anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Notoryczne odstąpienia od umowy z powodu dokupowania do smarta

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

Szczerze powiedziawszy otwiera mi się nóż w kieszeni, gdy widzę kolejny zakup smartem za czterdzieści kilka złotych, składający się z produktu za 35 zł i drugiego za kilka złotych, byleby dokulać do "magicznej" granicy. Z powodu smart liczba odstąpień od umowy wzrosła czterokrotnie. Jest jasne z jakiego powodu. Pracownik przez to traci czas na zupełnie zbędną pracę, bo w innych okolicznościach w ogóle tych zwrotów by nie było. Ponieważ jest to jawne nadużywanie programu ze strony posiadaczy smart, które mocno bije w sprzedających może by tak był w końcu czas, by wyjść naprzeciw tym drugim? Przykładowo może warto ograniczyć liczbę możliwych zwrotów smarciarza do np. 2 w miesiącu? Jest tyle wymagań wobec sprzedawców, na każdym kroku się nas stawia do pionu, więc może by tak pewne ograniczenia dla "sprytnych" smarciarzy?

oznacz moderatorów
107 ODPOWIEDZI 107

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, kombinowanie znaczy kupujesz za 5zł a zamawiasz za 40, byle mieć za darmo dostawę. Przebieranie w ofertach jest jak najbardziej polecana 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 Oczywiście obie strony powinno być uczciwie... i nie twierdzę ze nie ma Januszy biznesu po stronie Sprzedawców ( ostatnio modne : żele, maseczki, rękawiczki itp..). Ale dla osób którzy bronią tylko kupujacych : Jak opiszesz ( w parlamentarnych słowach) : zakup bez rejestracji, za pobraniem, nie odebranie = Sprzedawca jest w plecy koszt drogiej ( pobraniowej ) przesyłki W OBIE STRONY.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja tak nie robię i nie piszę że jestem idealny !! Sprzedający np sprzedają towar byle jaki i chcą tylko 5 gwiazdek a jak im nie wystawisz to zaraz proszą o skasowanie komentarza albo także dzwonią i się dziwią dlaczego 4 a nie 5  Odpowiadam że do nich nic nie mam ale towar nie zasługuje na 5 * ale oni muszą mieć 5 bo inaczej nie mają super sprzedawcy To nie jest kombinowanie ???

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 Błąd! Oceniasz sprzedawcę a oddzielnie towar! Nie myl np obsługi klienta z oceną towaru!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie błąd wiem co i jak się ocenia 😍

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplashWłaśnie tak odpowiedziałem sprzedającemu że to ocena produktu a nie jego

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Nie zgodzę się z Twoja opinią. Jak Ci towar nie pasuje, to zawsze możesz go zwrócić. Nie rozumiem klientów, którzy tną gwiazdki za zgodność z opisem, otwierają dyskusję i nawet negatywy wystawiają, lecz towaru nie chcę zwrócić, choćby nawet mieli darmowy zwrot - wytłumacz to proszę. Status Super Sprzedawcy - nie jest tylko dla sprzedającego, to tylko nazwa, można skutecznie sprzedawać i bez niego. Chodzi o beznadziejne oceny. Z tym się może związać za chwilę spadek jakości, brak monet (korzyść dla kupujących), brak programu SMART (też korzyść dla kupujących).

Sporo zakupów jest dokonywanych smartfonami - potem wystawianie ocen - 80% komentarzy z obciętymi gwiazdkami kupujący na mój wniosek usuwają - po prostu były wystawione z telefonu, nikt nie zważa na to, jak się palcem przycisnęło - dla kupującego to nic przecież nie znaczy, jedna obcięta przez pomyłkę gwiazdka (zbyt gruby palec) - to chyba nie powinno mieć znaczenia.

Dodatkowa sprawa - zakupy przez smartfon - klient patrzy na zdjęcie, cenę i kupuje - nie czytając opisu aukcji, z którym ma obowiązek się zaznajomić, gdyż stanowi on treść zawieranej umowy. W przypadku roszczeń wysyła screena ze zdjęciem z miniaturki i ceną - coś chyba nie haloo...

Nie czepiam się taniej chińszczyzny - ale to już temat na bardziej dłuższą pogawędkę, plusy i minusy po obu stronach.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

KulRad
#8 Zapaleniec#

Hmm jakby to rzec kupuj u sprzedawców którzy mają swoja stronę internetową i coś sobą prezentują a nie w sklepach działających na zasadzie dropshipingu czy juz wgl sezonów ... to nie będzie problem z nie działaniem czy z niemożnością wytłumaczenia działania danej rzeczy, niestety jest era chińszczyzny i sprzedawania wszystkiego przez każdego....  Czysty przykład walentynek miś z róż normalnie 49 zł człowiek myśli poczekam  1 tydzień przed od 70 do 250 zł tworzone specjalnie strony z zadowolonymi użytkownikami aukcje na allegro podbite przy głębszym badania na alliexpres za 29 zł ...., niestety ale wszystko działa w obie strony. Jak allegro nic nie robi z sprzedającymi na allegro tylko daje możliwość tworzenia nawet kilku kont co zrobić istny bajzel, już pomijam fakt że trafiłem pare razy na te same opisy i zdjęcia i podsłyszane że firmy nie które płacą np firmie X żeby wystawili pod jakimś kontem ich aukcje i dzielą sie marzą ehh ....   ALLE zaraz usłyszłymy moderatora przecież można takie coś zgłaszać, i juz w tym momencie widze jak ludzie siedza i wysyłają i weryfikacja, szkoda słów bo nóż się otwiera wiadomo gdzie .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ten towar był od super sprzedawcy działającego na Allegro ponad 9 lat 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@KulRad Jak adresujesz do kogoś post / odpowiadasz to daj : @ - pojawi Ci się lista osób biorących udział w watku i wybierz właściwą. Tak robi się bałagan bo nie wiadomo kto komu odpowiada 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplashok dostosuje się Pozdrawiam

oznacz moderatorów

KulRad
#8 Zapaleniec#

@pinsplash  spoczko 😄 zapomniałem 🙂 
@LEW433  zdarza się i tak 😄 a osoba która jest 10-12 lat na allegro to  nie znaczy że tyle jest 🙂 Konto mógł mieć jak był początkujący i kupował a po paru latach założył sklep 😄 

oznacz moderatorów

milanpol
#7 Wielbiciel#

A co zrobić klientki notorycznie kupują po 5-6 strojów kąpielowych gdzie zdjęć jest minimum 3 jeśli produkt odbiega od zdjęcia katalogowego to robimy własne zdjęcia, dodatkowo podajemy wymiary z dokładnością do 1 cm - a klientka zwraca 6 z 6 czyli wszystkie i co to jest klient????? rezygnowaliśmy ze smart a w zamian darmowa dostawa ale zwrot na koszt kupującego.

oznacz moderatorów

KulRad
#8 Zapaleniec#

Żyjem w kraju kombinowania niestety i januszy którzy za wszelką cene chcą pare gr oszczędzić, mam chorom có*** itp itd 

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@br. 

Różnica między sklepem stacjonarnym jest taka, że nie jest on zobligowany do przyjęcia zwrotu. Gimnastyka sprzedającego = realny zysk . 

W sprzedaży internetowej jest często tak jak opisywałem powyżej 🙂 

 

@LEW433 

 

Tak jak pisali przedmówcy do oceny produktu służy , odpowiedni parametr. 

Ocena sprzedającego polega na obsłudze sprzedaży, kosztów wysyłki i zgodności przedmiotu z ofertą a nie jego jakości . 

 

Handlowcy często używają opisów producenta. Chyba, że ktoś sprzedaje chińskie buble, to już inna para kaloszy, ja takich produktów "no name" nie kupuję i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się mieć roszczeń wobec sprzedającego z tego tytułu. 

 

Jeżeli widzisz produkt markowy w cenie sugerowanej 249 , a ktoś wystawia za 50-100 zł to już wiadomo, że coś jest nie tak. 

 

Cena czyni cuda, nie oszukujmy się. Możesz kupić passata używanego za 5000 zł albo mercedesa za 100-200 tys. i to i to jeździ, a cena jest z goła inna 😄 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@lopes1990Wolę jeździć mercem ale to zboczenie

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ja wolę jeździć nową Dacią z 2020 niż 20 letnim Mercem po 287262 użytkownikach,
w którego włożę kolejne 10k 🙂 auto to auto, wolę fon za 4k 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięteSkąd wiadomości ilu letnim mercem ??? Oceniasz ludzi swoją miarą !!!Pewnie jesteś z Pisu !!!! Nie zniżę się do poziomu twojej dyskusji ale nie jest to 20 letni tylo wiele ,wiele młodszy Miłego dnia i nie odpisuj 

oznacz moderatorów