anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywny komentarz, za słona zupa czy nieuczciwa konkurencja?

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Wchodzę na pocztę i wbiło mnie w ziemię, widzę wiadomość pt.:  ........ nie poleca zakupów u Ciebie.

Zrzut ekranu (18).png

 

No cóż, rozumiem subiektywna ocena kupującego (zupa za słona lub inny powód), jednak z tą oceną w żaden sposób nie mogę się pogodzić, ponieważ nie jest zgodna z prawdą.

Zakup 01.11.2022, wysyłka 02.11.2022, odbiór 03.11.2022. Kłamliwy komentarz wystawiony bez najmniejszej próby kontaktu, próby wyjaśnienia itp. tak jak to robią normalni, cywilizowani ludzie.Próba kontaktu z mojej strony spełzła na niczym.Telefon nie odpowiada.

Wiem co sprzedaję i w jakim stanie.Przed spakowaniem i wysyłką każdy sprzęt jest ponownie sprawdzany pod kątem technicznym i wizualnym.Sprzedany około 70- letni obiektyw był w BDB stanie.Tubus praktycznie bez rysek, soczewki również czyste i bez rys (sprawdzane w ostrym świetle).Pierścienie pracujące płynnie tak jak w nowym egzemplarzu.Według kupującej "tłuste odciski palców na przedniej soczewce".Może nie trzeba było przesyłki otwierać jedząc placki ziemniaczane palcami."Dużo czasu zajęło jego wyczyszczenie".Ci co są w temacie wiedzą, że dotknięcie nawet przypadkowe soczewki palcem, pozostawi ślad w postaci lini papilarnych.Wystarczy jeden ruch ściereczką do czyszczenia optyki i ślad znika.Nie jest wykluczone że kupująca zrobiła to podczas rozpakowywania.Tak czy inaczej nie jest to powód do wystawienia negatywnego komentarza.

Najbardziej zastanawiającym dla mnie jest wpis w komentarzu " jest to jeden z najgorszych, jakie kupiłam. Nie mam czasu na zabawę z odsyłaniem itd.

Obiektyw wart 249 zł. Niezrozumiałym jest dla mnie to, że "jeden z najgorszych obiektywów jakie został przez kupującą nabyty" , nie zasługuje na odesłanie (darmowe bo w Smarcie).

Poniżej link do zakończonej aukcji.Kto ma ochotę może sam ocenić stan obiektywu.Oczywiście jestem w posiadaniu zdjęć w większej rozdzielczości.

https://allegro.pl/oferta/auto-revuenon-28-mm-1-2-8-m42-ladny-12798551584?snapshot=MjAyMi0xMS0wMVQwO...

Niestety w moim przypadku komentarz negatywny zabija całą sprzedaż.Nie po to latami człowiek na to wszystko pracował aby jeden wpis to wszystko zniszczył.Co do samej opinii mam teorię na ten temat.Albo oceniony został nie mój obiektyw albo działanie było celowe, bo kto normalny co nie jest zadowolony z zakupionego przedmiotu, nie chce skorzystać z prawa darmowego zwrotu.

Będzie próba wyjaśnienia całej sytuacji ale już tylko i wyłącznie korespondencyjnie.Na pewno tak tego nie zostawię.Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, ukłoni się w tedy w stronę kupującej art. 212 kk.

Czy ktoś miał podobną sytuację? Jak w takiej sytuacji postąpiliście (jak byście postąpili).

Jak ja postąpię to wiem, bo na pewno tego tak nie zostawię.

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest to "ładne"bo komentarz powinien odzwierciedlać zakup, ale nie opisywać towaru> do tego jest inna zakładka. Pytałeś Allegro?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Do Allegro nawet się nie zwracałem, bo wiem jaka będzie odpowiedź "subiektywna ocena kupującego".Wątpię aby ze względu na zapisy w komentarzu odnośnie przedmiotu Allegro coś z tym zrobi.Najbardziej boli to, że ktoś zarzuca mi brak profesjonalizmu gdzie z tematem związany jestem od blisko 35 lat.

Co ciekawe, po moim wpisie kupująca nagle zgłosiła zwrot towaru, co zaprzecza treści wystawionego komentarza odnośnie braku chęci zwrotu.Nie zmienia to faktu, że komentarz moim zdaniem kłamliwy, położy moją sprzedaż o ile nie dojdziemy do porozumienia.Tylko jak dojść do porozumienia z kimś, kto nie nawiązał kontaktu w celu wyjaśnienia sytuacji i takowego kontaktu nawiązać z nim(nią) nie można gdyż telefon milczy.Prawdopodobnie zablokowane są połączenia ode mnie.Na razie poszło korespondencyjnie poprzez Allegro.Brak reakcji będzie równał się dalszym działaniom.

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

nie chce Cię martwić ale... nagrywaj cały zwrot od momentu otrzymania paczki przez kuriera. Otwarcie, ocena stanu tego co dostałeś. Znajomy miał identycznie - negatyw który nie odzwierciedla stanu faktycznego, zgłoszony zwrot. Gdy odebrał paczkę w środku był inny sprzęt niż wysłał. Najciekawsze, że allegro takie sytuacje rozstrzyga zawsze na korzyść kupującego a przez to oszustwa stają się coraz bardziej powszechne i bezczelne.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@endejot Tak robię.Wiele jednak to nie zmieni.O podmianie tutaj raczej nie będzie mowy, no chyba że po złości soczewki zostały oczyszczone papierem ściernym.Sam obiektyw czy też jego wartość jest niczym w porównaniu do szkodliwości tego komentarza, którą zdaje się odczuję już jutro.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ART_FOTO Nie wiem jak Ty, ale ja umieszczam w opisie aukcji nr. seryjny obiektywu > często też zdjęcie gdzie jest widoczny > czasem naklejam taką specjalną naklejkę z moim logo(takim jak na AG) Już miałem delikwenta, który zgłosił grzyb w obiektywie > kazałem odesłać > tylko przypadkiem na jednym moim zdjęciu było widac nr. (wtedy dopiero zaczynałem) > cwaniak odesłał dokładnie taki sam model, tylko zagrzybiony.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Zawsze umieszczam zdjęcie z numerem obiektywu.Czasem numer zamieszczam w opisie aukcji.Tylko sam wiesz, że dla niektórych cwaniaków wymiana samych soczewek w niektórych modelach nie stanowi większego problemu.Dlatego mam zawsze dodatkową dokumentację fotograficzną odzwierciedlającą wszystkie elementy w które może nastąpić ingerencja.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ART_FOTO Wiem o tym > sam czasem rozkręcam coś w obiektywie, żeby wyczyścić soczewkę.

Przestraszyłeś się mojego trollowskiego fana?🤣

On z zapałem i z oddaniem śledzi każdy mój wpis na AG > chyba pisze ksiązkę.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Teraz klienci oficjalnie bez krępacji dzwonią i proponują usunięcie negatywa za 100zł rabatu. Tak się wycwanili że wymuszają rabaty telefonicznie i nie ma na to żadnych dowodów. Twardym trzeba być i nie ulegać propozycjom.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Wystarczy takiemu powiedzieć, że rozmowa jest nagrana i jeśli nie usunie kłamliwego komentarza to sprawa trafi do sądu+ przedstawić jakie koszty postępowania poniesie.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Wyślij mu przedsądowe wezwanie do zaprzestania naruszanie dóbr osobistych a jeśli to nie przyniesie efektu- załóż sprawę przez e-sąd. Stosunkowo mało roboty a dobre efekty na takich cwaniaczków.

oznacz moderatorów

7-MALY-7
#10 Popularyzator#

e-sąd... a pesel skąd weźmie?

zdecydowanie nie jest to mało roboty:)

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Z dowolnego urzędu gminy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ART_FOTO Czy może ta "Pani" miała nick składający się z dwóch krótkich słów, obydwa na małe "m"?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Nie, nick to K....r65. Oczywiście środek wykropkowany ale może skojarzysz.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ART_FOTO Nie kojarzę > ale miałem kiedyś tego typu klientkę > kupiła MIR 1B za 180 zł ode mnie > za kilka dni "negatyw" > obiektyw pobcierany, zniszczona obudowa, nie można ustawić ostrości, mydło, zdjęcia porobione tak, żeby nie było widać wad.

Trochę za późno się zorientowałem > jak za jakiś czas przyszło mi do głowy wejść na jej sprzedaż to się okazało, że sprzedaje takie same obiektywy tylko w cenie 2 razy wyższej.

Też nie chciała odsyłać > nie kontaktowała się. Więc może Ciebie to samo spotkało?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Ta osoba nic nie sprzedaje, chyba że na innym koncie.Co ciekawe, po moim wpisie na AG nagle zgłosiła zwrot.Po wiadomości poprzez Allegro o podjętych działaniach założyła dyskusję z czego bardzo cieszę się, bo jako sprzedający takiej możliwości nie mam.Paradoksem jest to co poniżej.Ta sama osoba zakupiła w maju obiektyw Panorama Automatic 135 f2.8 i szczerze powiedziawszy, ten który zakupiła teraz nie odbiegał stanem wizualnym, optycznym i technicznym od tamtego.Ewidentnie Pani ma jakiś problem  🤔

Zrzut ekranu (19).png

 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Dużo na to wskazuje.Jakbyś potrzebował nick tej Pani kontakt do mnie jest na mojej stronie o sprzedającym.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@ART_FOTO  napisał(a):

Jakbyś potrzebował nick tej Pani kontakt do mnie jest na mojej stronie o sprzedającym.


"13.3. Użytkownik zobowiązany jest nie ujawniać osobom trzecim informacji dotyczących innych Użytkowników, które otrzymał od Spółki w związku z korzystaniem z Allegro, chyba że uzyskał uprzednią zgodę od Użytkownika, którego dane dotyczą (...)" - regulamin Allegro.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:107370536 Pytanie co Allegro ma tutaj na myśli.Czy chodzi o dane wrażliwe co byłoby oczywiste czy również o sam nick, który jest ogólnie dostępny na Allegro.

oznacz moderatorów