anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesfinalizowane licytacje oraz licytacje dla żartu.

MAMY ROZWIĄZANIE!
adam030693
#8 Zapaleniec#

Witam, piszę w sprawie która zapewne znana jest większości sprzedających na tym portalu. Sprawa dotyczy licytacji a raczej osób licytujących które licytują a później nie kończą transakcji. Jeśli już tak się stanie i ktoś napisze że rezygnuje sprawa jest w miarę prosta bo można przedmiot wystawić ponownie i wystąpić o zwrot prowizji jednak są osoby które licytują i na tym się kończy. Przedmiot nie jest opłacany, nie ma żadnej wiadomości, po prostu cisza. Irytujące jest w tym momencie że ja jako sprzedający muszę czekać, blokować towar, tracić czas, tłumaczyć się i prosić o zwrot prowizji a kupujący po prostu olewa temat i robi to dalej. Dziś sytuacja pojawiła się ponownie i perfidność kupującego zmusiła mnie do wystawienia tego postu, pani napisała mi sms " rezygnuje z zakupu bo ktoś mnie przelicytował i kupiłam gdzie indziej"!!! 

Czemu kupujący są też całkowicie chronieni w takich sytuacjach? Czemu za przeproszeniem robią sobie jaja ze sprzedających i nikt z władz allegro nie widzi problemu? To my sprzedający płacimy prowizje, ba nawet musimy płacić prowizje od wysyłki do której często dokładamy z własnej kieszeni!. A dalej to my sprzedający mamy tylko obowiązki i nikt z władz portalu nie chce nam pomóc...

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@adam030693 dziękuję za Twoją opinie. Przypominam, że kupującego możesz dodać do czarnej listy.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

@cloudcloud  - odpowiedz proszę choć na jedno zadane przez @adam030693 pytanie.

To jest na Allegro stan permanentnej patologii trwający dłuuugie lata.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@cloudcloud Klaudia plizzzzz 😞  ...a zakup niezarejestrowany z innego email? Niestety taka jest prawda że takim wybrykom pobłażacie... a co byś powiedziała na :" myślałem że z telefonu to licytuje się na próbę, a tak naprawdę to z komputera" ;(

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
adam030693
#8 Zapaleniec#

Idąc tym tropem lepiej było by od razu zawiesić działalność na allegro...Cały czas tylko udogodnienia dla kupujących tak jak teraz anulowanie transakcji. Ludzie będą robić sobie dalej żarty z kupujących bo pozwalacie robić im z zakupów zabawę a nie prawnie zawartą umowę kupna-sprzedaży. Jakoś nie widzę żeby przypominać o tym kupującym...

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@cloudcloud Dodanie kupującego do Czarnej listy nie ma najmniejszego sensu. Miałoby, gdyby ktoś mądry zdecydował, że na Allegro można mieć co najwyżej dwa konta zweryfikowane jak dawniej, kodem aktywacyjnym przysłanym na adres lub przelewem. Dodatkowo: dwie niezrealizowane transakcje i wypad z Allegro.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Mała poprawka: firmy powinny mieć możliwość założenia dowolnej liczby kont. Prywatne osoby dwa.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1  - dlaczego akurat dwa?

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@gpz500 A dlatego, że jedno byłoby do sprzedaży, a drugie do zakupów, gdyby ktoś nie chciał tego łączyć 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
sezamikantyk
#9 Pomysłodawca#

Pamiętajcie stare dobre czasy, kiedy można było kupującemu wystawić komentarz? To portal pod klientów, a nie pod sprzedawców. I trzeba to zaakceptować.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud, czasem się zastanawiam czemu allegro nie jest tylko sklepem-pośrednikiem,
a wy (moderatorki i maciek) nie wyrażacie prywatnych opinii, jakby wam ktoś pistolol trzymał 🙂

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte nie jestem tu od wyrażania swoich opinii i nie czuję takiej potrzeby 🙂 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud, i tu jest ten problem, tego nam tu brakuje, opinii moderatorków i maczusia 🙂

kiedy podpis jest dłuższy niż treść posta 😄

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte Maćko czuwa! 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
backstage
#9 Pomysłodawca#

A co komu da dodawanie do czarnej listy jak może sobie założyć kolejne konto, licytować i po złości a potem napisać **piiip**yczny negatywny komentarz za którego może być zabrany tytuł super sprzedawcy i związane z nim opcje. I to sprzedawca musi potem pisać żeby usuwać komentarz mimo bo transakcji nie było. Z porządnego portalu jakim mi się to miejsce kiedyś wydawało zrobiony został rynsztok do którego wprowadzono sprzedawców. Mam w tej chwili 13 nieopłaconych przedmiotów w ciągu niecałego tygodnia. Czy temu portalowi nie zależy na prowizji od tych rzeczy skoro na to pozwala? Zawsze w 7 dzień od nie płacenia dzwonię zapytać czy ktoś wpłaci czy nie, masa ludzi podaje że to pomyłka że nic nielicytowali, albo że wpłaca albo po prostu że rezygnują. Niektórzy płacą ale czemu ja muszę o tym przypominać. Przecież ktoś podczas licytacji pamiętał żeby wprowadzić kwotę i zalicytować. Dramat a wystarczy dać znać mejlem wcześniej. Za brak kontaktu przy nie informowaniu że nie dokonuje się zakupu powino być blokowane konto. Powinien po zalogowaniu takiej osobie wyświetlić się czerwony alert opłać zakupy albo skontaktuj się ze sprzedającym o rezygnacji bo dostaniesz bana na tydzień, potem na miesiąc itp. Tu powinny być zasady. W Media Markt, Media ekspert, czy innych internetowych sklepach nie da się kupić bez płacenia akceptuje się przy tym regulamin który wiąże do uiszczenia zaplaty a tu "kup teraz" i "klient" nie kupuje - to jest patologia to jest jakieś wynaturzenie sprzedaży i spychanie spredawcy do głębokiej defensywy. Nie ma od władz Allegro żadnych przejawów zażegnania tej sytuacji. To trudne do zaakceptowania bo ten portal daje możliwości i zarazem podkłada nogę. Mi się wydaje że aby taki szajs nie miał miejsca potrzebna jest zmiana prawa uniemożliwiająca powstawaniu w regulaminach takich portali możliwości patologicznych konsumenckich praktyk. Tyle że Allegro jest monopolistą i może sobie puki co na takie zagrania pozwalać 

oznacz moderatorów
bushshop
#8 Zapaleniec#

Co za bzdura, każdy **piiip** może założyć 100 kolejnych kont bez żadnych konsekwencji. i tak właśnie robią. Każdy sprzedawca powinien mieć możliwość wprowadzenia wadium przy licytacji i problem zgrywusów byłby rozwiązany.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@adam030693 Niestety taki allegrowy lajf. Ryzyko prowadzenia biznesu na Allegro..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Dziś sytuacja pojawiła się ponownie i perfidność kupującego zmusiła mnie do wystawienia tego postu, pani napisała mi sms " rezygnuje z zakupu bo ktoś mnie przelicytował i kupiłam gdzie indziej"!!! 

 

Akurat tego przypadku nie rozumiem - ktoś zalicytował wyżej i facetka zrezygnowała? A ten ziomek co dał wyższą kwotę - toż on kupił chyba... Więc gdzie jest problem?

 

oznacz moderatorów
adam030693
#8 Zapaleniec#

Fakt może nie napisałem tego odpowiednio jasno. Kobitka założyła sobie że kupi przedmiot za 120 zł ale wpisała w polu licytacji 150 zł. Okazało się , że ktoś jednak zalicytował i w rezultacie wygrała aukcje z kwotą 150 zł a nie jak chciała 120 zł. I to według niej jest przelicytowanie...

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@adam030693   Akurat  w takiej  sytuacji  moim zdaniem postąpiła  słusznie,  miała  do tego prawo  i  nie ma  się  co  żalić  że nie kupiła. Trzeba  było  sprzedać kolejnemu najwyżej  licytującemu.

Już nie  raz  spotkałem  się  z  sytuacją  że  ktoś  podbija  cenę  żeby  uzyskać jak  najwyższą.  Nie  twierdzę ze  sprzedający  tak  robi, a skądże,  to  krasnoludki  tak  robią.

oznacz moderatorów