anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nasz drogi Smart

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Jeśli kogoś interesuje, dlaczego będziemy płacić coraz więcej, to niech sobie zajrzy do dzisiejszego artykułu na bankier.pl https://www.bankier.pl/wiadomosc/Allegro-chce-wydac-na-inwestycje-do-1-mld-zl-7820779.html 

Szczególnej uwadze polecam ten fragment "

"W 2020 roku planujemy zainwestować w rozwój ekosystemu Allegro 1 mld zł (...) W tym roku 2/3 kwoty przeznaczone będzie na finansowanie dostaw" - powiedział prezes. Dodał, że w 2019 roku inwestycje Allegro przekroczyły 700 mln zł, z czego na finansowanie dostaw przeznaczono 500 mln zł."

Wygląda na to, że koszty Smarta przekroczyły wszelkie oczekiwania, i pochłaniają lwią część wydatków. W tej sytuacji nie dziwi nerwowe poszukiwanie brakujących środków w naszych kieszeniach 😎

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

RED
#21 Demiurg#

Allegro wpadło we własną pułapkę ze smartem - ciężko jest zmienić limity kwot 40zł i 100zł dla gratisowych wysyłek, WIĘC sięgnięto do kieszeni sprzedawców.

 

Wg mnie allegro powinno podwyższyć opłaty nowo zaczynających się abonamentów smart dla Kupujących

przynajmniej o 100% i by to już by mocno pomogło

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Allegro wpadło we własną pułapkę - ale nas też w nią wciągnęło. Tak sobie pobieżnie sprawdziłem wskaźniki, i wygląda na to, że od wprowadzenia Smarta faktury od Poczty P. wzrosły mi dwukrotnie, ale obrót na Allegro zwiększył się ledwie o 20-30%.

oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

@TomBanknoter  Dopłacasz do tych faktur czy masz przekazane 100% od Allegro?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Mam przekazane z Allegro, ale przecież muszę poczcie zapłacić. Dla mnie w sumie żadna różnica, czy dostaję tę kwotę od Allegro, czy od kupującego. Faktem jest, że koszty wysyłek rosną nieproporcjonalnie, bo ludzie kupują częściej, a wcale niekoniecznie więcej.

Poza tym niektóre formy wysyłki Smart (np. odbiór w punkcie) nie pokrywają faktycznych wydatków, a inne ledwie pokrywają opłatę pocztową.

oznacz moderatorów

marky_20
#9 Pomysłodawca#

A allegro płaci za karton, przestrzeń magazynową, za pracownika? Nie płaci? Smartem wykańcza sprzedawców lub zmusza ich do podneszenia cen produktów. Bo skąd opłacisz powyższe koszty? Skoro np. inpost za paczkomat w smarcie żąda 8,99 a allegro dotąd zwraca ci 8,99.

Czyli żeby nie dokładać do wysyłki to musisz podnieść cenę produktu lub nakleić etykietę (która też kosztuje) na produkt bezpośrednio.

 

To że allegro traci na tym to i dobrze należy im się za burdel jaki robią, ale dlaczego sprzedawca dopłacać ma do wysyłki to nie rozumiem, a teraz będzie robił to jeszcze bardziej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Ktoś musi pokryć moje smartowe wysyłki 😉

Dzięki Allegro Smart!

Twoje oszczędności na dostawie to: 2798,86 zł  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@kostas11Też należysz do tych, co zamawiają 4 razy w tygodniu po 40,10 zł u tego samego sprzedawcy? 😋

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Nie raz w tygodniu 😉

Śmiechy śmiechami ale jak tak większość ma to kasy im zabrakło, jak tak dalej pójdzie to prowizja pod konic roku będzie bliżej 20 % 😉

A tak swoją drogą szkoda że all dba tylko o kupujących ciekawe co zrobi jak zabraknie sprzedawców i ich prowizji 😉 znam odpowiedź podniesie prowizję do 30% 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Może nie wierzysz, ale ja mam takich klientów. Zamiast kupić jak człowiek raz na tydzień za 150-200 zł to pyka prawie codziennie na drobne kwoty, byle się w Smarcie zmieścić. I na dodatek bierze "odbiór w punkcie", który dla większości sprzedawców już na wejściu jest deficytowy. Allegro płynie w ten sposób 40 zł tygodniowo, a ja jakąś dychę.

A co będzie dalej? Sytuacja nie jest prosta, rozpuścili kupujących, wmawiając im, że dostają coś za darmo - więc na dłuższą metę będzie dramat. Albo będą podnosić prowizje, albo stosować różne sztuczki, by ograniczyć stosowanie Smarta. Ostatni gasi światło

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Podnieś ceny, dzięki smartowi klienci przestali patrzeć na koszt produktu 🙂 od kiedy wlazł smart podniosłem ceny o około 10 % częściowo prowizja, materiały pakowne bo w smarcie ich nie ukryjesz poszły w towar, i powiem szczerze sprzedaż wzrosła o 100 % 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@TomBanknoter  do tego połowę zwracają, zwrot darmowy zakup za 10zł ze smartem i heja, odkąd sa darmowe zwroty inpost, mam zamiast 5 zwrotów rocznie 10 miesięcznie, o dziwo żadnego z wysyłka na koszt kupującego np .PP tylko inpostem

oznacz moderatorów

marky_20
#9 Pomysłodawca#

Mi się najbardziej podoba, jak kupujący kupuje (sprzedawałem książki na innym koncie firmowym) 5x tą samą książkę byle tylko wejść w SMART a potem zwraca 4 sztuki za free.

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kostas11  Pasożyt jesteś. Ja tam wydałam ponad 300 złotych i będę wydawać nadal. Moja kasa, moja sprawa.

Ula

Ula
oznacz moderatorów