anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nowe dopłaty do ,,smarta ,,??

mdrogeria
#21 Demiurg#

,,InPost od 1 kwietnia 2022 roku podniósł ceny niezakontraktowanych usług o 8 proc., a następnie o 5 proc. od 1 maja. Zapowiedział też od początku listopada dwucyfrową zwyżkę cen usług dla Allegro.,,

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Wszystkie firmy kurierskie podnoszą powoli ceny. Te niewspółpracujące z Allegro Smart też.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 sprawa rozbija się o coś innego . Jeśli allegro nie podniesie cen dla swoich przesyłek tylko zwiększy dopłaty do smarta efektem będzie pogrzebanie całego programu . Wielu sprzedających stanie przed wyborem 

- dopłacać więcej do smarta i podnieść . sporo / ceny 

-uciec lekko z cenami i wystąpić do allegro i usunięcie ,,smarta ,, z ofert 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Czy po tylu latach wierzysz w "altruizm" Allegro ?

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

"Altruizm Allegro" - sorry, chyba nikt nigdy w to nie wierzył

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

E tam, ceny usług Allegro InPost dla Kupujących zostaną takie same, zwiększą tylko jaką część sponsorują Sprzedający 🙂

Już i tak chyba zaczęło im brakować sądząc po wprowadzeniu zmiennej opłaty za Smart w zależności od wysokości transakcji. Jak ma się jedno do drugiego - nie wiem 🙂 Ważne, że premia za pomysł wpadła 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Czyli zostanie to co napisał @mdrogeria 

 

Wielu sprzedających stanie przed wyborem 

- dopłacać więcej do smarta i podnieść . sporo / ceny 

-uciec lekko z cenami i wystąpić do allegro i usunięcie ,,smarta ,, z ofert 

Czyli, jak nie staniesz i tak d... z tyłu.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DarkStoorM no nie wiem gdzie jest granica i w którym momencie smart przestanie być opłacalny dla klientów . Dla sprzedawcy wprowadzenie niskiego pułapu dla darmowej wysyłki orazx rezygnacja ze smarta przełoży się na obniżenie cen i zdecydowaną redukcję zwrotów .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Czy Smart jest taki opłacalny ? Osobiście mam nieco mieszane uczucia i obecnie "testuje" sprzedaż bez niego i porównując z ubiegłym rokiem gdzie z niego korzystałem jest nieznaczna różnica jeśli chodzi o zyski . Na pewno jest przydatny w kategoriach gdzie sprzedaje duża grupa sprzedawców takie same produkty ale u siebie wystarczy że wystawię dany produkt taniej od tych ze smartem lub w licytacji od 1 zł i mam większe szanse na sprzedaż niż bym go miał i cenę taką jak konkurenci . 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Dokładnie - dla sprzedawców zostaną dźwignięte dopłaty do przesyłek i prowizje.

Na szczęście "rośnie " konkurencja - tam trzeba szukać "normalnych" ofert.

Obecnie na All - ja osobiście już sprzedaję drożej niż w sklepie "stacjonarnym".

Pozostają praktycznie zakupy od hurtownii, i tzw "jelenie".

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Allegro podniosło dopłaty do Smarta, chyba 18.07.2022. No ale może teraz też podniosą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ludzie ceny szaleją, inflacja 16,1% a wy co myślicie że obniża???😐

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 głównym problemem jest wprowadzanie w błąd konsumentów,

że kupując smarta allegro daje wysyłki za darmo

jakoś serwis zapomina poinformować ich, w momencie zakupu, że

też sprzedawcy partycypują w kosztach takich wysyłek

i że koszta te są doliczane do cen produktów, podobnie jak ceny opakowań

jak znam życie allegro podnosząc koszta wyrzuci ponownie masę ofert z serwisu

jak to się stało uprzednio z towarami np: za 1zł

 

serwis zapomina, że siłą allegro są sprzedawcy nie kupujący i ich różnorodność

inne platformy mocno zyskują przez błędną politykę allegro

co widać nawet tutaj po cenzurze linku poniżej

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/oferta-**piiip**-e-sklep-sinsay-allegro-**piiip**-przyciagaja-...

 

tutaj wersja prawidłowa i kopia

 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/oferta-**piiip**-e-sklep-sinsay-allegro-**piiip**-przyciagaja-... 

https://fashionbiznes.pl/10-najpopularniejszych-platform-e-commerce-w-polsce/

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niestety za chwilę będzie o wiele więcej problemów dla Polaków, a to z pewnością przełoży się na zakupy.😡

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

1. No cóż - Allegro nigdy nie poinformuje o tym kupujących.

2. Allegro SMART za 40 zł - to dla wielu kupujących darmowe przesyłki dla towaru za kilka - kilkanaście zł. Resztę zwracają. To jest "paranoja na Allegro". 90% zwrotów "SMART" - to zwroty z tytułu zakupów dla darmowej przesyłki SMART. 

3. Nikt teraz nie sprzeda towaru za 1 zł. Np kupuję towar za 0,60 zł. W mojej branży min. prowizja Allegro wynosi 0,50 zł. To już koszt 1,10 zł. Koszt prowizji od przesyłki - min. ok. 0,50 zł.

Czyli już jest 1,60 zł. Koperta bąbelkowa - min. 0,30 zł. Mamy już 1,90 zł. (nie liczę już etykiety, kosztów wydruku itp.)

Zryczałtowany koszt pracownika od zapakowania 1-nej przesyłki - 2 zł. To jest niska stawka, wstyd mi taką płacić, ale więcej nie mogę. Allegro i inne firmy dużo więcej sobie życzą za taką usługę.

No i już koszt towaru wzrasta do 2,90 zł.

A mój zarobek? - pasowałoby zarobić chociaż 1 zł . Czyli towar powinien kosztować min. 3,90 zł.

Tak sobie liczę i patrzę - akurat ten produkt mam wystawiony za 2,50 zł - czyli jestem "w plecy".

W sklepie stacjonarnym sprzedaję go za 2,50 zł. Na All muszę dźwignąć cenę na 4,00 zł. 

I tak samo jest z innymi produktami...

 

 

oznacz moderatorów