anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwi kupujący i system ocen z D.

pinkpink11
#12 Orędownik#

Czy Allegro zamierza coś zrobić z krzywdzącym systemem ocen?

Jedna Pani zakupiła ode mnie przedmiot (mający bardzo dobre opinie, żaden śmieć) i założyła dyskusję, że przyszedł uszkodzony. Kilkukrotnie prosiłam o zdjęcia uszkodzeń których nie dostałam ale dostałam za to informację, że Pani oczekuje "rekompensaty". W związku z kuriozalną sytuacją napisałam na czacie do Allegro, zamknęli dyskusję od ręki.

Jakiś czas później kupująca z tego tytułu wlepiła mi negatywa. Co na to Allegro? "Nie mamy możliwości zweryfikować tej sytuacji" - no jak to? Chyba macie wgląd do dyskusji skoro się w nich udzielacie?

Moja ocena przy 1 negatywie i 123 pozytywach spadła do:

Poziom jakości sprzedaży: -8 / 1000

Polecenia od kupujących:91% -315 / 100

Zadowolenie kupujących:4,806 -138 / 170

 

Już pal licho tego negatywa, odpowiedziałam na niego i święto ale o co chodzi z tymi ocenami? Jeszcze wysyłacie mi durne maile, że moja jakość sprzedaży spadła.

No jak miała nie spaść skoro pochwalacie wyłudzanie pieniędzy pod groźbą zniszczenia profilu?

Jakie możliwości "obrony" ma kupujący skoro zlikwidowaliście nawet czarną listę, nie mówiąc nawet o komentarzach od sprzedających dla kupujących?

Dlaczego promujecie takie zachowania wśród kupujących?

 

Post napisany z prywatnego konta żeby przypadkiem nie trafić na kogoś kto postanowi mnie "ukarać" negatywem za taki wątek bo i pewnie tacy się zdarzają... Nic mnie już na tym portalu nie zdziwi.

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka ja się tak zastanawiam czy to jest zgodne z prawem i nie powinien się tym zająć UOKiK, bo niszczycie sprzedaż za coś na co nie mamy wpływu 😞 

1. komentarze - nie ma jak udowodnić czy słuszny czy nie 

2. nie mamy wpływy na czas doręczeń 

3. albo aktywność w akcjach sprzedażowych 

4. czy obrót na allegro 

Jak ma @pinkpink11 zwiększyć obrót jak mu po spadku jakości spadła sprzedaż 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@pinkpink11 
kostas11 napisał:
Poprosimy  A3dam
 napisze bardziej obrazowo co Ci się należy

Z pewnością każdemu Użytkownikowi Serwisu należy się traktowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a to gwarantuje m.in. prawo do ochrony dóbr osobistych.

Przypomnę, że:
Wypowiedź sprawcy może nosić znamiona przestępstwa zniesławienia jeżeli godzi ona w cześć lub godność pokrzywdzonego. Takimi sformułowaniami są wypowiedzi, w których pomawia się pokrzywdzonego o takie postępowanie lub właściwości, które mogą:
- poniżyć go w opinii publicznej;
- narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności;

Pomawiająca wypowiedź oddziałuje na to co inni uważają lub mogą uważać o pokrzywdzonym. Jest to wiec opinia, jaką dana osoba posiada w odczuciach innych osób.
Dla bytu przestępstwa nie ma znaczenia czy pomówienie wywołało ten skutek, ważne są intencje sprawcy. Może nie mieć znaczenia czy wygłoszony zarzut jest prawdziwy.
Możliwe jest popełnienie przestępstwa również wtedy, gdy głoszone treści są prawdziwe !

Wadliwość aktualnie funkcjonującej postaci systemu ocen na Allegro polega nie tylko na tym, że nie jest on zgodny z Regulaminem  Allegro (co było wielokrotnie i przy niemal każdej okazji wskazywane), ale że jest systemem prowokującym strony transakcji do zachowań (z każdej ze stron) co najmniej nieetycznych, a nawet niezgodnych z prawem (w tym m.in. szantaż, wyłudzenia, pomówienia, etc.). 
Nie sposób więc poważnie traktować i ew. podejmować decyzje biznesowe na podstawie takiego systemu rzekomo "monitorującego dobre i gorsze strony, a także pokazującego możliwe pola do poprawy". Podstawą do jakichkolwiek działań (zarówno kupujących jak i sprzedających) powinny być jednak powszechnie obowiązujące przepisy prawa mające priorytet zwłaszcza w sytuacjach gdy występuje konflikt z tzw. "zasadami Allegro".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Wysłałam jej wezwanie do usunięcia tego komentarza. Będę informować jak sprawa się rozwinie.

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Jak to jest, że na Allegro według moderatorów z którymi wymieniam maile można zglosić reklamację i domagać się zwrotu pieniędzy bez odesłania towaru do kupującego ani nawet bez udostępnienia zdjęć wad produktu?

Czy ja powinnam w ten sam sposób zacząć wyłudzać pieniądze od waszego oficjalnego sklepu? 😐

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pinkpink11 trudno mi się odnieść do Twojej wiadomości, ponieważ to nie ze mną wymieniałaś e-maile i nie wiem o czym pisaliście. Czy możesz podać numr sprawy, w której otrzymałaś informację, że "można zgłosić reklamację i domagać się zwrotu pieniędzy bez odesłania towaru"?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Po co prosicie ciągle o nowe dane skoro się nawet nie odnosicie do otrzymanych informacji?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Zagłosowałam 🙂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To jest standard na Allegro.

Dlatego sprzedaż na All spada, a rośnie w konkurencyjnych portalach. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów