anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy filtr - czas dostawy

MAMY ROZWIĄZANIE!
gokuran20
#8 Zapaleniec#

Co sądzicie o wprowadzeniu przez allegro filtru w wyszukiwaniu na wysyłkę natychmiast,jeden dzień roboczy i dwa,to zdecydowanie wspiera największych sprzedawców!

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@gokuran20  dokładnie, sam rozważam zmianę czasu wysyłki z 4 dni na 24 godziny przez ten filtr, najwyżej się nie wyrobię, ale uważam, że wielu klientów będzie z tego korzystać, po co czekać 4 czy 5 dni jak mogę dostać w 24 h.

Może nie jest to wspieranie największych sprzedawców, ale ciche wymuszanie skrócenia czasu dostaw.

oznacz moderatorów
gokuran20
#8 Zapaleniec#

ale z tego co wiem,allegro ma chyba samo ustalać w naszych aukcjach czas dostawy na podstawie średniej wyliczonej z poprzednich przesyłek... w skrócie mniejsi sprzedawcy są w d....

 

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@gokuran20  nom, ma, ale ja sprawdziłem dzisiaj nasze konta filtrując nowym filtrem. Wysyłamy zwykle w 24 h od zakupu, ale w 80% przesyłek mamy ustawiony czas na 4 robocze. Według nowego filtra pokazało tylko te aukcje, gdzie mamy czas wysyłki ustawiony na 24 h, resztę pominęło, czyli z 4000 aukcji wyświetliło się raptem 120.

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

A te duże firmy mają wystawione natychmiast a w ich rozumieniu potrafi wyjść po kilku dniach hhaha po co to komplikować

oznacz moderatorów
gokuran20
#8 Zapaleniec#

Tak czy siak może to mocno uciąć sprzedaż.

Pytanie jaki procent klientów statystycznie filtruje...

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

Jeśli nie sprzedajesz mocno specjalistycznych przedmiotów, tylko przedmioty popularne gdzie masz setki np. tusz do drukarki,. to uwierz na słowo, 80% klientów nowych i starych.

Sam kupuję większości rzeczy do firmy na Allegro, pierwsze co włączę to dostawa Smart za 0 zł, potem dopiero szukam po cenie, a jak mam teraz filtr dostawy w 2 dni tez będę go używał.

Sprzedający bez Smarat i szybkiej wysyłki spadną na koniec listy Allegro, takie jest moje zdanie i myślę, że taka jest polityka Allegro i taki ich dążenia, ale to moje prywatne zdanie.

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

I wszyscy widzą wysyłka w 24 ,a myślą że dostawa jest w 24😐

oznacz moderatorów
KostekMax
#10 Popularyzator#

Znając życie swoje niedoczytanie odbiją w komentarzach 😜

oznacz moderatorów
ejczbi
#12 Orędownik#

A gdzie jest informacja jak to jest liczone? My mamy czas wysyłki 24h, wysyłkę tego samego dnia przy zamówieniach do 12tej i oferujemy przesyłki kurierskie doręczane w kolejnym dniu roboczym. Mimo to wszystkie nasze oferty są oznaczone jako "do 2 dni".

Co jeszcze trzeba zrobić, żeby oferty były oznaczone jako "dostawa do 1 dnia roboczego"? @msniezek  @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A możesz tak wyrywkowo sprawdzić jaki był czas dostarczenia paczek?

Przewidywany czas dostawy 

 

Ja mam w pewnej ofercie wysyłkę Natychmiast, paczkomaty trafiały na następny dzień, oferty i tak nie mogę znaleźć przez ten filtr. 🙂

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ejczbi @DarkStoorM @PHUABIB2 A ja jestem ciekawy kiedy wg Allegro przesyłka jest wysłana?? 🤔 Ostatnio już kilka razy mi się zdarzyło że numer przesyłki miałem nadany w ciągu 24H ale realnie przesyłka wyszła od nadawcy nawet po tygodniu!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@pinsplash  Tutaj w troszkę bardziej szczegółowe info

DarkStoorM_0-1593158589461.png

Z drugiej strony mam POK InPost, to ciekawi mnie czy przyjęcie paczki na POK FAKTYCZNIE zaliczy jako WYSŁANA, bo teoretycznie, paczka została przekazana dalej, tylko oczekuje na kuriera 😄

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Ale ja miałem tak że sprzedawca ręcznie odhaczył "wysłana" ale w rzeczywistości była tylko nadana etykieta.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@pinsplash  te ręczne odhaczenie w zakładce zamówienia to jest chyba tylko dla sprzedawcy, żeby mógł sobie sprawdzić czy faktycznie zrealizował zamówienie, bo kurier musi zeskanować paczkę, żeby zaliczyło ją do wysłanych (do statystyk) i to tylko u przewoźników, których allegro obsługuje (poczta, inpost, dpd i inne), tylko nie wiem jak z pobraniem. Posiadając podstawowy abonament zamówienie automatycznie otrzymuje status Wysłane po wprowadzeniu listu (jeżeli zaznaczono odpowiednią opcję na koncie).

Fajnie jakby ktoś potwierdził, że status w zakładce zamówienia w żaden sposób nie wpływa na ten czas dostawy czy inne statystyki. @nat_not  może? 😄

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Potwierdzam, że wiążące są te informacje o przesyłce, które widnieją na stronach przewoźników.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not skoro wiążące są informacje na stronie przewoźników, to jakim cudem u firmy, która oferuje wysyłkę Pocztą Polską (gdzie doręczenie to 72h i to pod warunkiem nadania paczki do godz.15:00) czas dostawy pokazuje o 1 dzień szybciej, niż u mnie, gdzie mam paczkomaty i kuriera !!!

Oboje mamy wysyłkę w 24h, więc tutaj punkt wyjścia jest ten sam.

Więc coś tutaj kombinujecie...

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

Ustawiasz czas wysyłki natychmiast i jesteś w 1 grupie 

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@sl-aw-ek  tak właśnie zrobiłem, a czas pokaże, jak to działa w praktyce 🙂

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@ejczbi ustaw wysyłkę natychmiast i masz z głowy.

Pytanie, co się stanie, jak się nie wyrobisz.

oznacz moderatorów