anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatyw od kupującego

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Czy kupujący może od tak sobie wystawić negatywny komentarz?

Wysłałem dobrze zapakowaną przesyłkę listem poleconym 6 czerwca.Natychmist wysłałem numer nadania tej osobie poprzez allegro.List został odebrany 10 czerwca.Dziś po 8 dniach otrzymałem negatywny komentarz,a dokładnie same obniżone gwiazdki.Tekstu za co i  o co chodzi nie ma.Nie rozumiem.Towar został wysłany natychmiast po wpłacie solidnie zapakowany więc o uszkodzeniu nie mam mowy.Jeżeli coś się nie spodobało można było zwrócic towar.Nie wiem o co chodzi tej osobie.Jakaś zemsta?Czy można coś w tej sprawie zdziałać pisząc do allegro czy dać sobie spokój.Komentarz bez uzasadnienia,żebym wiedział chociaż za co?

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Amarelius może i nic z tym nie zrobisz jeśli sam nie zechce . Jesteś na tu od ponad 5 lat więc pisanie ,, witamy na allegro ,, będzie troch nie na miejscu .

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Niestety, pisząc do Allegro nic nie zdziałasz.Jest to subiektywna ocena kupującego. Jedyne wyjście napisać do kupującego, choć wątpię aby ustosunkował się do tego skoro nie był łaskaw dodać komentarza do oceny.

Swoją drogą Allegro powinno przy każdym zaniżeniu oceny choćby o jedną gwiazdkę lub wystawieniu komentarza negatywnego, wymagać od kupujacego dodania komentarza, tak aby sprzedający wiedział co za co.Z drugiej strony sprzedający powinien mieć możliwość odpowiedzi na komentarz nie tylko przy negatywnej ocenie ale także przy zaniżonej.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Nieoficjalna stawka za usuniecie negatywnego komentarza to 100zł. Niektórzy załatwiają to za pośrednictwem agencji relamowych. Są takie co się w tym specjalizują.

 

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Kto tą stówkę kasuje?Pierwsze słysze aby agencje rekl. tym się zajmowały

Już wiem że nic się nie da zrobić ,a płacic nie mam zamiaru.Jeden negatyw nie zaszkodzi:)

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Jak masz niebezpiecznie wysoki procent negatywów to bulisz 100zł za szt. i są odpowiednie firmy które w Twoim imieniu negocjują usunięcie tego negatywa z klientem. Tobie wystawiają fakturę na akcję reklamową. 

Nie robisz tego jak masz 2 negatywy tylko większą, jak zaczyna Ci się palić grunt pod nogami.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Ok.Dzięki.Dobrze wiedzieć choć powyżej dwóch raczej nie będę miał:)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Amarelius Ocena powinna odzwierciedlać faktyczny przebieg zakupu, niestety nie zawsze tak jest, oczywiście wyślij prośbę do kupującego o usunięcie oceny, ma taką możliwość"edycji" i zmiany.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Amarelius nie agencje reklamowe tylko marketingowe, poszukaj są oferty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Amarelius jeśli to twój pierwszy w historii no to przeszłeś chrzest bojowy ,ale zastanawiam się jakim cudem tak długo się utrzymałeś czysty . 

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

To nie pierwszy ale już dawno nie miałem i myślałem że coś się zmieniło od tej pory.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Też tak uważam że komentarz powinien być uzasadniony.Allegro promuje tylko kupujących,robią co chcą wystawiają komentarze ,anulują zakupy kiedy chcą ,nie opłacają zakupionego towaru itp.

oznacz moderatorów

sonia74
#9 Pomysłodawca#

To prawda! Allegro jest kiepskie dla sprzedających mimo, że z nas "żyją" Mam negatywa bo kupująca wpłaciła po 30 dniach od zakupu i przedmiot już był niedostępny. Natychmiastowy zwrot wpłaty skutkował negatywem. Odwołałam się do Allegro, ale urzędniczka uznała, że wszystko jest OK!, czyli można kłamać /oceniono mi negatywnie przedmiot, którego kupująca nie widziała/ oraz można pomijać terminy wpłaty określone Regulaminem i to wszystko z poklaskiem pracownika Allegro! To już zakrawa na farsę lub "moja" kupująca ma niechlubne znajomości znajomości  na Allegro. Spróbuj pisać do nich i to do skutku, niech się nauczą własnego Regulaminu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Amarelius napisz do kupującego z prośbą o uzasadnienie, bo nie wiesz co masz poprawić z samych gwiazdek nie wywróżysz 😄 może się pomylił ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Właśnie napisałem i czekam na odpowiedź.Przy okazji pytanie.Co w sytuacji gdy zwrócę całą wpłatę kupującemu przez PaYU.Czy transakcja jest anulowana i czy w takiej sytuacji kupujący może mi wystawić komentarz?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Amarelius Jeśli kupujący anulował zakup to nie wystawi komentarza i nie rozpocznie dyskusji, ale jeśli dokonał zwrotu lub samo zwrócenie kasy przez PayU nie blokuje wystawienie komentarza 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Amarelius 
Ewentualny brak niezgodności z Regulaminem Allegro nie oznacza, że takie działanie jest zgodne z prawem wyższej instancji, a ostrzeżenie Kupujących przed możliwym wejściem w konflikt z prawem jest dość lakoniczne.

Allegro udostępnia możliwość oceny nawet takiej transakcji, która w świetle obowiązującego prawa została uznana za niezawartą.

@sonia74 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/straszenie-s%C4%85dem/m-p/380017/highligh...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

sobmat
#8 Zapaleniec#

Z doświadczenia powiem, że warto zadzwonić do kupującego i dowiedzieć się za co i spróbować to wyjaśnić. Na wiadomość mailową może nie odpisać zwyczajnie z braku czasu, chęci lub nawet jej nie odczyta...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro ci nie pomoże bo kieruje się regulaminem ,którego tak stworzyli by nie musieli ingerować w subiektywne oceny klientów . Musisz sam spróbować dialogu z tym klientem ,poprosić o wyjaśnienie i ewentualną zmianę . Może być tak że chciał wystawić negatywa komuś innemu a omyłkowo dostałeś rykoszetem (sam tak raz miałem).

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Amarelius 
Czy kupujący może od tak sobie wystawić negatywny komentarz?

Tzw. "zasady Allegro" dopuszczają wystawienie negatywnej oceny "ot tak sobie", jednak jeżeli wyślesz prośbę o jego usunięcie, a kupujący go nie usunie - to wypełnia to przesłanki o działaniu z intencją wyrządzenia szkody w rozumieniu przepisów kodeksu karnego.

Płacenie agencjom za "czyszczenie negatywów" (podobnie jak Kupującym, którzy najczęściej zadowalają się znacznie mniejszymi kwotami) - tylko umacnia patologiczne elementy związane z aktualną postacią systemu ocen na Allegro, którego realizacja nie tylko jest niezgodna z obowiązującym Regulaminem Allegro (co wielokrotnie było już wskazywane), ale który nie przeciwstawia się takim zachowaniom jak m.in.: szantaż, wyłudzenia czy inne działania z zamiarem wyrządzenia szkody i możliwe przestępstwa z tym związane.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów