anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowa prowizja za sprzedaż

Borsuk_100
#8 Zapaleniec#

A cóż to za cuda: Nie mam żadnych przedmiotów wystawionych po 1 listopada 2022, a Allegro nalicza nowe prowizje razem z opłatą 1,- zł. Właśnie sprzedałam książkę za 2,00 zł, a prowizję mi naliczyli 2,40 zł - czyli dopłaciłam do całej operacji i to sporo. A wyraźnie czytałam w ogłoszeniu, które wydało Allegro kilka dni temu, że "zmiana nie dotyczy ofert wystawionych na koncie zwykłym przed 2 listopada 2022." Miałam właśnie zamiar likwidować moją działalność na Allegro, ale nie myślałam, że trzeba się aż tak spieszyć!

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Nie sprzedaję na allegro ale mam mega jazdę ze zwrotami towaru ktory kupuję. Muszę prowadzić odpowiednie statystyki bo duza czesc sprzedawcow nie oddaje kasy w terminie i jeszcze jest mocno zbulwersowana jak zakladam spór 30 dni od daty odebrania paczki przez handlarza.

oznacz moderatorów

Borsuk_100
#8 Zapaleniec#

Sam pan widzisz co się dzieje. Ktoś chce sprzedać za parę groszy (dokładnie 2,00 zł) książkę, której nie potrzebuje, a może inni jej szukają. Chciałby chociaż na piwo zarobić. A tu nie dość że nic nie zarobił, musi dopłacić 40 groszy. A co tu mówić jak jeszcze ktoś odda książkę i zażąda zwrotu kasy. Jakiej kasy, ja mam stratę.  Nie warto w tym kraju dzielić się dobrymi książkami, lepiej wyrzucić je na śmietnik. Tak będę robić.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Borsuk_100 już wyjaśniam - przy sprzedaży w zamówieniu nr 55866923-5aa1-11ed-aeb0-29b71a4de8af nie została pobrana opłata utrzymaniowa, tylko prowizja od sprzedaży.
Wyniosła ona 2,40 zł, ponieważ prowizja pobierana jest od ceny sprzedaży oraz kosztów dostawy, która w tym wypadku wyniosła 14 zł. W tej kategorii dla produktów ze stanem innym, niż nowy prowizja wynosi 15%, 15 % z 16 zł to 2,40 zł, dlatego taka prowizja została naliczona. Koszt prowizji możesz sprawdzić w Regulaminie Allegro

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@la_nika To jaka jest obecnie prowizja w kategorii" Desing i antyki -srebra " bo już nie nadążam a chciałbym wiedzieć czy warto jeszcze coś wystawiać.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 w kategorii  Allegro >  Kolekcje i sztuka >  Design i Antyki >  Srebra jest pobierana opłata początkowa - 0,1% ceny początkowej, ale nie mniej niż 0,05 zł. Maksymalnie 2,5 zł/10 dni. 
Natomiast prowizja od sprzedaży (nie licząc prowizji od kosztów dostawy) wynosi 10 %, minimum 0,50 zł i nie więcej niż 250 zł. 

la_nika_1-1667478623674.png

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DzieckoExpert
#8 Zapaleniec#

To normalne? Może jakaś refleksja? 

oznacz moderatorów

Borsuk_100
#8 Zapaleniec#

Pobieranie prowizji za koszt wysyłki - to jest nieuczciwość. Ja nie zarabiam ani grosza na kosztach wysyłki, bo stosuję ceny dyktowane przez Pocztę Polską, albo inpost. W przytaczanej wyżej sprawie kupujący wybrał paczkę pocztową, a NAJNIŻSZA (sic!) obecnie cena paczki to 14,00 zł i tyle zapłacił kupujący. Ja nie decyduję o cenie przesyłek. Jeśli Allegro chce pobierać prowizję od ceny przesyłki to powinien ją pobrać od przewoźnika, a nie od sprzedawcy, który nie może przecież wysłać książki za darmo, bo musiałby za każdym razem dokładać do transakcji i to dużo dokładać.

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

Prowizja od kosztu przesyłki została wprowadzona chyba w 2020 roku !! Do przesyłek Smart też przecież dopłacasz, mimo że na nich nie zarabiasz i to coraz więcej  ..... takie uroki Allegro.

oznacz moderatorów