anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nienależnie pobierane opłaty Allegro?

dobraKARMA24
#7 Wielbiciel#

co jakis czas jestem skubany przez dodatkowe opłaty za "Usługa dostawy" - opłaty Inpost . niby niewielka to kwota 3,68 ale jest to strasznie denerwujace.

Dzieje sie to co jakiś czas tak jakby ktos specjalnie "klikał" żeby skubnac pare groszy. Sprawdzcie prosze u siebie jak wyglada ta sytuacja, w zakladce Rachunki->rozliczenia z allegro-> i tam jest historia operacji i w typie operacji wybrać Usługa dostawy. opłaty dodatkowe sa naliczane u mnie najczęsciej jednego dnia do 4 pod rząd paczek. I tak 17.03.2020 10:26, 17.03.2020 10:22, 17.03.2020 10:19, 17.03.2020 10:19. czasami jest to Dopłata za weryfikację przesyłki przy zmianie gabarytu a czasami nie wiadomo co oznaczajacy KOD: GAB tylko (mogę sie domyslac ze to gabaryt). 

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

konto zamknięte
Nie dotyczy

Sprawdziłem, u mnie nic takiego ni mo 🙂

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

miałam tak w grudniu do 7 paczek doliczyło, specjalnie sprawdzałam co w nich było i nie było możliwości przekroczenia gabarytu, złożyłam do inpost reklamację kasę oddali tez na allegro

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Właśnie przejrzałem ten rok i MASAKRA!!! W lutym miałem pobrane dwa razy 3,68 zł, w marcu również dwa razy, lecz teraz UWAGA w dniu 29.04 od godziny 11:40 do 11:44 pobraną miałem kwotę 3,68 zł - AŻ 54 RAZY!!!

 

O co tu chodzi???? Proszę o wyjaśnienie 

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

@msniezek , @_HolaOla_ , @nat_not  

 

Prosimy o wyjaśnienia.

 

Jutro przejrzę jeszcze poprzedni rok.

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Dodatkowo w styczniu naliczono była owa opłata 3 razy.

 

Natomiast w grudniu pięciokrotnie była naliczona oraz pięciokrotnie zwrócona źle naliczona kwota.

 

Ponawiam pytanie, czy ktoś może odpowiedzieć na nasze pytanie o co chodzi, gdyż sprawdziłem i nie ma możliwości aby owa opłata została naliczana....

@msniezek , @_HolaOla_ , @nat_not 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@XxperfumeriaxX @-orbitkownia- @dobraKARMA24 Reklamacje w kwestii naliczonych opłat związanych z usługą dostawy możecie składać bezpośrednio w InPost lub pisać do nas przez ten formularz. Na Gadane nie mamy możliwości ich rozpatrywania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

@dobraKARMA24 

Złożyłeś zapytanie na Allegro w sprawie tych opłat? 

Ja najpierw zadzwoniłem do InPost. Powiedzieli mi że oni nie mają wpływu na to co nalicza allegro, ponieważ w przeciwnym razie opłatę za zmianę gabarytu doliczyliby do faktury...a poza tym opłaty za zmianę gabarytu naliczane są dopiero od 25 kwietnia (zmiana regulaminu Inpost), przynajmniej takie 'rzetelne' informacje otrzymałem od Opieki InPost. 

 

Po telefonie napisałem również do allegro, otrzymałem dzisiaj taką odpowiedź:

Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas odpowiedzi.

Opłaty naliczamy na rachunku w Allegro na podstawie dyspozycji wydanej przez przewoźnika. W związku z tym, jeżeli nie zgadza się Pan z naliczeniami, proszę o kontakt bezpośrednio z firmą InPost.

Zdaję sobie sprawę, że oczekuje Pan wyjaśnienia zasadności naliczenia opłaty, jednak jedynie przewoźnik jest w stanie udzielić na ten temat informacji.

Reklamację w tej sytuacji może Pan złożyć stronie InPost:


https://inpost.pl/kontakt/zloz-reklamacje

Dzięki temu będzie Pan mógł otrzymać odpowiedź bezpośrednio od dostawcy, co skróci czas oczekiwania na decyzję.

I tak w kółko teraz będę dociekał, kto wziął pieniądze...

@nat_not 

Nie wydaję Ci się to dziwne, iż opłatę dodatkową pobiera Allegro a reklamację trzeba składać w InPost? To tak jak z prowizja od wysyłki. Coś tam ktoś sobie nalicza a drugi zabiera pieniądze...To tak jakby kupić buty a zapłacić w mięsnym...

 

I teraz nieszczęsna reklamacja w InPost. Przez 4 lata współpracy i po złożeniu kilkunastu reklamacji z oczywistych ich błędów, nigdy nie była ona pozytywna bo zawsze coś mieli na usprawiedliwienie...Jak jest możliwe naliczenie 54 opłat w jednym czasie...

oznacz moderatorów

dobraKARMA24
#7 Wielbiciel#

napisałem reklamację - kolejną - za każdym razem część uznają a część odrzucają. uważam, że jest to normalna granda i wymuszenie. 

ponizej czas kiedy naliczono opłaty - dodam, że to są różne konta allegro a wszystkie z tego samego dnia. 

2020-04-29 11:43
2020-04-29 11:41
2020-04-29 11:43
2020-04-29 11:41
2020-04-29 11:43
2020-04-29 11:40
2020-04-29 11:44
2020-04-29 11:42

 

niby niewiele ale razy ilosc firm na allegro i robia sie z ego ogromne pieniadze !!!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@dobraKARMA24  to należałoby nazwać po imieniu, to nie jest wymuszenie, a normalne oszustwo i złodziejstwo. Żerowanie na niewiedzy wysyłajacych i wykorzystywanie sprytnych kruczków w zapisach regulaminowych. Aż dziw bierze, że allegro nie potrafiło wynegocjować normalnych warunków współpracy z inpost, teraz pytanie kto na tym zarabia, bo może obydwie firmy po cichu dzielą się zyskiem, a głupi sprzedawca płaci. Aż mi się wierzyć nie chce, że takie praktyki można jeszcze stosować 😡

Wystarczyło ustalić brak dopłat za zmianę gabarytu, jeśli sprzedajacy nie ma wpływu na to, gdzie wyląduje jego paczka (do jakiej dziury w paczkomacie wrzuci ją kurier). W takiej sytuacji jest to pole do niesamowitych nadużyć i przekrętów, bo niby jaki mamy wpływ na to, gdzie ktoś umieści paczkę ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

@dobraKARMA24  

Ale gdzie napisałeś reklamację na allegro czy na inpost?

Ta sama data i godzina co u mnie...tyle tylko że u Ciebie jest parę tych opłat a u mnie 54 razy pobrana!!!

 

Niech wszyscy sprawdzą tego dnia czyli 29 kwietnia o godzinie 11:40-11:45 czy nie mają naliczonych opłat. Jestem pewien że jest nas więcej!

oznacz moderatorów

maniek_sz
#7 Wielbiciel#

Dziwna sprawa ale u mnie też dopłata z godz. 11:42 dnia 29-04-2020

 

oznacz moderatorów

e-zieloni_pl
#7 Wielbiciel#

Jest opłata za gabaryt a dokładnie za zmianę gabarytu w paczkomacie dokładnie jest to opisane na stronie paczkomaty pl ==>Płatności ==>opłaty . Za co ? dokładnie ile ? najczęściej z gabarytu C na B

np

Miałem przypadki że paczka która miała 10/15/8 cm (zapas gillette do maszynek) ja oznaczyłem A a kurier włożył do Skrzynki C bo miał akurat taką wolną ale wtedy to ja płacę 3zł netto

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@e-zieloni_pl  jeśli tak to działa, to dla mnie to zwykłe złodziejstwo i oszustwo, a tak niektórzy się rozpływają na tym forum nad inpost. Ja nigdy nie miałem zaufania do tej firmy, a od dzisiaj mam jeszcze mniejsze.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja zawsze dla pewności ustawiam gabaryt większy o jeden, kiedy nie jestem pewny czy wejdzie, koperta wiadomo, ale jak już coś w pudełku to nic się nie stanie, a kurier zmieni gabaryt, mi ostatnio zmienił z A na D 😄

oznacz moderatorów

temporalis_pl
#11 Animator#

Tłumaczę po kolei

Opłata 3,68zł brutto, jest to opłata za zmianę gabarytu. To po pierwsze. Po drugie nie jest wazne, w którą stronę gabaryt jest zmieniony i co jest tego powodem. Myślisz sobie teraz, że zaczniesz bardziej pilnować gabarytów, jednak to nie ma sensu. Dlaczego?
Załóżby hipotetycznie, że kurier doręcza twoją paczkę do paczkomatu. Jest to paczka wysokości 1cm, bo w środku jest np tylko płyta cd (taki przykład). Kurier klika, aby otworzyła się skrytka. Okazuje się, że nie ma już wolnych skrytek A. Wtedy klika, aby otworzyła się skrytka B. I pyk! Opłata 3,68zł została pobrana.

Jak walczyć?
Otóż w regulaminie serwisu allegro, ani w regulaminie usług inpost, nie ma mowy o takiej opłacie. Jest ona ryczałtowa i uznaniowa. Ważne! Opłata jest pobierana przez allegro, zatem nie mamy ani  żadnych uprawnień, ani żadnego interesu, aby składać reklamację w inpost. Ale jak walczyć z tym procederem? Zgłaszać takie sprawy na policję i wskazywać ogrom wyłudzonych pieniędzy. Należy wskazać tutaj wprost, że jest to bezpodstawne wzbogacenie ze strony allegro (bo rozliczenia allegro inpost nas nie obchodzą). Zatem najlepszym sposobem są częste wizyty na komisariacie. tysiąc zgłoszeń i już będą musieli coś z tym fantem zrobić.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

+ UOKiK 🙂

oznacz moderatorów

temporalis_pl
#11 Animator#

W mojej ocenie UOKiK zostało w całości kupione przez allegro. Oni nigdy, ale to przenigdy nie angażują się w sprawy tego serwisu. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@temporalis_pl  angażują się, tylko, że jak widać z mały skutkiem. Czytałem artykuł, że za sklep allegro UOKIK się zabrał, bo oczywiście działania serwisu w przypadku tego swojego sklepiku są mocno na bakier z przepisami.

Podobnie rzecz ma się z prowizją od kosztów wysyłki, swojego czasu na facebooku rozgorzała dyskusja na ten temat i ja również uważam, że stanowisko allegro, ich polityka informacyjna i podejście do tej sprawy jest dalekie od standardów biznesowych. Wprowadza w błąd i niestety dyskryminuje część użytkowników serwisu. Nie może być mowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, a to nie jest zgodne z przepisami.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

mam po pięć dziennie , wiedzą że nikt nie będzie latał na policję 

oznacz moderatorów