anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

IZULA50
#11 Animator#

@sa-woj Masz rację wszyscy widzimy jak te wszystkie podwyżki nam tłumaczą a to decyzja biznesowa teraz tą złotówkę tłumaczą badaniami itp. 

oznacz moderatorów

TOMak47
#8 Zapaleniec#

Wy tak na poważnie, czy żarty ? Wewnętrzne badania, czyli pracowników allegro.  To tak jak PiS tumany robią badania pod kościołem, poparcia. Jamen

oznacz moderatorów

FK-HOBBY
#9 Pomysłodawca#

zachęcamy do wykupienia abonamentu, ponieważ z przeprowadzonych badań wynika, że kupujący bardziej ufają sprzedającym, którzy mają wykupiony abonament.

Proszę nie pisać takich bzdur, pytanie - Kto z kupujących sprawdza czy sprzedający ma abonament czy nie posiada abonamentu?

Uczciwiej będzie napisać - zachęcamy do wykupienia abonamentu, ponieważ zrobiliśmy bubel i nikt z tego nie chce korzystać i dlatego zamiast płacić haracz 1zł od każdej sprzedaży to zlituj się i kup ten abonament to my (allegro) zarobimy i darujemy tobie płacenie haraczu!!!

oznacz moderatorów

cosmogonia
#8 Zapaleniec#

Prosiłaby o rozwinięcie sformułowania "kupujący bardziej ufają sprzedającym, którzy mają wykupiony abonament". Tzn. że będą tacy sprzedający będą bardziej super sprzedawcą? Dostaną 105% pozytywów, a nie 100%?

Nie mam takich ambicji aby pouczać Allegro jak ma prowadzić biznes. Ale i wy bądźcie w porządku, bo już od dłuższego czasu sprzedający są bez przerwy zasypywani zmianami, które z ich punktu widzenia większego sensu nie mają. Musicie podnieść prowizje? Podnieście, a my podniesiemy ceny i tyle. Wszyscy będą zadowoleni. Może poza klientami.

oznacz moderatorów

multihurt2022
#2 Obserwator#

A skąd kupujący Kowalski będzie wiedział czy na koncie firmowym mam wykupiony abonament i jaki to będzie miało wpływ na zadowolenie klienta z zakupów? Ludzie sami sobie wyhodowali pasożyta. Podobnie jest z otomoto

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Smieszne co Pani pisze. ja sprzedaję drobnicę ( dorabiam po godzinach) mam 100aukcji po 5-10zł max - miesięcznie mam 30 transakcji. o ile muszę cenę podnieść aby opłacić abonament lub waszą złotówkę do oferty? TO JEST ZABIJANIE MAŁYCH POLSKICH SPRZEDAWCÓW bo w UE  brakuje roboli do sprzątania kibli!!!!!!!!!!!!!!! zagraniczne koncerny kładą nas na kolana. duża firma na w d... 50zł może zapłacić Mnie wbijacie gwóźdź do trumny.  od 4 lat sukcesywnie.  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyżby Allegro brało wzorce od rządzących?😡

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

dajcie spokój z tą polityką na każdym kroku!

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

To i tak masz się lepiej niż ja. Sprzedaję głównie drobnicę elektroniczną ponad 5 k aukcji z tego 90% w cenie od 1 do 5 zł. Kiedy będę musiała to podniosę ceny o 1,1 zł jednocześnie informując o tym potencjalnych kupujących że podwyżka wynika z dodatkowej opłaty nałożonej na sprzedających przez Allegro.

oznacz moderatorów

madziulka182
#9 Pomysłodawca#

 Żeby nie być stratnym to trzeba podnieść o minimum 1,20, bo pobierają z tego 15% minimum, no chyba, że w dziale elektronika masz niższą prowizję.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Dziękuję za zwrócenie uwagi, jakoś mi to umknęło. W elektronice przy niskich cenach jest 25% Kiedy sprzedaję coś za 1 zł to prowizja od sprzedaży bez kosztów wysyłki wynosi 0,25 zł. Trzeba to " przespać " i na spokojnie policzyć. 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@cztery_bez_atu no właśnie o to chodzi żeby regułek i haczyków było tyle ażeby się nie doliczyć 🙂

oznacz moderatorów

a_jablon
#8 Zapaleniec#

Monika, czy Ty przeczytałaś to, co wysłałaś na forum? Jeżeli NIE, przeczytaj jeszcze raz, cytuję: "zachęcamy do wykupienia abonamentu, ponieważ z przeprowadzonych badań wynika, że kupujący bardziej ufają sprzedającym, którzy mają wykupiony abonament".

Dziewczyno, co ma wspólnego ZAUFANIE z WYKUPIONYM ABONAMENTEM?! Czy zaufanie się KUPUJE czy też pracuje się na nie latami, jakością obsługi, komentarzami?! Tego na prawdę nie czytają DEBILE. Proszę, podnieś na przyszłość poziom merytoryczny i intelektualny swoich wypowiedzi. Nie piszesz do debili, co łykną dowolną bzdurę.

 

oznacz moderatorów

drN22
#7 Wielbiciel#

"Z przeprowadzonych badań wynika" hehe. A no to jeśli Pastwa "badania" tak wskazały to przepraszamy, proszę zabrać nasze pieniądze 🙂  Zauważyła Pani Moderator, że ma 1 "w punkt", przy dziesiątkach głosów za krytyką Allegro? Czy Allegro jest jeszcze na Ziemi czy już zupełnie odlecieliście? To jest chore i służycie zwiększaniu inflacji obciążając Klientów. Zwłaszcza w obecnym czasie powinniście obniżyć opłaty! To by pokazało solidarność z Klientami, ale banknoty Wam zasłaniają logikę. No i wręcz "zmusiły" Was do tego "badania" 🙂

oznacz moderatorów

SoyWax
#9 Pomysłodawca#

Ty to masz tupet.

Najlepiej by było gdyby się większą część sprzedających zgadała i raz w miesiącu wstrzymywała oferty na tydzień. To by doprowadziło do rozłożenia na łopatki to pazerne Allegro.

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

jak wygląda sytuacja jeśli ktoś ma 2-3 konta i na jednym wykupiony abonament?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

z tego co moderacja odpowiedziała trzeba mieć wykupiony abonament na każdym koncie 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Podstawą i tłumaczeniem jest regulamin Allegro. Nie chcesz - nie wystawiaj.

Natomiast logika Allegro jest bardzo prosta - jak najwięcej "zedrzeć" ze sprzedających, czyli swoich klientów.

To chyba normalne. Tak samo jest w sklepach stacjonarnych....

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

kamil85011
#8 Zapaleniec#

Trzeba uciekać z allegro zrobiło się dno i metr mułu tylko kasa portal trochę złodziejski 

oznacz moderatorów

dorjabbis
#9 Pomysłodawca#

Cześć Monika.

Sprzedaję książki. Dużo po niskich cenach.

Sprzedała mi się książka za 1,00 - pobieracie prowizje 0,50 gr od sprzedaży, czyli od listopada będzie 0,50 gr + 1,00 za sprzedaż książki za 1,00 ?? Inaczej mówiąc z kieszeni muszę wyciągnąć 0,50 gr żeby dopłacić do sprzedaży?

oznacz moderatorów