anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowości w produktyzacji - sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Produktyzacja to temat, który wzbudza w Was ogromne emocje. Cieszymy się, że dzisiaj mamy dobrą wiadomość dotyczącą właśnie tego obszaru. 

Od teraz możecie sugerować: 

  • własne parametry we wszystkich kategoriach,
  • własne wartości wybranych parametrów (ich listę znajdziecie w tym artykule).

Jak zasugerować własny parametr wraz z wartością?

Zrobicie to w formularzu wystawiania. W polach “Nazwa parametru” i “Wartość” wpiszcie dowolne wartości, które chcecie pokazać kupującym. Pole akceptuje te same znaki co w tytule oferty. Pamiętajcie, że do jednej oferty możecie dodać maksymalnie 4 parametry, a jeśli dany parametr istnieje już w tej kategorii - wyświetlimy odpowiedni komunikat błędu.

Moje parametry v 3.0.gif

Jak wprowadzić własną wartość parametru?

Wyjaśniamy na przykładzie parametru Marka. Gdy z rozwijanej listy wartości parametru Marka wybierzecie wartość “Inna” - wyświetlimy dodatkowe pole, w którym wprowadzicie nową wartość parametru. W polu możecie wpisać dowolny ciąg znaków, który chcecie pokazać swoim klientom. 

W niektórych kategoriach parametr Marka można uzupełnić swoją wartością bez wybierania “Inna/Inny” z listy. Wpisaną wartość parametru wyświetlimy od razu na stronie oferty.

Marka -inna v 2.0.gif

 

Jeżeli korzystacie z API Allegro, również możecie dodawać sugestie swoich parametrów i wartości. Niezbędne informacje na ten temat znajdziecie na stronach: Własna wartość parametru i Własne parametry.

Dlaczego warto?

Analizujemy wszystkie Wasze sugestie. Jeżeli dany parametr lub własna wartość wystąpi w wielu ofertach czy produktach, które cieszą się popularnością wśród kupujących, rozważymy dodanie ich na stałe do struktury parametrów Serwisu.To pozwoli wybierać je z listy podczas wystawiania oferty oraz ustawić je w filtrach wyszukiwania. 

Dzięki parametrom możecie dokładniej opisywać swoje oferty. Teraz dotyczy to również marek spoza naszej listy oraz modeli lub produktów posiadających zupełnie inne cechy od wskazywanych przez nas. Będziecie mieć większą kontrolę nad szczegółami ofert, bo przecież sami wiecie najlepiej co sprzedajecie. 

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

"Będziecie mieć większą kontrolę nad szczegółami ofert, bo przecież sami wiecie najlepiej co sprzedajecie. " - to jeszcze proponuję poprawienie zakładki "czas wysyłki" oraz zablokowanie zakupów z podaniem adresu zagranicznego, jeśli oferujemy tylko wysyłkę krajową - w końcu sami wiemy najlepiej w jakim czasie możemy realizować zamówienia i gdzie chcemy wysyłać paczki 😘

oznacz moderatorów

KM-KIDS
#2 Obserwator#

@nat_not @myslenie-szkodzi Produktyzacja i łączenie ofert jest koszmarem sprzedawców którzy wyrobili sobie wysoką pozycję w trafności lub jedna z najwyższych pod względem popularności, niejednokrotnie oddając kilkaset sztuk po kosztach lub nawet na lekkiej stracie aby tylko wypromować produkt na szczyt sprzedaży (1-15 grudnia) gdy sprzedaż w tej kategorii będzie wyższa o 700% niż teraz, liczyłem na podniesienie ceny i odrobienie zaległości, a przy produktyzacji klient wchodzi w moją ofertę, później klika w "najtańsze od" i kupuje tam gdzie chociażby grosz jest taniej, pytanie po co wydałem tyle kasy aby wypromować się w kategorii. Jeszcze jest na to recepta póki tylko 1% ofert musi być połączonych z produktem, po prostu odłączyć się od produktyzacji w danej ofercie. Ja się odpinam w coraz to większej liczbie ofert tych wypromowanych.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@KM-KIDS produktyzacja to porażka - my ściągamy towar sami, nadajemy EAN-y, a jakiś Bolek ustawiał herezje w parametrach na swoich aukcjach i już mieliśmy problem, bo były przekłamania w naszych aukcjach. Albo sprzedawano towar firmy X (gorszej jakości, bez części funkcji jakie ma nasz produkt) pod naszym EAN-em - a gwiazdki za ocenę przedmiotu leciały na łeb, na szyję.  

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Hehe....

Standard. Produktyzacja w sporej części to chory twór. Za dużo, żeby o tym pisać.

Generalnie jestem za, jeśli dany produkt ma kod ean. Lecz w większości - to jest "masakra" i porażka. Jeszcze 1-2 lata i Allegro pogrąży się w swoich własnych zawiłościach. Już teraz są problemy z interpretacją prawa i regulaminu Allegro przez różnych pracowników. Nikt nad tym nie panuje, odnośnie praw i interpretacji prawa i regulaminu są przedstawiane różne punkty, dopóki któryś nie trafi w sedno, a jak już nie będzie się o co zahaczyć- odeprzesz wszelkie zarzuty , to zostaje ogólny, np. brak dbałości o wizerunek Allegro i na tej podstawie uwalą ci konto.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 Nie znam sprawy ani konta, które byłoby zablokowane z powodu, o którym tutaj piszesz. Jeśli dysponujesz takim przykadem, bardzo chętnie się z nim zapoznam. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

3Tel_GSM1
#9 Pomysłodawca#

 Witam ma problem z produkcją i nie mam zamiaru sprawdzać ponad 240tyś aukcji rozbiliście produkcje powiązanie przedmiotu  po sku z innymi sprzedawcami i tu jest kaplica powiązaliście mi produkty ze sprzedawca X i uzupełniliście parametry że do etui dodajemy szkło hartowane co jest nie prawdą i co z tym zrobimy teraz ?? 

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not @_HolaOla_ a czy gość pod tytułem @jacek_kulakowski to jeszcze istnieje? czy zobaczył co narobił i siedzi i łka ciuchutko w kącie, a Wy musicie po nim sprzątac?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Tak, żyje i mam nadzieję, że ma się dobrze, bo jest fantastyczną osobą 🙂 Jeśli masz jakieś konkretne pytania związane z produktyzacją, śmiało. My i cały zespół odpowiedzialny za ten temat postaramy się odpowiedzieć i rozwiać wątpliwości. Zresztą robimy to na bieżąco, bo niemal każdego dnia na Allegro Gadane odpowiadamy na pytania związane z tym obszarem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pinsplash 

zobaczył co narobił i siedzi i łka ciuchutko w kącie,

Ha,ha,ha, zapewne przytulił pokaźną premię i bawi się na Karaibach 😂, a porządków w produktyzacji nie widzę, raczej chaos się pogłębia

 

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Taa i jeszcze sami moderatorzy przy problemach wystawiania z produktyzacją piszą żeby wystawiać bez niej

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Witam,

mam dla Ciebie/ dla Was informację dotyczącą kodów EAN i problemów z nimi związanymi

To teraz zapnij/cie pasy i trzymaj/cie się mocno bo Ci zlasuje mózg / o ile jakiś tam masz/macie

Więc w paru punktach (I TO NIE WSZYSTKO):

1.Ten sam EAN mają z punktu widzenia kupującego RÓŻNE przedmioty różniące się na przykład tylko kolorem

2. Ten sam EAN mają produkty np. z poprzedniej serii produktowej (FORMALNIE różne produkty bo coś tam naprawiono, dodano)

3. Ten sam EAN mają produkty z tej samej grupy produktowej różniące się właściwościami użytkowymi

4. Ten sam EAN mają produkty będące RÓŻNYMI zestawami produktów

5. Ten sam EAN mają RÓŻNE PRODUKTY wytwarzane np w jednej fabryce - z racji oszczędności

itp. itd.

 

Także EAN NIE IDENTYFIKUJE JEDNOZNACZNIE PRODUKTU JAK TO TWIERDZICIE

i  dlatego nie życzę sobie abyście odpowiadali AUTOMATYCZNIE na pytania klientów dotyczące moich produktów

nie życzę sobie żebyście sami przyporządkowywali moje produkty do produktyzacji - jak jestem pewny że jest tylko 1 produkt i to ten który macie już w produktyzacji to sam dodam

I pewnie chciałabyś przykłady takich produktów których kody EAN są identyczne a produkty są RÓŻNE  - 

ODPISZE CI TAK

WEŹ SIĘ DO ROBOTY I SOBIE POSZUKAJ BO NIE JESTEM TWOIM PAROBKIEM

JUŻ PRODUKTYZACJĘ ROBIĄ ZA WAS ZA DARMO UŻYTKOWNICY  ALLEGRO - TYLKO W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYMI PRZYKŁADAMI TO NIE BĘDZIE DZIAŁAC

Już nawet śnieżek radził że jak coś nie bangla to żeby nie korzystać z produktyzacji

 

oznacz moderatorów