anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Notoryczne zakupy i zwroty częsciowe na darmową dostawę

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

Mam klienta, który co jakiś czas kupuje za 120 zł, raz za 700 nawet, kiedyś za 145 zł ale zawsze zwraca lwią część towaru w ramach odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Ma darmową wys. kurierem a ja mam w plecy 4 zł za paczkę., kupę roboty z paragonami, rozliczeniem Vat., wiecie jak to jest. Zostawia sobie jakiś drobiażdżek za 11-20 zł max. Wpisałem go na czarną listę. Znowu chciał coś u mnie kupić, a tu zonk, nie może... no to skarga do Allegro na moje bezprawne blokowanie mu możliwości zakupów.

Czy można z tym coś zrobić? Dodam jeszcze, że sądami straszy, konsumenckimi organizacjami, etc., taki złośliwy cwaniaczek, wszystko co robi jest prawnie usankcjonowane... Macie jakiś pomysł? Po co w takim razie jest czarna lista?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem wpisanie na czarną listę z powodu przysługującego mu prawa do odstąpienia od umowy może być niezgodne z art. 135. Kw.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

waldemarek_2004 a nic nie zrobisz . Allegro też jest w plecy . U.K upoważnia klienta do  zwrotu i koniec . Pewnie pisałeś do allegro i otrzymałeś odpowiedź ,, kupujący ma prawo .... 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Niestety ale chyba nikt nie wymyślił jeszcze sposobu na takich klientów. Wszystko jest zgodnie z prawem. A jeżeli to faktycznie taki cwaniak to może Ci zrobić więcej problemów niż warta jest Twoja praca przy jego zwrotach. Sądów bym się nie bał ale negatywne komentarze i założone dyskusje mogą się posypać.

oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

No to po co jest czarna lista? skoro nie mogę zablokowac klienta?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@waldemarek_2004 jedyne co możesz zrobić, to zrezygnować ze smarta, na pocieszenie dodam, że koszt przesyłki zwrotnej ponosi Allegro. Wiem słabe to pocieszenie. 😁

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@waldemarek_2004 Zaletą jest to, ze to jeden i ten sam klient 😄 Jedno z wyjść aby ułatwić sobie trochę problemy. Czyli osobne paragony na każdy towar. Pomyśl może o jakichś prawnych rozwiązaniach.

Też uważam, ze CL nie jest zgodna z prawem, więc niby Twoje ryzyko, ale zawsze możesz zwalić na allegro skoro Ci taką możliwość dają 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

słusznie że wpisujesz na Czarną Listę, to jest legalne, uciążliwych klientów można nie obslugiwać, jesli się udowodni i wytłumaczy dlaczego się to zrobiło i że nie jest to dyskryminacja..

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@waldemarek_2004 

Ależ oczywiście, że możesz takiego delikwenta umieścić na czarnej liście, za działanie na Twoją szkodę. To wystarczy.

Podam przykład działań serwisu Allegro.

Jeśli występujesz o limit "Allegro Zapłać Później" i otrzymasz go, to zgodnie z przysługującym Tobie prawem, odstępując od takiej umowy, Allegro informuje, że nie będziesz już mógł ponownie umowy z nimi zawrzeć.  (właśnie z powodu odstąpienia)

Czy nazwiesz to czarną listą, bądź nie - nie ma żadnego znaczenia.

 

oznacz moderatorów