anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mam opcji wysyłki zagranicę więc dlaczego allegro pozwala na zakup i wysyłkę zagranicę .

CKKRAKOW
#8 Zapaleniec#

Nie mam opcji wysyłki zagranicę więc dlaczego allegro pozwala na zakup i wysyłkę zagranicę .

 Nie chcą przyznawać zwrotu prowizji 

Wystąpiłem  o zwrot prowizji nie dostałem zwrotu.

dopiero po odwołaniu z łaską oddali   

  

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

mdrogeria
#21 Demiurg#

CKKRAKOW tak , to problem od zarania ,ale jest światełko . Po Nowym Roku mają ostatecznie tozwiązać ten problem .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@CKKRAKOW w pierwszej połowie nowego roku planujemy wprowadzenie rozwiązania, które Kupującemu wpisującemu zagraniczny adres pokaże jedynie metody dostawy do kraju, który znajduje się w cenniku Sprzedającego. Jeżeli danego kraju nie będzie na liście, zakup zostanie uniemożliwiony. Warto jednak pamiętać, że na Allegro pojawia się coraz więcej zagranicznych Kupujących, dlatego jeżeli macie taką możliwość, warto dodać zagraniczne cenniki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

aurora1968
#8 Zapaleniec#

To, że sprzedawca posiada cenniki zagraniczne nie zabezpiecza przed tym, że Kupujący wybiera przesyłkę krajową, w cenie przesyłki krajowej, a jako adres dostawy wpisuje adres zagraniczny.

Właśnie dlatego, że na Allegro pojawia się coraz więcej zagranicznych Kupujących, sprzedający mają coraz więcej takich transakcji.

Problem jest zgłaszany do ALLEGRO od długiego czasu na różne sposoby. Jego usunięcie wydaje się bardzo proste. Wystarczy na formularzu wpisywania adresu dostawy WYRAŹNIE napisać, że jest to sposób dostawy możliwy tylko na terenie Polski, a wysyłki zagraniczne są gdzie indziej.

Problem jest prosty, znany od dawna i bardzo kłopotliwy dla sprzedających.

Czy naprawdę jego rozwiązanie musi potrwać aż pół roku?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika  I tu jest Haczyk....  Jest cena skalkulowana dla odbiorcy krajowego, wliczajac prowizję od wysyłki. Powiedzmy że jej koszt to 8,99. I teraz JAK teraz skalkulować cenę jak kupi gość z Zimbabwe z wysyłką 75PLN? 99,99% kupujacych to wysyłki krajowe. Podnieść ceny ponad rynek bo raz na rok, kupi ktoś z Zimbabwe?

Wyjście : pobieranie dla wysyłek zagranicznych prowizji od krajowego kosztu wysyłki.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash i uważasz ,że allegro na to pójdzie , Zrezygnowałem z wysyłek zagranicznych w momencie wprowadzenia prowizji od kosztów dostawy , strata niewielka zwykle zakup niewielki z kosztem przesyłki 2-3 krotnie większym od wartości produktu i nawiasem .......odcinane gwiazki za koszt przesyłki . 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria zmiana, którą wprowadzimy będzie pozwalała zdecydować Sprzedającym co jest dla nich bardziej opłacalne, jeżeli uznasz, że prowizja od sprzedaży za przesyłki zagraniczne jest za duża, możesz jej nie oferować. 

@aurora1968 , rozwiązanie, które wprowadzimy uniemożliwi takie działanie, ponieważ Kupujący przy wpisywaniu adresu dostawy będzie musiał podać kraj, który znajduje się w cenniku dostawy Sprzedającego.

@pinsplash decyzja jakie kraje zostaną dodane do cennika należy do Sprzedającego, jeżeli dostawa do Zimbabwe nie będzie dla Ciebie opłacalna, nie wpisuj tego kraju na listę.    

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Decyzja wysyłki do ŻADNEGO kraju zagranicznego nie będzie opłacalna przy kalkulacji ceny przedmiotu dla Polski...UNLESS...Alegro się zgodzi aby doliczać prowizje od kosztów wysyłki do całego kosztu wysyłki.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash jasne, rozumiem. Przekazałam Twoją sugestię odpowiedniemu działowi, zobaczymy co da się zrobić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

Komisja, która zaakceptowała pomysł prowizji od dostawy, to musieli być nieźli ,,członkowie" Bo każda komisja ma ,,członka" prawda?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika  podziękował

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika 

rozwiązanie, które wprowadzimy uniemożliwi takie działanie, ponieważ Kupujący przy wpisywaniu adresu dostawy będzie musiał podać kraj, który znajduje się w cenniku dostawy Sprzedającego.

od jakiego czasu problem jest znany allegro?

przecież serwis świadomie pozwala na to by Kupujący byli wprowadzani w błąd co do możliwości wysyłki

fajnie brzmi nazywanie poprawianie systemowego babola serwisu rozwiązaniem

podobnie jest z uniemożliwienie wysyłki np: smartem przesysłek, które były opłacone bezpośrednio na konto Sprzedawcy (np: proformami)

- tu też Kupujący może wybrać smarta a Sprzedawca nie może wysłać przesyłki

a za wszystko obrywają sprzedawcy

oznacz moderatorów

FajneProdukty125
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, co mam zrobić skoro nie mam wysyłki zagranicę, a kupujący ma allegro smart i wybrał opcję kurier48 a w adresie wpisał adres do Niemiec. Kupujący na allegro nie jest adresatem przesyłki. 

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

To błąd Allegro. Kupujący może zlecać dostawy w ramach Smart tylko na terenie Polski.

oznacz moderatorów

FajneProdukty125
#9 Pomysłodawca#

czyli mam zwrócić pieniądze za towar ? czy muszę to zgłosić do allegro? Napisaliśmy do klienta wiadomość, ale bez odpowiedzi.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@FajneProdukty125  ja też nie wysyłam za granice. W przypadku kiedy adres dostawy jest zagraniaczny po prostu od razu robie : zwróć wpłate kupujacemu i pisze do klienta wiadomość.

Po zwrocie wpłaty wniosek o zwrot prowizji przechodzi bez problemu .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@FajneProdukty125  napisz kupującemu że nie masz możliwości wysyłki do Niemiec (regulamin). Zwróć kasę i poproś o anulowanie zakupu. I czekaj co będzie dalej

oznacz moderatorów