anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy filtr - czas dostawy

MAMY ROZWIĄZANIE!
gokuran20
#8 Zapaleniec#

Co sądzicie o wprowadzeniu przez allegro filtru w wyszukiwaniu na wysyłkę natychmiast,jeden dzień roboczy i dwa,to zdecydowanie wspiera największych sprzedawców!

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44
konto zamknięte
Nie dotyczy

@PHUABIB2 Jak to co się stanie jak się nie wyrobisz 😄 Negatyw 🙂

Klienci będą mieli idealny pretekst aby od razu wystawiać taki komentarz. Będzie tłumaczenie, że przecież było widać przy spisie aukcji, że dostawa np. na wtorek. Z winy kuriera np. dostanie w środę (nawet jak wyślesz w terminie) i już odpowiedni komentarz.

Jak dla mnie, jest to TOTALNIE NIEPOTRZEBNE. Dla mnie bardziej istotne jest to, w jakim czasie sprzedawca deklaruje wysyłkę towaru i czy się z tego wywiązuje. Na czas dostawy wiadomo, że nie ma już wpływu (chyba, że np. wysyła Pocztą Polską i nadaje paczki po godz.15:00, wtedy to robienie durnia z klienta bo taka paczka i tak leżakuje do następnego dnia, albo finalnie będzie miała 1 dzień doręczenia dłużej bo doręczyciele się wtedy nie spieszą wiedząc, że mają 1 dzień regulaminowego zapasu).

Poza tym, formę dostawy i tym samym jej szybkość, każdy wybiera sobie później świadomie. Z tego co widzę, najszybsze są paczkomaty bo nadane w piątek na ogół lądują do odbioru już w sobotę lub niedzielę. Więc to opcja lepsza nawet niż kurier.

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  Oczywiście. Nie ważne, że nadasz w godzinę po zapłacie, a kurier czy Poczta nawali, bo ma czas doręczenia np. 2 dni robocze lub jak Poczta 14 dni roboczych na list polecony.

Klient kupi w poniedziałek o 10:00, zapłaci za polecony 5,9 zł który Poczta normalnie dostarcza w 3-4 dni ale czasem i w 10, i już we wtorek będziesz miał negatyw, że przesyłka nie doszła w 1 dzień.

Sam będę tak robił, niech sprzedawcy się wyrabiają. Kupię o 21:58, zapłacę i rano będę wyglądał na moją przesyłkę 🙂 Nie wiem, niech mi to wyśle helikopterem, dronem, albo przywiezie z Bialska Białej do Bydgoszczy osobiście, ale ma być na drugi dzień 😛

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@PHUABIB2 ehhh...negatywa można zgarnąć nawet jak się wszystko robi w terminie. Mój przykład z dzisiaj....

Trafił mi się taki debil w kwietniu, który dzisiaj dał negatywa. Miał pretensje o czas wysyłki mimo, że ja wysłałem w terminie, kurier już następnego dnia doręczył.

Ręce opadają i wszystkiego się odechciewa 😕

Mam nawet korespondencję mailową z nim.

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@konto zamknięteja w zeszłym roku dostałem negatyw za aukcję zakończoną w niedzielę, babka wpłaciła od razu, nadałem przesyłkę w poniedziałek o godzinie 13:00 (+/- 10 minut) dostała we wtorek o 11:35 (mam to na śledzeniu przesyłek) i wystawiła negatyw:

"wszystko super, ale czas doręczne tragiczny, nie jest to wina sprzedającego że wybrał złą firmę ale mimo wszystko nie polecam"

I co Ty na to 🙂

oznacz moderatorów
ejczbi
#12 Orędownik#

@msniezek @_HolaOla_ @nat_not 

Niech mi ktoś wytłumaczy czemu ta oferta:

https://allegro.pl/oferta/j-10d-wieszak-gitarowy-uchwyt-hak-na-gitare-8169475814

filtrowana jest jako "dostawa do 2 dni roboczych".

Podczas gdy ta:

https://allegro.pl/oferta/hamilton-kb919-uchwyt-scienny-na-gitare-ukulele-7185518622

Jako "do 1 dnia"  ?

Gdzie jest różnica?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ejczbi Dowiem się na czym polega różnica w tych ofertach i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ejczbi Tak jak napisał @konto zamknięte, różnica między tymi ofertami polega na dostawie "Allegro Przesyłka polecona", gdzie przewidywany czas dostawy liczony jest na 1 dzień dłużej niż w przypadku pozostałych ofert. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
ejczbi
#12 Orędownik#

@_HolaOla_  I uważacie, że to jest ok? Żeby karać sprzedawców za oferowanie tańszych metod dostawy? Dopiero co Wasz ekspert tłukł nam do głów jak to kupującym zależy na taniej dostawie. Karać, tak, bo jeśli kupujący zaznaczy ten nowy filtr, to nie znajdzie naszych aukcji.

I CO MY MAMY Z TYM ZROBIĆ?

PS. Pytałem też o ta samo na czacie, 2 różne osoby. Dostałem 2 zupełnie inne wyjaśnienia. Razem więc już mamy 3, wszystkie są zupełnie absurdalne.

WSPÓŁPRACA Z WAMI NIGDY NIE BYŁA JAKAŚ WSPANIAŁA. ALE TO CO SIĘ TU DZIEJE W 202O PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE. A mamy dopiero początek lipca. Z wielkim niepokojem patrzymy na to co nam jeszcze zaserwujecie. Jak tylko pojawia się mail od Was "zapowiadane zmiany" to ja dostaję palpitacji serca

oznacz moderatorów
ejczbi
#12 Orędownik#

NO i jak to się niby ma do:

https://allegro.pl/oferta/ibanez-rg8-bk-gitara-elektryczna-8-strunowa-9446487296

https://allegro.pl/oferta/epiphone-explorer-goth-1958-gitara-b-stock-9398011496

Tu nie ma żadnych poleconych, a tak samo aukcja u góry "2 dni", na dole "1 dzień". Tu i tu czas wysyłki 24h, ta sama forma dostawy. Co więcej, nasza aukcja ma wysyłkę jeszcze dziś przy zakupie do 12tej, ta na dole nie.

WIĘC GDZIE JEST RÓŻNICA?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@ejczbi jak klikniesz w "dostawa" to zobaczysz, że dzisiaj pokazuje, że na 1 z aukcji masz dostawę na 6 lipca, a na tej drugiej już na jutro (3 lipca).

Jednak nie wiem jak oni to wyliczają. Oficjalnie Allegro twierdzi, że to na podstawie danych od przewoźników, ale to jakaś ściema, bo zauważyłem, że np. Poczta zdaniem Allegro doręcza przesyłki o 1 dzień szybciej niż kurier! Co jest nieprawdą. Nadawałem 9 lat! Pocztą Polską i wiem jakie są realne terminy doręczeń.

Wszystkie się wali na tym portalu. Wczoraj zauważyłem błędy w powiązaniach w produktach. Zagadałem na czacie pisząc co jest nie tak, to pracownica odpisała

"Jeśli dane, które znajdują się w ofercie, którą Pan podesłał są nieprawidłowe, może Pan zgłosić błędy w formularzu wystawiania oferty korzystając z opcji "Zgłoś błąd w produkcie". Mogę to również zrobić w Pana imieniu, ale prosiłabym o wskazanie dokładnych paramtrów - błędnych i tych prawidłowych."

Odpisałem, że pisałem już co jest nie tak i nie będę tracił czasu i odwalał roboty za pracowników Allegro.

TO JEST SKANDAL CO ALLEGRO WYPRAWIA !!!!!!!!!!

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ejczbi Nie, wprowadzenie tego rozwiązania nie jest karą dla Sprzedających. Wprowadziliśmy je, ponieważ z naszych analiz wynika, że Kupujący wyjątkowo mocno cenią sobie informację o czasie szybkiej dostawy. Chcemy, aby już na etapie wyszukiwania kupujący mogli w łatwy sposób przefiltrować oferty i wciąż udoskonalamy tę metodę. Tak jak poinformował Cię nasz pracownik na czacie, to rozwiązanie składa się z kilku czynników, również tych niezależnych od Sprzedającego. Dlatego Twoje uwagi dotyczące tego mechanizmu zostały przekazane do odpowiedniego zespołu, który zajmuje się zmianami w tym zakresie. Ze swojej strony skup się proszę dalej na zachowaniu dbałości o wysyłkę przedmiotu zgodnie z deklaracją w ofercie, ponieważ jest to jeden z najważniejszych aspektów, aby Twoje oferty były odpowiednio filtrowane. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
ejczbi
#12 Orędownik#

@_HolaOla_  A czy nie wysyłamy przesyłek zgodnie z deklaracją? Większość wysłanych przez nas paczek dochodzi do klienta w kolejnym dniu roboczym. Dlaczego więc nie mamy takiego oznaczenia, skoro jest to tak ważne dla kupujących?

 

Znowu gadka, że wprowadziliście to bo kupujący coś tam. A nie macie jakiś badań z których wynika czego oczekują od Was sprzedający? Na przykład jasnych i konkretnych odpowiedzi na zadane pytania?

Zresztą, sam pomysł nie jest zły. Problem jest w wykonaniu. Kryteria oznaczenia ofert nie są jawne, a to co ujawniacie kompletnie nie trzyma się kupy.

Prosiłem o prostą informację czemu oferta A ma oznaczenie, a oferta B nie ma Czekam na rzetelną odpowiedź.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ejczbi W tej chwili w obydwóch ofertach dla tych samych metod wysłki, przewidywany czas dostawy jest określony na wtorek, 7 lipca. Aktualnie pracujemy nad narzędziem, które będzie przedstawiało informacje dotyczące tempa wysylki, tak by Sprzedający w przyszłości mieli łatwiejszy dostęp do informacji w tym zakresie.

@konto zamknięte Masz prawo do swojej opinii i cieszę się, że w poprzedniej wypowiedzi kilkukrotnie użyłeś słów „dla mnie”, „osobiście” itp. Oprócz Ciebie z Allegro korzysta jeszcze kilka milionów innych Kupujących, więc muszę Cię rozczarować, ale nie zrezygnujemy z przeprowadzania badań i analiz. Nie mniej jednak dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoimi spostrzeżeniami i punktem widzenia jako Kupujący. 

@Knowhere, postaram się, ale obiecaj mi, że w sprawie skoków ciśnienia albo w przypadku objawów wylewu porozmawiasz ze swoim lekarzem lub farmaceutą. O własne zdrowie trzeba dbać 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ "z naszych analiz wynika" - Ola, jeśli choć trochę zależy Ci na moim zdrowiu, to proszę nie używaj tych słów w tej kombinacji, bo wtedy dostaje jakiegoś wylewu czy coś, w każdym razie na pewno skacze mi ciśnienie😜

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ "wprowadzenie tego rozwiązania nie jest karą dla Sprzedających. Wprowadziliśmy je, ponieważ z naszych analiz wynika, że Kupujący wyjątkowo mocno cenią sobie informację o czasie szybkiej dostawy."

Proszę, nie ośmieszaj się. Wy i te Wasze analizy. To co rzeczywiście byłoby przydatne, omijacie szerokim łukiem, a bzdety co chwila się pojawiają.

Napiszę Ci teraz z punktu widzenia KUPUJĄCEGO, nie sprzedawcy.

1) Dla mnie informacja, że dostawa jaką sobie wyliczyliście jest nic nie warta! Nadal będę się sugerował TYLKO I WYŁĄCZNIE CZASEM WYSYŁKI. Jak będzie mi zależało na czasie to wybiorę sprzedawcę, który ma szybszą wysyłkę, nie dostawę. Dlaczego? Dlatego, że wiem, że na czas dostawy sprzedawca nie ma już wpływu (pomijając Pocztę Polską i jej chorą godzinę graniczną 15:00; wtedy faktycznie sprzedawca może nawalić jeśli nada po tej godzinie).

2) Czas dostawy wylicza Allegro, a to już jest dla mnie czerwoną lampką i powodem do tego aby traktować taką informację co najmniej z przymrużeniem oka.

3) Promowanie w jakikolwiek sposób sprzedawcy pod kątem CZASU DOSTAWY jest niesprawiedliwe także z prostego powodu. Co z tego, że np. w tych danych jakie podacie, czas dostawy załóżmy DPD będzie na jutro. Natomiast na moim terenie DPD działa od mniej więcej 2 lat beznadziejnie i bardzo często się zdarza, że doręczają mi paczkę w 2 dni robocze. Więc nijak to się ma do tego co podajecie.

Osobiście mam od klientów różne sygnały czy czasami wręcz prośby aby np. absolutnie nie nadawać jakąś firmą kurierską albo nadać jakąś konkretną. Właśnie z tego względu, że dana firma w różny sposób świadczy usługi w różnych rejonach Polski. Nie można tego parametru uśredniać !!

Szczerze? Będzie to kolejny powód do ocen negatywnych dla niczemu nie winnych sprzedawców. Klient będzie bowiem twierdził, że przecież był czas dostawy np. na jutro. Kij z tym, że sprzedawca był super, wysłał w 24h czy tego samego dnia. Zawalił kurier bo zrobił opóźnienie albo właśnie na danym terenie konkretny człowiek nie przykłada się do rozwózki na czas, a jak zwykle finalnie, po tyłku dostanie sprzedawca.

Więc naprawdę, przestańcie już robić te swoje analizy i wprowadzać takie pseudo innowacje bo jest to w ostatnim czasie najmniej potrzebna zmiana.

Szczerze. Piszę to jako kupujący, ale jednocześnie zwracając uwagę na problemy jakie to będzie generowało sprzedawcom.

 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte 

> 2) Czas dostawy wylicza Allegro, a to już jest dla mnie czerwoną lampką i powodem do tego aby traktować taką informację co najmniej z przymrużeniem oka.

Przed chwilą miałem telefon od klientki dlaczego czas dostawy w pewnej mojej ofercie wynosi do czterech dni roboczych, a w zakładce Dostawa planowany termin dla każdego sposobu wysyłki jest na 14 lipca.

Co ja mam mówić kupującym? Towar wysyłam i tak max w ciągu trzech dni, więc... ok

Allegro powinno wszędzie linkować kupującym co oznacza czas dostawy, na każdym etapie zakupów.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte

"(pomijając Pocztę Polską i jej chorą godzinę graniczną 15:00; wtedy faktycznie sprzedawca może nawalić jeśli nada po tej godzinie)."

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nawet jak nadawałem jakąś przesyłkę (list polecony czy paczkę) o np. 18:50 (10 minut przed zamknięciem poczty), to zawsze o 21:00 na trackingu widniała jako "w transporcie" (w którym z reguły się znajdowała, bo przeważnie gdzieś nad ranem była odbijana w WER-ze). A mieszkam akurat na niezłym wygwizdowie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere no to miałeś farta. Nie zmienia to jednak faktu, że taka paczka i tak miała o 1 dzień wydłużony termin do doręczenia (regulaminowo) więc spokojnie po drodze czy już urząd doręczający, mógł ją doręczyć o 1 dzień później bez żadnych konsekwencji. Jak się bowiem wczytasz w regulamin PP to masz np. informację, że załóżmy Pocztex 48, ma obecnie 72h (kiedyś 48) na doręczenie, czyli D+3, ale pod warunkiem nadania do godz.15:00. Jak nadasz po 15, to termin doręczenia może już wynieść d+4 i jest to zgodne z regulaminem.

Dotyczy to wszystkich przesyłek Poczty, czy to listów, czy paczek.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Od razu "miałeś farta"😛
U mnie jakoś tak po prostu jest, że przesyłki zawsze punkt 21:00 dostają status "w transporcie", a gdzieś nad ranem są z reguły odklepywane w WER-ze kilkadziesiąt km dalej ze statusem "nadejście/wysłanie".
Ja tam tylko pilnuję tego, żeby nadać przesyłkę w deklarowanym czasie (czyli 24 godziny, choć zwykle zajmuje mi to kilka godzin, w wyjątkowych przypadkach kilkanaście, a czasem tylko 2-3 godziny) - reszta to już nie moja broszka, bo nie mam na nią żadnego wpływu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@ejczbi pewnie dlatego,że oferta:

https://allegro.pl/oferta/j-10d-wieszak-gitarowy-uchwyt-hak-na-gitare-8169475814

ma formę przesyłki Allegro polecony i tam masz czas dostawy (na chwilę obecną) 3-8 lipca, a więc o 1 dzień dłużej niż wszystkie inne opcje na tej aukcji oraz na tej:

https://allegro.pl/oferta/hamilton-kb919-uchwyt-scienny-na-gitare-ukulele-7185518622

 

oznacz moderatorów