anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

majster_man
#14 Krzewiciel#

Opłata za logowanie to dobry pomysł.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Lepiej, złotówka za każdą godzinę braku aktywności na wszystkich kontach sprzedażowych, wliczając dni wolne, a jak wykryją bota do sztucznego ruchu, to kara 10 tysi 😄

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

naliczy opłatę 1zł od zakupu w danej aukcji, czas wystawienia aukcji nie ma żadnego znaczenia

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

niedawno  akcje allegro kosztowały na giełdzie ok 86 zł a dziś kosztują niecałe 20 zł poprostu allegro jest już na nie popularne najlepsze czasy ma za sobą i szukają dodatniego bilansu finansowego i dlatego  wymyslają te dopłaty bo spadła im sprzedaż mysle ze za chwile allegro upadnie bo ceny są z kosmosu

oznacz moderatorów

104308845
#8 Zapaleniec#

Najgorsze są sytuacje, kiedy kupujący dobierają coś do smarta, a potem oddają za darmo jeden przedmiot. Ktoś za te zwroty przecież płaci.

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

zgadza sie to typowe cwaniactwo  ale allegro to już nie portal do  kupowania tylko wypożyczlnia np sukienek na wesele  i po weselu zwrot  pił spalinowych  bo  jest coś do pocięcia a potem zwrot  itp typu wiertarki czesci samochodowe itd

oznacz moderatorów

jaruh8
#9 Pomysłodawca#

Noni co w związku z tym?

oznacz moderatorów

madziulka182
#9 Pomysłodawca#

Bo Allegro jeszcze nie wie, że samo na siebie bata kręci. Zamiast stworzyć środowisko przyjazne sprzedaży dla sprzedających i fajny, różnorodny portal z różnymi rzeczami, zarówno tanimi i drogimi, od małych i dużych sprzedawców to hermetyzuje ofertę i ciągnie z mikro-opłat do granic możliwości. A za wszystko na końcu i tak zapłaci klient, który już teraz odchodzi od portalu.

oznacz moderatorów

mon65001
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem, jak tu się pisze nowy post, więc muszę dać jako "odpowiedz". Proponuję pisać do UOKiK, oni już jakiś przepis znajdą na ten proceder, bo to niedorzeczne, że sprzedajesz 40 produktów po 1 zł, Allegro bierze 40 zł, prowizję i opłatę za Paczkomat (0,99) i sprzedawca jest na minus kilka złotych!!! (Towar oddał za darmo i jeszcze dopłaca) Żałosne.

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Nieuczciwe jest pobieranie 1zł od oferty za 1zł i za1000zł to jest największa zbrodnia Allegro to samo jest z opłatami za przesyłki smart

oznacz moderatorów

misztalagnieszka
#8 Zapaleniec#

Śmieją się z naszych żali i zacierają rączki po kaskę a my i tak zapłacimy bo jakie mamy wyjście? Przykre, upokarzające....

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@madziulka182 wiedzą doskonale- sprzedawcy zgłaszają problemy od lat, kupujący też od niedawna, ceny akcji spadają, dochód spada a oni idą jak te barany w swoje wymysły "bo przeprowadzili badania i wyszło im, że to dobra zmiana z której nigdy się nie wycofają".

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Nie wiem jakie badania przeprowadzili, ale przydały by im się ich własne - psychiatryczne, bo brak wycofania się z błędnych pomysłów o niczym dobrym nie świadczy. Myślą pewnie, że będą wiecznie jechać na kontaktach sprzedający-kupujący wypracowanych przez pierwotne Allegro, ale tak się nie da na dłuższą metę ciągle wprowadzając zmiany szkodzące i sprzedawcom i kupującym.

oznacz moderatorów

jaruh8
#9 Pomysłodawca#
  • Ja już w zasadzie mam spadek sprzedaży,  na początku się przejąłem, ale gdy mimo spadku opłaty okazały się i tak dość spore powoli odszedłem do konkurencji.
  • Teraz sprzedaję więcej gdzie indziej.
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@jaruh8S-PI PI PI?

oznacz moderatorów

sa-woj
#9 Pomysłodawca#

Co to jest "gdzie indziej"? 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Zależy w jakiej branży. O l x , A m a z ..., itd. itp. Poza tym własny sklep internetowy i/lub stacjonarny.

oznacz moderatorów

lady-szarlotka
#9 Pomysłodawca#

spisywałam ostatnio wszystkie sprzedaże, i zrobiłam porównanie rok/do roku i m-c/do m-ca  ilość z allegro spada na łeb na szyję, choć  wygląda, że i tak  będę ZMUSZONA kupić ten parszywy abonament choc mi on potrzebny jak ... a tam nie będę rzucać mięsem....za to rozkwita mi w sklepie stacjonarnym i na wrażym portalu. No cóż czasy allegro za jakiś czas będą przeżytkiem przy takiej polityce sprzedaży.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Czy jednak Allegro nie zamierza wycofać się z tych tragicznych, niszczących pomysłów ? Ze zrównania prowizji kont prywatnych z firmowymi, a przede wszystkim wprowadzenia tej opłaty 1 zł ? Przecież to totalne zabijanie swojej historii !! Mam zacząć wymieniać kilkadziesiąt argumentów ? Jak ich nie znacie to napiszcie, stracę na to kilka godzin !!

Czy Allegro nie zdaje sobie sprawy, ze juz dziś coraz mniej tutaj można kupić, a za chwilę nic prawie nie będzie ? O to Wam chodzi ? Tak strasznie nienawidzicie osób prywatnych, pasjonatów, kolekcjonerów, zbieraczy, osób kochających samodzielne naprawy, renowacje, odzyskiwanie części, elementów itd ? 

Jak kiedyś potrzebowało się części do naprawy, elementów niedostępnych już w sklepach, wyprzedanych, chciało się dla siebie lub innych uzupełnić kolekcję, zbiory, naprawić coś, kupić pamiątkę z dawnych lat itd. itp.  - wszystko prawie było na Allegro !! A teraz ? 😥

Jak Wy z tym żyjecie, pracujecie, śpicie ? 😥☹️

oznacz moderatorów

BTGroup
#9 Pomysłodawca#

Ciekawa sprawa, jak tylko napisałem parę niepochlebnych słów na temat tego złodziejskiego procederu nagle dostałem informację:

"Usunęliśmy Twoją ofertę, ponieważ naruszała nasze zasady. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje.

W opisie oferty nie możesz zamieszczać adresów do stron WWW, za pośrednictwem których prowadzona jest sprzedaż lub przedstawione są przedmioty i usługi inne niż oferowane przez Ciebie w Allegro."

Nadmienię, że moje aukcje są od lat w niezmienionej (prawie) formie i od lat nikt ich nie usuwał...prawda, że dziwny zbieg okoliczności😎

 A najlepsze, że opis nie ma nic wspólnego z zarzutami.

Oczekuje wyjaśnień od allegro

oznacz moderatorów