anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowa prowizja za przesyłkę

MAMY ROZWIĄZANIE!
AMDG_Allegro
#8 Zapaleniec#

Szanowni Państwo!

Mam pytanie dotyczące nowego naliczania prowizji z kosztów dostawy - na wszystkich ofertach mam uruchomiony Smart i Smart z kurierem. To preferowana forma wysyłki przez moich klientów. Jest jednak część klientów, którzy płacą za wysyłkę (prawdopodobnie nie mają wykupionego programu Smart).

Czy jeśli klient kupi przedmiot w ofercie gdzie dostępny jest Smart, ale skorzysta z płatnej wysyłki, to prowizja zostanie pobrana również od tej płatnej wysyłki? 

Tak zrozumiałem nowe zmiany.
Z drugiej jednak strony jeśli przejmę koszty wysyłki na siebie i we wszystkich ofertach ustawię je na 0zł - to mija się z celem program Smart.

Proszę o wyjaśnienie wątpliwości. 

Łączę wyrazy szacunku,

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
kostas11
#21 Demiurg#

Na razie odsunęli w czasie tą zmianę, ale dobrze myślisz, zapłacisz prowizję od wysyłki płatnej w smart 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Do kiedy odsunięta w czasie jest ta prowizja? W moim przypadku mocno bym popłynął gdybym nie podniósł na czas cen bo sprzedając śrubki w niewielkich kompletach okazało by się, że klient sobie kupił śrubki za 2 zł, wybrał opcję kuriera za 15 zł i cały mój zarobek idzie się je*** bo zżarły by go prowizje za sprzedaż i wysyłkę a niestety większość zamówień w mojej branży tak wygląda, że  klient detaliczny kupuje sobie mały zestawik za 2, 3 zł i wybiera najbardziej nietypowe formy wysyłki jak najdroższy kurier za pobraniem.

oznacz moderatorów
bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

Na jak długo odsunęli i czy jest gdzieś oficjalne info? 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bizu_teria Na ten moment zmiany są przełożone o miesiąc, informowaliśmy o tym prezentując pakiet wsparcia dla sprzedajacych. Możesz przeczytać o tym m.in. tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
justyna_ale_
#9 Pomysłodawca#

Należy zgłosić praktyki allegro do UOKiK "Pobieranie prowizji za usługi firm trzecich" Kto za to proszę pisać. We Włoszech jest taki duży problem, że ktoś ma sklep, płaci podatki i przychodzi ktoś inny i chce prowizji. Bardzo ciekawe podejście do biznesu - pobieranie prowizji za usługi innej firmy. W tym przykładzie pobieranie prowizji za usługi firm kurierskich. Pewnie Allegro im złozyło propozycję w stylu "zapłaćcie nam bo tyle wysyłek, że hoho przynajmniej 10%", hehe, ale oni ich olali więc próbują to uzyskać te 10% u Sprzedawców. Firm kurierskich jest mało więc szybko się porozumiały i olali Allegro. Sprzedawców jest max dużo, a im więcej tym trudniej się trzymać razem i na to liczy Allegro. Dać opór, zgłosić do UOKiK i wtedy będzie siła. A może skrzyknąć się i założyć własny portal. Wystarczy 10 000 sprzedawców.

oznacz moderatorów
justyna_ale_
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli każdy Sprzedawca (z tych 10000) zainwestuje 1zł będzie 10 000 zł. Już można zatrudnić programistę. Jeżeli damy po 5 zł (miesięcznie) to będzie 50 tys. zł i już jest zespół i sprzęt (już nawet nie piszę co byłoby gdyby tak po 10 zł dać:)). I tak będzie taniej niż prowizje dla allegro. Jak się rozwinie to wprowadzimy, ze prowizja max 5% i wystarczy na wszystko, a i ceny dla klientów spadną. Ot, taka propozycja. Kto chętny to mój [edycja]

oznacz moderatorów
bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

Od kiedy wchodzi prowizja od kosztów wysyłki? 

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bizu_teria Przekładamy o kolejny miesiąc zmianę podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych. Zmiana ta weszła do Regulaminu Allegro w zapowiedzianym terminie 2 kwietnia, ale zawieszamy jej realizację do końca maja

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów
pikinier10
#11 Animator#

@nat_not Pytanie: czy jest szansa że zrezygnujecie z tego durnego pomysłu?

@justyna_ale_ Może być jeszcze inny powód tej decyzji: program SMART generuje takie koszty, że przestają zgadzać im się cyferki. I na siłę trzeba jakoś pokryć straty.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pikinier10 Jak pisałam wyżej, zmiana ta weszła już do Regulaminu, więc szanse na decyzję o rezygnacji są znikome.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

Regulamin zawsze można zmienić. 

oznacz moderatorów
pikinier10
#11 Animator#

@nat_not Jak słusznie zauważyła @bizu_teria Regulamin można zmienić. Poza tym to jest prowizja od usług których tak naprawdę nie świadczycie.

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@pikinier10  A skąd pomysł, że smart przynosi straty?

oznacz moderatorów
pikinier10
#11 Animator#

@akcesoria-net-pl A skąd pomysł że przynosi zyski? Poza tym wystarczy poczytać tutaj co ludzie piszą o tym całym pomyśle.

oznacz moderatorów
AMDG_Allegro
#8 Zapaleniec#

Pomysł pewnie stąd, że Allegro przy tak wielkiej umowie z InPostem przypuszczalnie nie płaci 8,99 za przesyłkę, być może 3-4 zł.
A Smart obowiązuje dla aukcji od 40zł, gdzie prowizja wynosi już ok. 4zł (w zależności od kategorii). Często są aukcje po 50-200zł a tam prowizja to 5-20zł. 

Nie rozumiem trochę tego całego hejtu na Allegro ze strony sprzedających. 
Owszem, mają dużą prowizję, też mam poczucie że za dużą - ale z drugiej strony dostarczają ogromnego obrotu (i jeszcze usługę smart) praktycznie za nic poza tą prowizją. 

Załóżcie sobie Państwo sklep internetowy (mam zresztą). Nie dość, że trzeba się użerać z całą jego konstrukcją i często nieintuicyjną konfiguracją (nie będę wymieniał nazwy tej popularnej platformy), to jeszcze trzeba tam mieć klientów.

A oni bez reklamy, która kosztuje dużo, nie przychodzą wcale. Do tego jeszcze prowizja za wszelkie płatności - 2-3%. 

Ostatecznie te 8-11% w Allegro wcale nie jest takie straszne.

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@pikinier10 Prosty rachunek ekonomiczny. Już prowizja od zakupu za 40zł pokrywa koszt smarta. A wszystko powyżej to zysk. 

oznacz moderatorów
pikinier10
#11 Animator#

@akcesoria-net-pl Tyle, że sporo rzeczy jest kupowanych tylko po to, żeby załapać się na smarta. Po zwrocie zbędnych rzeczy następuje zwrot prowizji. Więc tego zysku nie byłbym tak tego pewien.

Wystarczy przejrzeć wpisy poniżej żeby się o tym przekonać.

 

oznacz moderatorów