anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieprawidłowy opis - opis zawiera niedozwolone słowo "WITAM"

interszafa
#10 Popularyzator#

Rozumiem, że używacie w Allegro sztucznej inteligencji, ale blokowanie wystawienia aukcji gdyż zawiera sformułowanie " Witam, do sprzedania mam" jest trochę kompromitujące. Co z tego że "sformułowanie nie dotyczy przedmiotu" Jest to zwrot grzecznościowy.

 

Mam pytanie do osoby która to wymyśliła - Czy jak wchodzisz do sklepu to mówisz "dzień dobry" ? Słoma z butów wystaje.

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

mwmonety
#21 Demiurg#

Koniecznie powinien powstać słownik słów zakazanych na allegro z wyjaśnieniem dlaczego dane słowa jest złe.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RLis, czy możesz doprecyzować, o jaką konkretnie ofertę chodzi? 

W tytule oferty powinny znaleźć się wyłącznie zwroty opisujące sprzedawany towar. Słowa, takie jak:

  • nowość,
  • okazja,
  • HIT,
  • tanio, najtaniej

są niedozwolone.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

@mr_oma dziękuję za wyjaśnienie

problem w tym że jak wpiszę w szukajkę "tanio" to mam 101745 ofert

"nowość" to 195212 ofert, "okazja" 442542 oferty, "HIT" 294330 a "najtaniej"  to już tylko 19400 ofert

zatem moja oferta ze słowem "Tanio" jest na Twojej liście na przedostatnim miejscu

Pytanie 1: czy usuwacie oferty wybiórczo czy też na skutek "uprzejmie donoszę" ?

Pytanie 2: czy dla Waszych zdolnych informatyków problemem by był skrypt który wyczyści wszystkie te słowa z istniejących ofert bez ich usuwania? Dodatkowo blokada tytułu nowo wystawianej oferty w której to słowo się znajdzie?

Myślę że każdy sprzedawca zaakceptował by takie rozwiązanie a tymczasem wprowadzacie tylko "wybiórczy wkurw" u wybranych sprzedawców - patrz pytanie 1

Pozdrawiam

ps. nie żebym się czepiał 🙂

https://allegro.pl/oferta/pampers-pieluchy-premium-5-junior-136-sztuk-nowosc-8179872718

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@RLis Aby móc wpisywać takie "magiczne słowa" musisz spełniać warunki regulaminowe a to kosztuje i trzeba sobie taki abonament wykupić bo tak to jak cię sami nie wyłapią to i konkurencja może "uprzejmie donieść" .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RLis, dzięki za zwrócenie na to uwagi - podtrzymuję swoją poprzednią wiadomość. Jeśli chodzi o listingi z błędnymi zwrotami w tytule, oczywiście zachęcam do ich zgłaszania. Wówczas podejmiemy odpowiednie działania. Również jeśli jakieś nieprawidłowości pojawią się w ofertach Allegro. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@RLis "ps. nie żebym się czepiał 🙂

https://allegro.pl/oferta/pampers-pieluchy-premium-5-junior-136-sztuk-nowosc-8179872718" - najlepsze jest to, że mimo dwóch miesięcy ta oferta nadal sobie wisi, a @mr_oma nawet słowem na ten temat się nie zająknęła w następujących po Twoim postach. No ale "co wolno wojewodzie..."🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mr_oma Odniesiesz się do tej kwestii czy po prostu temat ma zostać przemilczany? Jeśli nie Ty, to może któraś z innych @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ moderatorek?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Już odpowiadam - oferta została zakończona. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Oj chyba nie, bo ja widzę, że nadal jest aktywna. Czy wobec OSA zostały podjęte działania niewidoczne dla innych użytkowników?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Tak, a oferta jest dostępna i ma już poprawiony tytuł. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@domkar04 Ale teraz zobacz, @Knowhere ponad rok temu podlinkował ofertę z OSA z tą maszynką, rok później w ofercie nadal miniatura nie ma białego tła.

To bardzo ciekawe, innym potrafią zamykać przez to oferty 🙂

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarkStoorM, upewniłam się co do naszego stanowiska i potwierdzam, że wymienione przeze mnie wcześniej sformułowania nie są dozwolone w tytułach. Jeśli widzisz potrzebę naszego działania w kontekście jakiejś oferty, zgłoś to, proszę, poprzez formularz zgłoszeniowy - pozwoli to nam na podjęcie adekwatnych środków.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mr_oma Nie ma możliwości przesłania listingu ofert do weryfikacji? Trzeba zgłaszać wszystkie oferty pojedynczo? Chyba nie miałoby sensu wysyłanie setek tysięcy zgłoszeń 😛

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarkStoorM, zgłosiłam te 4, o których napisałeś wcześniej. 🙂 Natomiast takich ofert są tysiące - priorytet mają zgłoszenia z formularza.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Mam kilka aukcji, jeszcze z piątką na przedzie (nr aukcji... 5XXXX...) ze słowem HIT i tych Allegro nie usuwa, może dlatego, ze gdy powstwały coś koło 2015 nie bylo to zakazane, a nazwy nie da się zminić? 

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

w sam raz słowo "nowość" jest opisem sprzedawanego towaru. O ile to prawda. 😁

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@the-foe @mr_oma takich słów jest więcej

faktura gwarancja firma i itp

@DarkStoorM twoje przykłady są słabe

ja tu znalazłem ostre złamanie regulaminu 🙂

https://allegro.pl/listing?string=ciastka%20hit

@mr_oma do dzieła usuwać oferty ! 🙂

 

oznacz moderatorów