kwestii trochę doświadczenia - komplety z drobnicy, to duża mniejsza szansa sprzedaży, poza wyjątkami, na wstępie trzeba dać niższą cenę bo to komplet, więc logiczne, a żeby mieć realną szansę sprzedaży to niestety mocno cenę obniżyć ...

A Pana sytuacja bardzo podobna do mojej, mam sporo kolekcji z dwóch dziedzin po zmarłym Tacie i za chwilę gdzie to wystawiać, żeby nie dopłacać do tego ? Tragedia to mało powiedziane !!

oznacz moderatorów

Avar-Parts
#9 Pomysłodawca#

ALLEGRO naliczy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży. Czy to nie jest przesada z strony allegro ciągle szuka sposobów aby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od sprzedawców. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Avar-Parts nooo.. .przesada , musisz przenieść ten koszt na klienta .. .proste .. prawda ??

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Albo to, albo kupujesz abonament za 49 złotych. Dla małych sprzedawców to z pewnością jest bolesne.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Avar-Parts Ci co dużo sprzedają zapewne z przymusu wykupią ten abonament a reszta albo będzie płacić albo płakać . Allegro pokazuje wyraźnie kto nie jest mile widziany na ich platformie .

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Przesada ? NIE ! 

Duża przesada ? NIE !

Wielka PRZESADA ? NIE !

To WIELKA TRAGEDIA !! 

Mógłbym tu ze 200 linijek argumentów napisać !! Ale szkoda mi zdrowia ..

Zadam tylko jedno podstawowe pytanie, jakie od kilka lat coraz częściej mam w głowie:

DLACZEGO ALLEGRO TAK NIENAWIDZI PRYWATNYCH SPRZEDAWCÓW ? A także małych firm ? 

Czy w dzisiejszych, tak ciężkich czasach, chcecie ludzi dodatkowo dobić ? DLACZEGO ?

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A dajcie spokój, te 49zł za abonament to wolałbym przeznaczyć na gratisy dla klientów albo jakiś mini dodatek dla pracownika zamiast pchać do Allegro za coś, czego i tak nie wykorzystam.

Posiadałem kiedyś abonament na jednym sklepie, to z tych wszystkich bajerów i tak nie korzystałem, po prostu nie były w ogóle potrzebne, zero plusów z tego abonamentu, nic to nie dawało, w sprzedaży nie zrobiło to absolutnie żadnej różnicy. Jedynie co mi się podobało, to zmiana na kompaktowy widok w zamówieniach 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@rppf Zapewne jest to tzw "DECYZJA BIZNESOWA".

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Bo dla nich tylko HIPER zarobek się liczy !!

Żeby nie było ...zarabianie jest ok, zarabianie dużo jeszcze bardziej ...

Ale czy tylko kasa się liczy ?

Wiele lat temu widziałem wystąpienie chyba ówczesnego nowego prezesa Allegro ...było gdzieś w sieci, chyba nagrane z ukrycia, choć wyglądało dobrze ...

Po jego wysłuchaniu ...łzy mi się w oczach pojawiły ...była tam wizja jak zniszczyć wszystko co fajne, piękne, lubiane w Allegro, jak zapomnieć o historii, korzeniach ...

Ta wizja od kilku lat jest niestety realizowana i się spełnia ....

Brak słów ....

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@rppf Allegro, w sumie wielki sprzedawca jak i "właściciel wszystkich małych sprzedawców" dyktuje kto może i czym może handlować na swoim portalu . Mali są zbyteczni ,wpływają od nich drobne wpływy na które trzeba wystawiać masę faktur itp. Pozbywając się małych firm ich produkty będzie wystawiał ktoś większy i sprzedaż pozostanie na tym samym poziomie a obsługa dla allegro już będzie zajmować mniej czasu .

oznacz moderatorów

Kino_Paradiso
#8 Zapaleniec#

Mylisz się, mniejsza konkurencja = większe ceny, normalka, monopol. Kupowałem nowe książki na Allegro, to po ostatnich podwyżkach przestało się opłacać, gdzie indziej jest taniej, tak będzie z innymi towarami.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Wszystkie koszty i nowe opłaty przeniesiemy na klientów. Normalne. Raczej nikt nie pracuje społecznie (poza wyjątkami). Później dziwić się że jest wysoka inflacja w polsce.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Odpowiem pół żartem, pół sero ...wystarczy zrezygnować z milionów na reklamy w telewizji, które u mnie ciśnienie podnoszą, bo jak słyszę słowo sklep w odniesieniu do Allegro, to już w głowie mam niszczące działania serwisu 😖 - a kupę dodatkowej kasy się znajdzie !! 

Bo Allegro jest tak nadal popularne, ma taki ogrom klientów i tak mocną pozycję, że reklama za nic mu nie jest potrzebna !! Chyba tylko po to, by wszystkich denerwować !!☹️

oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#

Mi to tylko szkoda tego czasu jaki poświęciłem na wpisywanie i te całe zmaganie się z katalogiem, nie mogli wcześniej uprzedzić, że sprzedaż tu przestanie być opłacalna...

oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#

Uzmysłowiłem sobie, że pracowałem przez parę miesięcy za darmo w nikomu nie potrzebnym czynie społecznym. I jeszcze te użeranie przy zmianie z lokalnie, z którego jak się zaczęło to nie da się już wyjść. Pozwolono mi być na Allegro, po co? Żebym popracował dla nich? Te zmiany to nie dla pieniędzy robią, tylko właśnie aby małych, prywatnych skłonić do wyniesienia się. W czym widzą dopiero szansę na zarobienie. Ciekaw jestem co przez to chcą zyskać?

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Dziwne, dawno nie kupowałem książek, chyba z 1,5 roku ostatnią ...bo był okres, źe Allegro było najtańszym miejscem do zakupu książek, aż czasem byłem w szoku jak to niektórym firmom się opłaca ....

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Niestety, nie zgodzę się do końca z Pana opinią niestety i to tym razem z punktu widzenia kupującego !! Na Allegro kupuję od chyba 17 czy 18 lat - dla siebie, najbliższych, czy w " dawnych" czasach dla tych co wówczas konta na Allegro nie mieli, nie byli w tym biegli ze względu na wiek itd.

I niestety z dostępnością wielu rzeczy, zwlaszcza drobnych, używanych jest dziś dużo, dużo gorzej niż było np. z 10-15 lat temu !! Czy na Allegro było kiedyś wszystko ? Nie ! Ale naprawdę wiele części, elementów, uszkodzonych sprzętów, starszych modeli, do napraw, rzeczy do kolekcji itd. można było znaleźć !! 

A sprzedawali to zarówno sprzedawcy prywatni, jak i małe firmy !!

I tego wielcy nie przejmą !! Tak się przez ostatnie lata nie stało i nie stanie !!

Oczywiście jest 😖 te straszne Allegro Lokalne, które część prywatnych sprzedawców z konieczności przejmie ...ale chyba każdy wie, jaki to "dziwaczny" i trudny w używaniu twór, co samym wyglądem i funkcjonalnością odrzuca na kilometr !! ☹️

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Czy wiecie że jest taki program, który intergruje zamówienia z allegro? W momencie zakupu wysyła klientowi email z potwierdzeniem zakupu i dowolny link strony np. do sklepu internetowego sprzedawcy poza allegro, gdzie są te same rzeczy tylko taniej. Z tego co widzę mineło dużo czasu i allegro nic z tym nie zrobiło. 

Na allegro do klienta nie można wysłać linku do zewnętrznego sklepu internetowego.

oznacz moderatorów