anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe wymagania dot. wysyłki natychmiastowej.

baldes
#9 Pomysłodawca#

Proszę mnie oświecić bo mam problem z czytaniem ze zrozumieniem.

"Jeśli deklarujesz w ofercie wysyłkę natychmiastową, będziemy liczyć czas na jej nadanie do 23:59:59 tego samego dnia. Obecnie w takiej sytuacji masz 24 godziny na nadanie paczki."

Sprzedaję tylko produkty które fizycznie posiadam na magazynie - jak będzie liczone jeśli klient kupi towar o godzinie 18-tej danego dnia a kurierzy już dawno nie jeżdżą - nawet sortownie kurierów przeważnie przyjmują paczki do 17-tej...

Jeśli klient zamówi paczkę w rozsądnych godzinach w dzień roboczy - wyślemy natychmiastowo ale w "mniej rozsądnych" mimo spakowania i przygotowania do wysyłki brak takiej możliwości - jedynie paczkomaty się na to łapią bo zamiast spać mogę o 23:45 paczkomat odwiedzić ....

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

RED
#21 Demiurg#

jak kupi o 23:59:58

to masz sekundę na wysyłkę

musisz się streszczać

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

jak zdążysz to będziesz nie tylko SUPER SPRZEDAWCA ale i SUPERMEN

oznacz moderatorów

simoon003
#9 Pomysłodawca#

@baldes

Ustaw wysyłkę w 24h a w Ustawieniach dostawy w prawym górnym kafelku masz opcję "Wysyłka tego samego dnia" i tam możesz ustawić godzinę graniczną zakupu, dla której towar wysyłasz tego samego dnia. 

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Ale co zrobić jak kurier przyjeżdża do 13-14 po paczki a przez paczkomaty mogę wysyłać nawet do 18-tej...

oznacz moderatorów

simoon003
#9 Pomysłodawca#

@baldes

Ja osobiście ustawiłem to pod kuriera inpost, który przyjeżdża do mnie 16-17, wbiłem że wysyłam tego samego dnia sprzedaż do 14. Wszystko inne mogę nadać później, pocztę mam u siebie do 20 a w Łodzi całodobową, paczkomaty też 24/7, korzystam jeszcze z ruchu (do 19) i UPS (do 18) więc mam pewność, że jestem w stanie te wysyłki ogarnąć zgodnie z deklaracją. Jak wpiszesz zbyt późną godzinę to ludzie będą mieli pretensje, a niestety nie da się tego podzielić na różne metody dostawy, musisz to zrobić uniwersalnie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@simoon003, a Allegro mało obchodzą godziny jakie sobie wpiszesz. Allegro określiło konkretne ramy czasowe, dane pobiera od przewoźników, a nie z twojego konta. 

oznacz moderatorów

simoon003
#9 Pomysłodawca#

@konto zamknięte

Fakt, ale akurat w tej kwestii bardziej mnie interesuje klarowny komunikat dla klienta - kupujesz do 14 to możesz liczyć, że paczka dojdzie nawet jutro przy dobrych wiatrach, kupujesz po 14 i nastawiasz się, że paczkę nadam jutro i myślę, że o to chodziło też @baldes kiedy ustawiał wysyłkę natychmiast w swoich ofertach - żeby klient wiedział, że nie kupuje wirtualnego towaru, który będzie dopiero zamawiany tylko coś, co jest dostępne 'na półce'

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@simoon003, ja wszystko rozumiem, jakość, sprzedaży, szybka dostawa, zadowolenie klienta, ale żeby jeździć w nocy na pocztę?
Powinieneś dostać od Allegro jakąś specjalną odznakę, bo SS to zamało🙂

oznacz moderatorów

simoon003
#9 Pomysłodawca#

@baldes

Ewentualnie spróbuj zagada z kurierem, żeby przyjeżdżał później, ja tak zrobiłem w trakcie 'lockdownu' - kupiłem kurierowi czteropak, pogadałem z nim od serca na papierosie i zamiast przyjeżdżać 14-15 zaczął zbierać paczki ode 18-19. 

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

To nie jest rozwiązanie - ponieważ nawet jak kurier teoretyczne przyjedzie o 22-ej a ktoś dokona zakupu 22:30 to nie jesteś w stanie wysłać żadnym kurierem ... Wg. mnie Allegro przekombinowało. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@baldes, to po co piszesz, że wysyłasz natychmiast, jak nie wysyłasz natychmiast, a wtedy, kiedy przyjedzie kurier. Czyli wysyłasz w ciągu 24h. Wysyłka natychmiastowa dotyczy głównie wysyłek elektronicznych.

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Wszystkie dzisiejsze zamówienia zostały już wysłane - wg. mnie jest to natychmiast. W 24 godziny to jest wówczas jak zamówienie złożone dzisiaj o 14-tej wysyłam w dniu jutrzejszym do 14-tej ...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@baldes Przecież nie sprzedajesz od dzisiaj więc wiesz jak działa wszystko czy to kurier itd więc możesz wszystko tak ustawić żeby wyglądało na sprawne działanie.

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Brakuje możliwości ustawienie informacji o wysyłce tego samego dnia dla każdego z kurierów osobno. O innej porze są kurierzy, o innej dostarczamy na pocztę a jeszcze o innej do paczkomatów ... To by rozwiązało problem ...

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

baldes sam sobie utrudniasz życie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@baldes, taaa, i jeszcze rozmiar buta. Zasyp kupujących takim potokiem informacji, powodzenia

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@baldes Niech moc będzie z tobą ,jak dobrze wyrwiesz z buta dasz radę .a tak poważnie to poco sobie stwarzać problemy wystarczy że allegro ich nam sporo narzuca czy tak bardzo ci jest potrzebne to "wyślij natychmiast" nigdy tego nie stosuje bo to tak jakbym się sam batem poganiał ,a mimo to nie narzekam na zbyt towaru .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Przezorny zawsze zdąży trafiłeś ładnie w punkt.

oznacz moderatorów