anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana przesyłka a zwrot

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Kupujący nie odebrał przesyłki. Dzień po tym jak ją odesłano zrobił zwrot przez formularz. 

Pytania:

1. ile mam mu zwrócić z wpłaconej kwoty?

2. czy muszę odebrać przesyłkę której nie jestem adresatem?

3. czy w tym przypadku mógł zaznaczyć w formularzu "przesyłka własna"?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

xyz96
#21 Demiurg#

Wpłatę zwracasz w ciągu 14 dni od otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, możesz się wstrzymać ze zwrotem do chwili otrzymania zwracanego towaru. Zwracasz całą wpłaconą kwotę, czyli za towar i koszt wysyłki do kupującego. Koszt wysyłki możesz oddać najtańszy, jaki miałeś w tej ofercie. Tak, musisz odebrać przesyłkę jeśli została wysłana na adres do zwrotów.

Jeżeli nie poniosłeś kosztów powrotu paczki, nie możesz niczego odliczać.

Mógł zaznaczyć "przesyłka własna".

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@xyz96

Mogę nie odebrać tłumacząc się tak jak kupujący brakiem awizo. 

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

Daj sobie spokój . Kupujący wystawi ci negatywną opinie i założy dyskusję.    Najlepiej zwróć całą wpłaconą przez kupującego kwotę .   Pozytywne opinie są więcej warte niż koszt który poniesiesz . 

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@xyz96 

Mogę się wstrzymać ze zwrotem środków do czasu otrzymania zwracanego towaru. Jeżeli nie odbiorę paczki, nie zwracam środków. Przesyłka, w związku z tym, że jest to PP trafia do Koluszek. Kupujący nijak nie może udowodnić że coś wysłał tą swoją "przesyłką własną". Bo rozumiem że zaznaczając "przesyłka własna" stawia się w roli nadawcy i odpowiada za nią do chwili doręczenia.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica Nie kombinuj. Kupujący nie odebrał i nie nadał przesyłki zwrotnej. Sam ją nadałeś i jeśli jej nie odbierzesz po odstąpieniu od umowy, będziesz musiał oddać pieniądze i dodatkowo szukać sobie paczki po Koluszkach.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@xyz96

Zadałem pytania, a tu oskarżenia o kombinowanie. Jeżeli kupujący odbiera przesyłkę, robi zwrot i ją odsyła wszystko jest dla mnie jasne. W tym przypadku już tak nie jest. Nie odebrał przesyłki w terminie i w związku z tym zrobił zwrot. Ja będę musiał zapłacić za jej odebranie i jeszcze zwrócić mu całą kwotę jaką wpłacił. Czyli jestem w plecy. 

Nie otrzymuję awizo, w formularzu zwrotu nie ma nr nadania. Skąd mam wiedzieć że jest jakaś przesyłka? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica Skoro wiesz lepiej, to mnie nie pytaj. Ja wiem, że piszesz bzdury.

Kupujący nie musi odbierać przesyłki, aby odstąpić od umowy. Sam ją nadałeś i sam za nią odpowiadasz, nie kupujący. Jeżeli nie poniesiesz kosztów powrotu paczki, tylko koszt wysyłki, nic nie możesz kupującemu potrącać.

Był tu z tydzień temu niemal identyczny watek, kupujący też nie odebrał paczki, odstąpił od umowy, paczka w drodze powrotnej podobno zaginęła, kupujący otrzymał rekompensatę z POK, sprzedawca musi teraz oddać pieniądze Allegro i szukać sobie swojej paczki.

 

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@xyz96

Jeszcze raz napiszę że nie chodziło mi o kombinowanie tylko o rzeczową odpowiedź. Domyślałem się że sprzedający jest na przegranej pozycji. Tylko skąd tyle żali kupujących o CL? Ciekawe

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@Templar78

Ale wystawił pozytywną ocenę, chociaż za koszt wysyłki 1 gwiazdka tylko.

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

Otworzy dyskusję  i nawet jak prawo stoi po twojej stronie to w momencie oznaczenia dyskusji jako nie rozwiązanej jesteś w " plecy "

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica Nie możesz.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@xyz96

A dlaczego nie mogę?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica Nie odbierz paczki, nie oddaj pieniędzy, to się przekonasz dlaczego.

Kupujący otworzy spór, otrzyma zwrot środków z POK, a Ty będziesz wtedy musiał oddać wpłatę, w przeciwnym razie będziesz miał zablokowane konto. Ależ kombinujesz, powodzenia.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  Ty sie chyba najlepiej orientujesz.

A jak wygląda sprawa jesli adres podany jako adres do zwrotów jest inny niż adres wysyłki ???

Chodzi o to że jeśli paczka jest nieodebrana wraca na adres z którego została wysłana lecz jeśl sprzedający do zwrotów wskazał adres innego magazynu ????

Czy wówczas odstąpienie od umowy także jest skuteczne ??? No bo teoretycznie wtedy to kupujacy nie wywiązuje sie z warunków zwrotu. Do skutecznego zwrotu wymagane jest nie tylko oświadczenie lecz także odesłanie przesyłki pod wskazany przez sprzedającego adres

Ot takie teoretyczne pytanie 🙂

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

😀

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Tak myślałem że niczego ciekawego się nie dowiem. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Ty też nie kombinuj. Kupujący nie odebrał paczki i jej nie odesłał. Nie odpowiada za to, gdzie ona trafi. Odstąpił od umowy i trzeba mu oddać wpłatę. Odstąpienie od umowy zawsze jest skuteczne, o ile przysługiwało.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96 czemu wszystkich posądzasz o kombinowanie ???? Po prostu przyszło mi coś do głowy i pytam o zdanie. Nie chce zakładac nowego wątku bo ten jest podobny. Liczyłem na odpowiedź a otrzymałem  jakis troche dziwny wywód.

Przpominam że podczas odstąpienia od umowy to własnie kupujący odpowieda za to gdzie trafi paczka. Ma ona trafić pod wskazany przez sprzedajacego adres.

Widze że w jedną strone to mamy "wiązącą prawnie umowe" i "allegro to nie zabawa"a druga strona "nie odpowiadqa gdzie ona trafi". Niestety to tak nie działa ta umowa wiąze obydwie strony.

Cóż odpowiedzi nie dostałem . Jak bede miał chwile pewnie założe kolejny wątek gdzie rozwinie sie burzliwa dyskusja 🙂 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Kupujący nie odebrał przesyłki, nie nadał jej, nie adresował, nie ma dowodu nadania, nie odpowiada za nią w tej sytuacji. Nietrudno to zrozumieć. Odstąpienie od umowy a nadanie paczki zwrotnej to dwie różne sprawy. To o czym piszesz dotyczy sytuacji, w której doszło do wydania rzeczy, tutaj nie doszło.

Aha, absolutnie nie posądzam wszystkich o kombinatorstwo, to nieprawda.

oznacz moderatorów