anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niepłacący kupujący

wlosu
#7 Wielbiciel#

Witam,

Czy sprzedający mają jakieś prawa na Allegro? Dlaczego nie można już kupującym wystawiać ocen? W czym to szkodziło?

Moja sytuacja: wystawiam aukcję XBOX ONE X po raz trzeci, bo ciągle nie dochodzi do sprzedaży. Za każdym razem wygrywająca osoba albo nie płaci, albo daje jakąś tanią wymówkę (dziecko zalicytowało / wyjeżdżam za granicę i nie będę mógł odebrać towaru / zmarła mi babcia i potrzebuję pieniędzy na pogrzeb). 

Prowizja Allegro jest oczywiście naliczona, i to ja będę musiał ubiegać się o jej zwrot (naturalnie nie tak łatwo, bo można to zrobić dopiero po 7 dniach od zakończenia aukcji). Dodatkowo w oczach innych kupujących wyglądam jak jakiś oszust który wystawia po raz trzeci ten sam przedmiot ("pewnie lipny, bo poprzedni kupujący zwrócił").

Jakie narzędzia daje Allegro do walki z niepłacącymi? Wygląda na to, że Kupujący może teoretycznie licytować bez żadnych konsekwencji w 10 aukcjach jednocześnie i na końcu dopiero zdecydować, któremu sprzedawcy zapłaci, a któremu nie. Sprzdający nie mają żadnej możliwości ukarania takiej osoby. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@wlosu Kupujący to święta krowa na allegro, czarna lista i zapomnieć 🙂

Możesz sądownie wywalczyć wywiązania się z umowy nic innego nie zrobisz 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Niestety brak komentarzy dla kupujacych sprawia ze zartownisie moga bawic sie w kotka i myszke przez dlugi czas.Pozostaje uzbroic sie w cierpliwosc albo zmienic platforme sprzedazy😉

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@wlosu  Klient niekoronowany pan i władca ma być szanowany nawet gdy jego zachowanie względem innych jest karygodne krzywda ze strony sprzedawcy mu nie grozi a regulamin zezwala mu na własne fantazje i robienie sobie jaj ze sprzedawcy powodując u niego różnego rodzaju straty .

oznacz moderatorów