anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwe komentarze?

MMOStock
#10 Popularyzator#

Witam, rynek Kupna/Podbijania komentarzy kwitnie na Allegro mimo wielu zgłoszeń pracownicy nie widz a problemu że konto [edycja] bez żadnej bazy klientów całkowicie nowe na rynku w 2 miesiące osiąga wynik ponad 200 pozytywnych komentarzy na 200 sprzedanych aukcji, mało tego wszystkie aukcje są o wiele droższe niż u konkurencji, a same komentarze w połowie są powtarzalne, a od 2 dni przy 1/3 wyskakuje komunikat "Ocena nie liczy się do średniej" wychodzi na to że jedna osoba może nam wystawić 100 pozytywów i będzie widać wszystko co napisała i nawet będą one liczone jako pozytywny komentarz tylko nie zaliczą się do średniej punktów co nie ma znaczenia,bo wszystko tak widać na profilu


Przykład kupna komentarzy jest tutaj tak perfidny że nawet nie wiem co napisać skoro wg dostępnych statystyk na allegro od 10 do 20% osób wystawia komentarze pozytywne typu "Polecam" tak tutaj frekwencja to 100% a komentarze mają od  5 do 20 zdań typy "Wspaniały sprzedawca dostawa błyskawiczna, od ręki i gratis 2000% więcej serdecznie polecam" i nie wnikam że sprzedaje on aukcje do Gier/Serwerów które już nie istnieją bo Allegro tego nie sprawdzi, ale to że jedna osoba kupuje Złoto/Przedmioty do 20 gier na raz wychodzi na to że gra we wszystkie jednocześnie (żart), sam mam firmę w tej branży od 3 lat, i mam wszystkie aukcje tańsze, mam stałą bazę klientów, dorzucam zawsze gratisy i dostarczam tego samego dnia zakup, to przez ostatni rok mam nieco ponad 160 komentarzy i muszę się mocno o nie prosić  a mam sprzedanych 400% więcej aukcji, i nigdy jeden klient nie kupi Złota/Przedmiotów do więcej jak 2 Gier.

Allegro zapewne wie że to działania niezgodne z ich regulaminem, ale nie reaguje póki ciągnie zyski z prowizji( o ile takie otrzymuje), tylko nie widzą problemu długodystansowego, ten sprzedawca  realnie nie ma sprzedaży a jeśli ma to znikomą, zwroty robi po za allegro, a prowizje którą płaci dla Allegro o ile taką płaci traktuje jako inwestycję w zdobycie komentarzy, i dziwnym trafem przez noc sprzedaż skacze mu drastycznie mocno.

Kolejna bardzo podejrzana sytuacja u tego sprzedającego to taka że założył działalność gospodarczą w dniu 04.06.2022  po czym aktywował konto firmowe na Allegro, kolejno w dniu 29.06.2022 działalność gospodarczą zamknął wszystko jest w CEIDG, i konto firmowe również zamknął,  prawdopodobnie aktywując pakiet powitalny który zwalnia go z prowizji od sprzedaży, a także udostępnia mu 100 promowań za darmo, i do tej pory oficjalnie nie prowadzi działalności gospodarczej, czyli do 29.06.2022r do dziś 10.09.2022 ciągle jest wykreślony z CEIDG, a jak widać po komentarzach ta fikcyjna sprzedaż kwitnie 😉

Sprzedający

[edycja]

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@MMOStock Twoje zgłoszenie zostało zweryfikowane i - zgodnie z informacją, którą dostałeś w wiadomości mailowej - nie potwierdziliśmy opisanej przez Ciebie sytuacji. Nie mamy podstaw do podjęcia działań.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

czemu Pani usunęła konto które podałem ? jest regulamin na Allegro Gadane który tego zabrania podawania tutaj nazwy konta Allegro które jest informacją jawna dla wszystkich? cenzura ?

oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

O jakim zgłoszeniu Pani mówi z przed 2 tygodni czy o tym?  zweryfikowała Pani zgłoszenie w ciągu 2min gdzie jest do sprawdzenia 206 komentarzy> ? jakieś nowe standardy Allegro widzę... Pani reakcja zostanie zgłoszona już bezpośrednio w inny sposób, bo to jest niedopuszczalne, zgłaszam co innego w innym okresie, a Pani w ciagu 2 min odpisuje że temat jest zamknięty O_o

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@MMOStock Nie weryfikujemy tego typu zgłoszeń na Allegro Gadane. Odniosłam się do informacji zawartych w korespondencji, którą prowadził Pan na ten temat z odpowiednim zespołem Allegro. Zaznaczam to w poście wyżej.

Zgłoszenie przez inny kanał kontaktu nie powoduje ponownego zajęcia się sprawą, jeśli nie ma ku temu podstaw.

Nazwę konta sprzedającego, o którym Pan pisze, usunęłam, ponieważ Pańskie zarzuty nie potwierdziły się w toku weryfikacji, więc publiczne pisanie o nich może zostać uznane za działanie na szkodę tego przedsiębiorcy. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

Pani Moderator czy my widzimy inne komentarze czy te same ? Czy wy sobie robicie żart z normalnych przedsiębiorców ? Przy 60 komentarzach jest dopisek że ocena nie wlicza się do średniej , nigdzie nie znałam nikogo na allegro kto by miał tak dużo scamrskich komentarzy, czemu w ogóle te komentarze widać i czemu wliczają się do liczby komentarzy ? Jeśli jedna osoba wystawia 100 komentarzy powinien być widoczny tylko 1 a nie 100 

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@MMOStock "sam mam firmę w tej branży od 3 lat, i mam wszystkie aukcje tańsze, mam stałą bazę klientów, dorzucam zawsze gratisy i dostarczam tego samego dnia zakup, to przez ostatni rok mam nieco ponad 160 komentarzy i muszę się mocno o nie prosić  a mam sprzedanych 400% więcej aukcji" "jak widać po komentarzach ta fikcyjna sprzedaż kwitnie"

Skoro to fikcyjna sprzedaż to co Ci przeszkadza ? Chodzi Ci o zlikwidowanie konkurencji ? A niech ma i 1000 komentarzy, to Tobie te komentarze nie szkodzą (tylko nie pisz o uczciwości sprzedawcy) A jeżeli każdy komentarz dotyczy innej transakcji, nawet jak jest ich 100 od jednej osoby (w co nie wierzę) to powinny być widoczne. Przecież nie wiesz kto wystawił komentarz. Allegro zlikwidowało nazwy kupujących, które kiedyś były widoczne. Sądząc po Twoim wpisie to kolejne "polowanie na czarownice". Przedstawiłeś tylko same "przypuszczenia", bo konkretnego dowodu żadnego.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@MMOStock  Proponuję się nie denerwować,  myślę że system  anulowania komentarzy a potem handlu komentarzami został wprowadzony celowo przez Allegro.  Ma to prawdopodobnie na celu zdyskredytowanie systemu komentarzy chyba po to aby go zmienić a może całkowicie zlikwidować.

Jeżeli jest możliwość to już widzę grono chętnych którzy  celowo napiszą negatyw żeby zarobić parę  zł  a również za odpowiednią opłatą napiszą najpiękniejszy komentarz, nawet wierszem.

Więc nie ma się co martwić, system komentarzy  straci szybko wiarygodność, stanie się fikcją tak jak kiedyś.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeszcze uzupełnienie: było już o tym pisane i będzie coraz więcej. Biznes  jak widać się rozkręca:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/czy-to-cz%C4%99ste-praktyki-sprzedaj%C4%8...

oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

To co Allegro w tym momencie oferuje normalnym sprzedającym to albo zapłacisz 50% obrotu na reklamę promowania i prowizje i coś sprzedasz albo idziesz na czarny rynek i kupujesz sobie komentarze nawet jeśli nigdy nie sprzedawałem nic na allegro jak widać można w miesiąc czy 2 załatwic 200 komentarzy z czego połowa jest z jednego konta i to jest zgodne z regulaminem 😁

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@MMOStock Przeginasz trochę z tą tezą. Nikt nie zmusza do promowania i reklamy. Mam znajomego, który sprzedaje na Allegro prywatnie i dostaje wystarczającą ilość komentarzy (ma chyba ponad 99% na +) Mam drugiego co okazjonalnie sprzedaje antyki i też ma 100% pozytywnych komentarzy (bez reklam, wyróżnień i promowania)

A co w temacie komentarzy daje wykupienie wyróżnień czy reklamy. Allegro Ci w nagrodę wystawi 200 pozytywów ?

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@br. mam teorię spiskową, że allegro wprowadzając ocenę jakości dąży do tego, by móc usunąć oceny od kupujących i oceniać sprzedawców po swojemu na swoich zasadach 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@domkar04 allegro wkrótce zlikwiduje oceny opisowe sprzedaży - zostawi tylko gwiazdki

oficjalny sklep allegro ma tylko 99% pozytywów jest to bardzo mało jak na standardy sprzedaży w serwisie

oznacz moderatorów