anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448  Owszem, były takie przypadki.Wiązało się to z pominięciem zapłaty wyższej prowizji dla Allegro od kosztów sprzedaży przedmiotu ale nie oznaczało to przedmiotu droższego dla kupującego.Z reguły po zsumowaniu ceny przedmiotu i kosztów przesyłki było taniej niż w innym przypadku przy darmowej wysyłce.

Swoją drogą pobieranie prowizji od kosztów przesyłki nie jest moim zdaniem zgodne z prawem.Nie jest to usługa świadczona przez Allegro, zatem skąd taki wymysł?Rozumiem działanie aby koszt przesyłki był realny, skoro jednak koszt przesyłki w tej chwili jest narzucony przez Allegro i zgodny z umowami jakie Allegro zawarło z przewoźnikami, to dlaczego dodatkowo jest naliczana od tego prowizja?W każdym przypadku sprzedający do przesyłki dopłaca, pomijając koszty pakowania które również ponosi.

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Masz absolutna racje. Kiedy pisalem do nich ze maja mi dokonac zwrotu za to ze dostawa za dlugo szla do klienta to odpisali ze to nie do nich mam sie zwracac bo oni nie swiadcza uslugi dostaw i nie sprzedaja. Kiedy zlozylem reklamacje do uszkodzonego towaru przez przewoznika allegro takze pisza ze oni nie zajmuja sie dostawami. Wiec kto ma umowe z orzewoznikiem na allegro? Ja czy oni? Oczywiscie ze oni i postednicza w tym biznesie. Moze zbierzmy sie w grupe i zrobimy im pozew zbiorowy o zwrot pobranej prowizji od kosztow dostawy?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@SoyWax Owszem, nie oni świadczą usługę dostaw ale zawierając jako serwis umowę z przewoźnikiem w tym pośredniczą.Dlatego jakąkolwiek reklamację w Twoim imieniu powinno składać Allegro.Jeżeli sugerują Tobie złożenie reklamacji, to jest zwykła spychologia.

Co do składania pozwów myślę że skutek byłby marny.Allegro ma jeszcze monopol ale myślę że w niedługiej perspektywie, zaczniemy słyszeć kwik świń odciąganych od koryta.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

"Co do składania pozwów myślę że skutek byłby marny".

A ja myślę, że skutek jest marny bo wielu myśli jak Ty.

oznacz moderatorów

orgonepl
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, to już nie są złote lata allegro kiedy byli pionerami. ali, szoopi, amejzon, vintyd itp itd każdy bierze swój kawałek tortu i walczy o miejsce lidera, rynek zmienia sie ostatnio dynamicznie.

Według mnie konsumenci najlepiej wyszliby na tym gdyby sprzedawcy zaczęli regularnie zakładać swoje własne sklep interentowe gdzie mogliby sprzedawać na swoich warunkach i w takiej sytuacji rynek by zweryfikował, które sklepy się utrzymają na powierzchni a które nie. Teraz mamy patologie na zasadzie: jest jeden monopolista i każdy konsument oraz sprzedawca musi tańczy jak allegro zagra bo tutaj jest największy wolumen sprzedaży

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

To co piszesz powinno być napisane wielkimi literami. Mało prawdopodobne aby to to to coś się podniosło. Chyba że sprzedawcom zaślepią oczy jakimś kiczem.

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Teraz weszlismy na S H O P E E i jest super. Prowizja 7%

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

A pobieranie VAT-u od kosztu przesyłki według Ciebie już jest O.K.? W tym kraju prawie wszystko stoi na głowie.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jeżeli komuś się to opłacało to kupował. Sama się kilka razy nabrałam na podobny numer kiedy kupowałam coś " na szybko " bez zaglądania w szczególy.

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Zobaczcie to:

Piszemy do Allegro:

Proszę o przesłanie pełnego wyliczenia ze wskazaniem kwoty pobranie prowizji od kosztu dostawy. Informuję iż nie prowadzimy sprzedaży dostawy oraz nie świadczymy usług dostawy (usług kurierskich) Wy jako Allegro pobieracie prowizję nie tylko od sprzedaży towaru wystawionego a także od kosztu dostawy którym sprzedający nie handluje i nie zarabia więc dokłada wam do dostawy tak zwanego smarta dla kupującego. W tej sytuacji sprawę kierujemy do sądu celem odzyskania pobranej prowizji od kosztu dostawy. Proszę o pełną specyfikację pobranych kwot od samych dostaw. Liczone od luty 2021 do dnia dzisiejszego.

ODPOWIEDŹ allegro:

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. 

Już tłumaczę. Prowizja od kosztów dostawy jest doliczana do końcowej kwoty prowizji od sprzedaży zgodnie z Regulaminem Allegro, na który wyrazili Państwo zgodę sprzedając w naszym serwisie. 

Wprowadzenie takiej prowizji 1.06.2020 było odpowiedzią na nieuczciwe praktyki sprzedających, którzy chcąc uniknąć płacenia prowizji od sprzedaży zaniżali wartość przedmiotu i zawyżali wartość przesyłki, aby nie płacić należności.

Jeśli chodzi o wysokość tej prowizji - jest ona zależna od kategorii w jakiej Państwo wystawili ofertę ale także metody dostawy, którą wybrał kupujący. 

Konkretne stawki prowizji są dostępne w naszym Cenniku do którego link przesyłam Państwu poniżej: 

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iii-prowizje-od-sprzedazy 

Jeśli mają Państwo pytanie do jakiegoś konkretnego naliczenia, proszę o wskazanie go, a z chęcią pomogę. 

Mogą też Państwo skorzystać z naszego Kalkulatora Opłat. Proszę tylko, aby do wartości przedmiotu dodać kwotę przewidywanej dostawy, a system wyliczy Państwu końcową
wartość prowizji od sprzedaży, z uwzględnieniem prowizji od kosztów dostawy: 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kalkulator-oplat

W razie, gdyby mieli Państwo dodatkowe pytania - pozostaję do dyspozycji.

NASZA ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani,

nie zwracamy się z prośbą o wyjaśnienia lecz o zestawienie pobranych prowizji od samego kosztu dostawy jaki pobraliście przez wskazany okres naszej sprzedaży.

Rozumiemy iż w minionym czasie kiedy to sprzedający dokonywał wyceny kosztu dostawy dopuszczał się oszustwa przerzucając cenę towaru na koszt dostawy. Tym sposobem zaniżał prowizję od sprzedaży samego towaru. W obecnym czasie to Wy jako Allegro ustaliliście ceny kosztu dostawy by jak Pani wspomniała wyeliminować nieuczciwych sprzedawców. Nie mniej jednak wasza pazerność pozostała i pomimo uregulowanych stawek prowizję nadal pobieracie od kosztu dostawy. Sprzedawcy nie handlują i nie zarabiają na koszcie dostawy a wręcz do tego przez wasze działania dokładają. Dlatego proszę o pełne zestawienie pobranych prowizji od kosztu dostawy jakie ponieśliśmy. Będziemy dochodzić zwrotu za pośrednictwem sądu a także i odszkodowania.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@SoyWax: 1) z tym "odszkodowaniem" to się trochę rozpędziłeś. Zakładam, że raczej nigdy nie składałeś pozwu w związku z odszkodowaniem?

2) No tak...zaakceptowałeś regulamin... 😞

3) Allegro poszło na łatwiznę... zamiast monitorować wysokie koszty przesyłki zrobili jak zrobili.

Nie mniej życze (szczerze) powodzenia.

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

NIe przesadziłem. Jest to odszkodowanie za utracone korzyści sprzedaży przez podwyższenie kosztów przez Allegro. Mam duże doświadczenie w sądzie więc praktycznie jestem przekonany iż sprawa zostanie rozpatrzona na moją korzyść. Regulamin to jedno, praktyka to inna sprawa. Wyraźnie napisali o nieuczciwych sprzedających dlatego naliczają prowizję od kosztu dostawy. Od dawna allegro nałożyło swoje ceny dostawy więc oszustwa ze strony sprzedającego już nie ma. Prowizja jednak nadal jest pobierana. Powstaje zatem proste pytanie. Dlaczego sprzedający jest obciążany prowizją od tego czego nie sprzedaje czyli od kosztu dostawy? Nie zarabia na tym a nawet dokłada. Kto zarabia? Allegro. To nie jest uczciwe.

oznacz moderatorów

Crypto__Shop
#9 Pomysłodawca#

Gdyby dużo osób zaczęło pisac do UOKIK to allegro na pewno by wyłapało jakieś kary bo wewnetrzny regulamin nie stoi ponad polskim prawem, a naliczanie prowizji od kosztu to jest jakiś obsurd. 

Tak samo dyskryimnowanie małych sprzedawców na prywatnych kontach na działalności nierejestrowanej mają teraz tak utrudnioną sprezdaż, że nie opłaca się nawet zaczynać. 

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Za każdym razem pazerne Allegro naliczy ci 1 zł. W chwili obecnej z ich pazerności doprowadzili do tego że część sprzedających się wycofa a część będzie anulować realizację zamówienia. Produkty i tak są już mało opłacalne przez obciążenia jakie nakłada pazerne allegro. Przykładowo jedna osoba czy nawet kilka osób kupi u ciebie produkt na którym zarabiasz 3 zł na sztuce. Klikają po jednej sztuce i masz już po twoim biznesie. Złodziejskie Allegro naliczy ci opłaty i tyle. Najlepiej by było gdyby się większą część sprzedających zgadała i raz w miesiącu wstrzymywała oferty na tydzień. To by doprowadziło do rozłożenia na łopatki to pazerne Allegro.

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

@SoyWax Ale te wszystkie zmiany do tego prowadzą nikt cię z allegro nie wyrzuci ale system jest tak rozwijany ze sam zrezygnujesz tyczy to się prywatnych sprzedawców oraz małych firm sprzedających towary nowe lub używane . Wszystkie te opłaty pseudo statystyki wymijające odpowiedzi moderacji tylko pokazują w jakim kierunku to idzie 

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Na razie to w żadnym kierunku to szambo nie płynie. Co by się nie chciało zrobić to ciągle jakieś problemy. Koszty bycia tu sprzedających / kupujących coraz większe. Na proste pytania  brak ich strony odpowiedzi .Pobieranie (Okradanie) wystawiających charytatywnie przez pobieranie niesłusznie prowizji. I wiele, wiele innych wręcz żenujących przykładów których nie wymienię bo większość odczuła na własnej skórze. Moim zdaniem to ktoś tu sobie nie radzi i nie powinien zajmować stołka które zajmuje. Allegro usilnie pracuje na utratę szacunku do siebie.

oznacz moderatorów

yegort
#8 Zapaleniec#

Allegro,your greed is on maximum,take it little bit easy. Hope you get competition cos this is not normal anymore with commission

oznacz moderatorów

PleaseWriteToMe
#2 Obserwator#

Witam,

ostrożnie podchodziłam do takiej hipotezy, ale skoro wszędzie była informacja, że dla ofert wystawionych po 2 listopada będzie pobierana opłata transakcyjna a nigdzie nie było informacji o tym, że od ofert wznawianych będzie pobierana ta opłata, jestem jednak lekko rozczarowana, bo skoro:

na potwierdzenie swojej sprzedaży dostaję informację w emailu (jako przykład) "Twoja oferta zakończyła się (...) 

Czas trwania:

20 maj 2020 - 6 lis 2022

jest tu informacja, kiedy towar wystawiłam (20 maja), czyli przed 2 listopada a opłata 1 zł została pobrana, bo zostało sprzedane po 2 listopada (po wznowieniu oferty).

Skoro jest rozróżnienie pojęcia wystawić i wznowić, sądziłam, że oferty, które będą kontynuowane będą wolne od opłaty transakcyjnej, bo nie jest to sprecyzowane w regulaminie. Nawet email przy wznawianiu, informuje, że wznowiłeś już coś co wystawiłeś, a nie że WYSTAWIASZ w tej chwili na sprzedaż towar. 

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

Wprowadzili od listopada opłate 1zł od każdej sprzedanej rzeczy, ale jak kupujący ją odeśle/zwroci spowrotem to co z tego że prowizje mi zwrocą jak tej opłaty 1zł nie zwracają i sprzedający są w plecy, tak samo za wysyłke smart naliczają sprzedającemu 3.49zł którego także nie zwracają, ostatnio już dwóch kupujących zwróciło mi ten sam przedmiot bo czytać aukcji nie umieją ale mając darmowy zwrot tak sobie robią, a ja jestem do tyłu prawie 10zł.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tepri jednorazowa opłata transakcyjna jest zwracana jeśli nie doszło do transakci razem z rabatem transakcyjnym (zwrotem proswizji). Jest to jedna pozycja na rachunku Allegro.
W przypadku zakupów kilku przedmiotów, w ramach jednej oferty, zwrot opłaty będzie proporcjonalny do liczby zwracanych przedmiotów.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów