anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nie można powiązać oferty z produktem

TanioRTV
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

Mam w ofercie produkt, jest wpisany EAN, niestety nie mogę połączyć go z produktem,

otrzymuję komunikat : 

Nie mamy jeszcze tego produktu w kategorii: Antenowe

 

gdy jednak chcę zapisać edycję i utworzyć produkt to otrzymuję komunikat:

Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro

Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.

 

EAN prawidłowy, o co tu chodzi, jak mam spełnić wasze wymagania gdy takie numery robicie?

 

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

TanioRTV
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  Z całym szacunkiem, mam wrażenie że albo sobie Pani ze mnie jaja robi, albo nie do końca widzi problem.

Według Pani kategorie:

  • Elektronika > RTV i AGD > Elektronika > Kable, przewody > Antenowe
  • Elektronika > RTV i AGD > TV i Video > Sprzęt naziemny > Anteny

nie są kompatybilne, może i nie są ale nawet gdyby były to czy produkt:

 EAN 5901436732136

wygląda jak antena?

Bo przy wystawianiu podpowiadacie że to jest właśnie antena, całkowicie pomijając fakt, że pozwolono na błędne wprowadzenie produktu i teraz ten błąd ciągnie się uniemożliwiając poprawne wystawienie nowej oferty, że o połączeniu z produktem ofert istniejących nie wspomnę

Jak to się ma do nadchodzących zmian w ilości połączonych z produktami ofert?

 

Mam tylko nadzieję, że 1-04 ogłosicie że przesuwacie termin zmian i nie będzie to żart 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@TanioRTV zawsze myślałem, że allegro wprowadzając zmiany w serwisie wcześniej je porządnie testuje. Produktyzacja pokazuje jak bardzo się myliłem. Łaczenie produktów i cala ta otoczka przypomina trochę przełom lat 80/90 jak jeszcze prężnie działały bazary i targowiska. Wtedy wyglądało to tak, że ludzie tłoczyli się pod bramą, i jak otwierano wrota to każdy leciał ile sił w nogach, żeby zająć sobie lepsze miejsce do rozłożenia swojego kramu. Wiadomo, lepsze miejsce, lepsza sprzedaż. W tym momencie wygląda to identycznie na allegro, nie ważne czy opis się zgadza, czy dane pasują, czy produkt jest oryginalny, czy podróbka. Grunt to jako pierwszy wprowadzić produkt, blokując innym możliwość normalnej sprzedaży. Kto wpadł na tak chory pomysł, żeby w ten sposób to funkcjonowało ? Kto pozwolił, żeby bez testów wprowadzić taki bubel i wymagać od sprzedawców spełnienia mocno wyśrubowanych norm ? Straszna amatorszczyzna jednym słowem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TanioRTV Doskonale rozumiem problem, który napotkałeś, dlatego staram się pomóc Ci go rozwiązać najlepiej jak potrafię. Nie ma tutaj żadnego powodu do śmiechu, ponieważ tak jak pisałam w poprzedniej wiadomości to, że te kategorie nie są kompatybiline to nasz błąd, który zgłosiłam już do usunięcia. 

Jeśli chodzi o błędne powiązanie produktu z ofertą, wystarczy, że prześlesz do nas taką informację poprzez opcję "Zgłoś błąd w produkcie". 

Zgłość błąd w produkcie 1.png

Już niebawem udostępnimy w Moje Allegro nową zakładkę Zgłoszenia zmian w produktach, w której będziecie mogli sprawdzić informacje o statusach zgłoszonych do nas błędów i sugestii zmian w parametrach produktu. Pozwoli to Wam to więc śledzić zgłoszenia błędnie powiązanych ofert na bieżąco. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ Błędem jest pomysł, żeby produkty były tworzone przez sprzedawców na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Wszystkie pozostałe błędy są wynikiem tego błędnego założenia.

A błędem ostatecznym jest "formularz zgłaszania błędu" - kto i na jakiej podstawie będzie podejmował decyzję o poprawności zgłoszonych danych? Macie w Allegro specjalistów od wszystkiego czy ta sama osoba będzie zatwierdzać mleko następne, licencje na oprogramowanie i komponenty dla frezarek?

Ile macie w bazie aktywnych ofert? 200 mln? Czy nie możecie przeanalizować tej przeogromnej bazy wiedzy i na jej podstawie stworzyć produkty sami? Skoro EANy są obowiązkowe, to zaindeksujcie sobie bazę ofert z ich pomocą. Dla każdego EANa wyciągnijcie dane na temat kategorii występowania, przypisanych parametrów, słów kluczowych, słów w tytule itd. itp. etc. I na tej podstawie zróbcie sobie bazę produktów z najczęściej występującymi parametrami, bazę podobnych kategorii i wszystkie inne dane na temat produktów jakich potrzebujecie. Przecież macie już te wszystkie dane u siebie. Po jakie licho zawracacie głowę z tworzeniem tych "produktów", ich poprawianiem, łączeniem i diabli wiedzą co jeszcze, skoro każdy sprzedawca tworzy oferty, które zawierają w sobie te wszystkie dane. Trzeba je tylko wyciągnąć.

Niech ktoś "z jajami" weźmie i w końcu przyzna, że "to był błąd" i zróbcie tą całą produktyzację jeszcze raz, ale tym razem dobrze. Bo to co jest teraz, to nigdy się nie skończy. Cały czas będą błędy w produktach, cały czas będą się zmieniać kategorie, cały czas trzeba będzie z tym walczyć.

Stworzycie stronę, na której będzie można śledzić postępy realizacji zgłoszeń błędów. Czy to rozwiąże jakiś problem? Nie! Bo część sprzedawców zapewne nie zgodzi się z decyzją waszych specjalistów od wszystkiego. Co wtedy zrobicie? Stworzycie kolejny formularz do zgłaszania błędów w obsłudze formularzy błędów? 🤣

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@logario_ig święte słowa, tylko to nic nie da, bo to nie allegro będzie walczyć z tymi błędami, tylko my sprzedawcy. Tak było, jest i będzie, zawsze czarną robotę zrzuca się na kogoś innego, a w serwisie nikt nie przyzna się do błędu, że wypuszczono po prostu bubel. zresztą z tego co mi wiadomo pomysłodawca produktyzacji, zaraz jak tylko to wymyślił dał drapaka z allegro i tyle go widzieli 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@TanioRTV  nie da rady, tylko pisać, tez miałam taka jedna aukcje, mieli jakis błąd techniczny, ale to już nie moja broszka chce miec baze to niech poprawiaja.

Mankament tego jest taki, że nie ciągnie Ci produktu w wyszukiwarce skoro nie jest sparowany Twój EAN z Twojego produktu  z ich EANem. I kicha.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Całe to powiązanie ofert z produktem potrzebne jest jak świniakowi kapelusz .

oznacz moderatorów