anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe udogodnienie allegro

mwmonety
#21 Demiurg#

Dziś przyszedł komunikat jakoby sprzedawcy wraz z allegro dla dobra klientów od 2 listopada wysyłali przesyłki smart za pobraniem .Nikt się mnie nie pytał jako sprzedawcę czy mi się to podoba i czy się pod tym podpisuję .Sam nic nie wysyłam za pobraniem i wysyłać w taki sposób bym nie chciał bo mi taki bałagan nie jest potrzebny. Mam nadzieję że nie będzie to przymusowe i ci co nie będą chcieli realizować wysyłek pobraniowych na tym nie ucierpią. jak wam się podoba ten ich kolejny genialny pomysł ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

data-brand
#2 Obserwator#

No genialny pomysł nie dla sprzedających tylko dla tych co liczą zyski z prowizji. Nikt nikogo nie pyta bo po? Zrobią swoje a i tak będą dalej sprzedawać jak nie ty to inni.
Drugi super pomysł to widocznie Poczta Polska miała lepsza ofertę dla Allegro

Od kiedy: 4 stycznia

  • Usuniemy metodę Paczkomaty 24/7 z listy metod dostawy w ramach Allegro Smart! - zostawiamy Allegro Paczkomaty InPost. Sprawdź.
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

> Z listy metod dostawy Allegro Smart! usuniemy Paczkomaty 24/7

[...]

> Klienci uwielbiają zakupy z dostawą Allegro Smart!

???

Potrafi to ktoś wytłumaczyć? 🙂

Uprzedzam, sklepy mają swoje umowy na Paczkomaty

oznacz moderatorów

data-brand
#2 Obserwator#

Tłumaczę "UWIELBIAJĄ"  to znaczy za darmo, koszty zawsze może ponieś sprzedawca - czyż nie?
Chyba że Inpost sprzeda "się" Poczcie Polskiej - były już rozmowy w wrześniu.
cytuje:

 Właściciel InPostu rozważa różne opcje we współpracy z Citigroup, a wycena firmy może przekroczyć 2 mld euro (ok. 9 mld zł).

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@DarkStoorM  Ja też mam umowę z InPost na paczkomaty i nie przeszkadza mi to nadal wysyłać paczkomatami, jako Allegro Paczkomaty Inpost, więc nie wiem gdzie tu problem.

oznacz moderatorów

data-brand
#2 Obserwator#

Nie będzie za darmo, zależy ile wysyłasz. Klient zapłaci albo sprzedawca.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@TATLOK  Chodzi o to, że ci, co wynegocjowali sobie w umowie paczkomaty 8 brutto (czasem i mniej), będą musieli przejść na (lub dodać) Allegro InPost za 8,99, żeby mieć smart.

Mam tylko nadzieję, że nie będzie takich konfliktów w cennikach, że ma ktoś Paczkomat 24/7 8zł, po tych zmianach będzie trzeba dodać Allegro Inpost 8,99zł, a zaczną się trafiać kupujący, którzy wybiorą droższy paczkomat (mimo, że to jest to samo) i oceny będą spadać.

Wiem, to tylko złotówka, ale robi ogromną różnicę przy zamówieniach w setkach paczek

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@mwmonety oczywiście wysyłka przesyłek za pobraniem nie będzie obowiązkowa - nadal udostępnienie tej opcji to decyzja sprzedawcy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@msniezek  No to mnie trochę uspokoiłeś sam sobie nie będę strzelał w kolano udostępniając taką formę wysyłki i mam nadzieję że coś z naszych pomysłów niebawem spróbujecie wprowadzić zwłaszcza tych które mogły by pomagać a nie tylko utrudniać naszą pracę.

oznacz moderatorów