anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowa zakładka ZAMÓWIENIA to bubel

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Przyłączam się do opinii. Sprzedaję na allegro od 15 lat i stwierdzam że tak źle jeszcze nie było.

1. Przy kilkunastu transakcjach dziennie strona jest całkowicie nieczytelna. zawiera wiele informacji z których korzysta się sporadycznie.

2. W przypadku sprzedaży na kilku kontach brak jednoczesnego podglądu na wszystkie transakcje.

3. Brak możliwości edytowania list wysyłkowych i etykiet pomocniczych , do tego codziennie używam zakładki sprzedane,

4. Brak możliwości grupowania transakcji we własnych zakładkach, bardzo przydatne narzędzie.

wyszczególniłem tylko braki bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania na allegro.

Co wy na to?

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

To po co płacić za MS. To ma być narzędzie do ułatwiania pracy a nie jej utrudniania.

oznacz moderatorów

FILC-TECH
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Bez zakładki transakcje MS traci sens - wszystko widać jak na dłoni- działa to znakomicie - PO CO TO ZMIENIAĆ NA GORSZE, zakładka zamówienia to chaos i notoryczne klikanie i poszukiwanie.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Dodam swoje spostrzeżenia i powtórzę to co już pisałem. Nowa zakładka zamówienia to bubel który utrudnia pracę z M.S. a nie ją ułatwia.

Czy allegro zamierza dostosować zakładkę zamówienia do poprawnej i przyjaznej sprzedawcom funkcjonalności.

Zachęcony do jej wypróbowania stwierdzam, iż nadal jej nie posiada!

1. Na wydruku list wysyłkowych nie ma ceny za przesyłkę!

2. Brak możliwości drukowania list wysyłkowych jednocześnie dla wszystkich kont!

3. Brak możliwości ustawienia formatu etykiety!

4. Brak możliwości druku etykiet jednocześnie dla wszystkich kont!

5. Brak możliwości wyboru wiersza oraz kolumny od której ma się rozpocząć wydruk!

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@BURZYNSKID Nie wiem czy połączyli z innego tematu, ale chyba warto do nich ciągle pisać i wysyłać maile, bo MS jest całkowicie bezużyteczny bez tej zakładki, tak samo jak bezużyteczne będą opinie o zakładce Zamówienia, bo "jeżeli się zdecydują na zmiany, to coś wprowadzą".

Czy ktoś, kto wprowadził zakładkę Zamówienia w ogóle prowadził jakąkolwiek sprzedaż? Korzystał z MS? Wie czego sprzedający oczekują od narzędzia do obsługi transakcji? Zakładam, że nie.

Rozumiem modernizacje i inne sprawy, ale w tym przypadku jest to zmiana na gorsze i potwierdzi to wielu sprzedających, którzy korzystali ze starego MS. Nie na tym rzecz polega, żeby usuwać coś na czym się przyjemnie pracuje. 

Ja już swojego maila wysłałem, chociaż odpowiedź jak zwykle nic niewarta.

Dlaczego NAJPIERW nie zapytacie o opinie sprzedających, tylko na siłę wprowadzacie zmiany?

Nie obchodzi mnie to, że MS jest na starej technologii, spełnia wszystkie moje oczekiwania, działa jak należy.

W razie czego,

zgłoszenie nr "10600621" [ ref:_00D24aE05._5003V5kVWt:ref ]

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@DarkStoorM  @cloudcloud

Dlaczego NAJPIERW nie zapytacie o opinie sprzedających, tylko na siłę wprowadzacie zmiany?

Wzywam moderatorów i z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi na to pytanie.

 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BURZYNSKID dziękuję za Twoją sugestię i Twoje uwagi. Przekazałam je do odpowiednich osób.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@cloudcloud  Witam! Dodam swoje spostrzeżenie. Brakuje mi na liście wysyłkowej adresu dostawy. Tam gdzie jest Adresat wpisujecie adres kupującego co często nie ma nic wspólnego z adresem dostawy. Przy dostawach do paczkomatu zawsze sprawdzam miasto i numer paczkomatu na liście wysyłkowej i na etykiecie InPost. Teraz w zamówieniach z dostawą do paczkomatu jest to niemożliwe. Jeszcze gorzej jest, kiedy klient robi kilka zamówień na różne adresy - takie zamówienia na liście wysyłkowej mają identyczne dane dostawy, bo nie są danymi do wysyłki, a tylko adresem kupującego, a człowiek chciał wysłać prezenty w różne miasta. W miejscu "Adresat" ma być adres dostawy!!!!!!!!!!!!! nie adres klienta.

Informacja o sposobie zapłaty jest mi do niczego niepotrzebna. Aby było zapłacone. Na to miejsce można umieścić inne ważne informacje, na przykład cenę wysyłki.

 

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Jeszcze dodam, że eksport danych w formacie XML nie działa. Wygenerowany plik z zakładki Zamówienia nie może się zaimportować do Elektronicznego nadawcy. Wyskakuje błąd - Przesłano plik nieznanego typu lub - Plik jest niezgodny ze schematem (EN:81406) a robię wszystko tak samo jak i w Menedżerze sprzedaży z zakładki Transakcje

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@cloudcloud Zerknij jeszcze proszę w zgłoszenie 10600621  i też przekaż do zespołu.

Przekaż również, że nie można wyszukiwać zamówienia ani po wprowadzonym numerze listu przewozowego ani po adresie mailowym.

Podpytaj również proszę, czy będzie możliwość połączenia zamówień ze wszystkich kont, bo jest to strasznie niewygodne kiedy muszę przeskakiwać ciągle między wieloma kontami szukając zamówienia. Niech już nawet wzorują się na zakładce Transakcje z MS, bo aktualnym narzędziem jakim są Zamówienia, raczej tego nie zastąpią.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Wszystko to co napisał kolega @DarkStoorM to prawda i bez tych funkcji zakładka ZAMÓWIENIA nie nadaje się do obsługi sprzedaży @cloudcloud

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarkStoorM widzę, że otrzymałeś od nas odpowiedź 31 lipca. Pozostałe sugestię rownież przekazałam.


Dzień dobry,

przepraszam za dłuższy czas odpowiedzi.
Przekazałem Pana sugestię do zespołu odpowiedzialnego za funkcjonalności w zakładce "Zamówienia". Możliwe, że zaproponowane przez Pana rozwiązania zostaną wprowadzone w przyszłości. 

Pozdrawiam
Zespół Allegro
   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BURZYNSKID wracam z całkiem dobrą wiadomością, okazuje się, że przesyłkę w wydrukach mamy juz w planach, postaramy się też pomóc z numerem paczkomatów 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów