anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nowy model rozliczania kosztów dostawy dla metod Poczty Polskiej

kroliczajamapl
#11 Animator#

Na Alllegro prowadzę dwa konta:

-tuareg-

kroliczajamapl

oba posiadają identyczne cenniki i w obu przypadkach przesyłki nadaję poprzez system Elektronicznego Nadawcy.

Przed momentem dostałem informację, że konto -tuareg- kwalifikuje się do nowego modelu, a kroliczajamapl nie kwalifikuje 🙂

Skoro ona prowadzę identycznie - inaczej nawet nie potrafię - to skąd taka rozbieżność w ocenie 'ekspertów' Allegro?

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl Prawdopodobnie na koncie, z którego piszesz, nie przekazujesz poprawnie adresów mailowych do Poczty Polskiej. Proszę, żebyś zapoznał się z tym artykułem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@nat_not  podepnę się z pytaniem w temacie. W jaki sposób będzie odbywała się weryfikacja poprawności wysyłanych adresów mailowych w przypadku nowo-zakładanych kont ?

Planuję załozyć nowe konto, chciałbym wprowadzić przesyłki allegro, po jakim czasie zostanę zweryfikowany ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Konsultuję tę sprawę. Kiedy otrzymam odpowiedź, odezwę się tutaj ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#11 Animator#

Adresów email nie da się przekazywać niepoprawnie, gdyż Elektroniczny Nadawca pobiera je bezpośrednio z danych aukcji - na drugi koncie jakoś przekazywane są poprawnie, a wszystko działa w identyczny sposób

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Również się podepnę pod ten temat, mamy taką sama sytuację.

2 konta, jeden MS, jedna umowa, jeden e-nadawca Poczty polskiej i jedna umowa na przesyłki.

Jedno konto będzie włączone do nowego systemu rozliczeń, drugie nie bo nie spełniania.

Dostaliśmy odpowiedz, że zamówienia nr:

b60b4b42-96b2-11ea-afa6-ef4999d6df18
3fdba18a-95e1-11ea-9ba8-99c16b2820c6
3b1abae3-984e-11ea-b8fd-a7c18543ae98
19eb33c3-987d-11ea-b015-b58e7ad614b6
85746d74-9835-11ea-a814-2d548c306752
309edfc7-9852-11ea-a424-e71140059ee0
d8238634-97ab-11ea-b776-1d97ba93c529
389301e3-978e-11ea-b8fd-a7c18543ae98

Nie zostały prawidłowo przekazane.

Niestety nie dostlaliśmy odpowiedzi, gdzie szukać tego przyczyny i jak to naprawić, przecież to jest problem komunikacji Allegro (czy może MS) z e-nadawcą, nie mamy na to żadnego wpływu. 

Co dziwne, nie ma tego problemu z Inpostem, tam wszystko jest pobierane prawidłowo.

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Dodam jeszcze, że jak zadałem identyczne pytanie na czacie Allegro konsultant natychmiast się rozłączył.

Nie wiem, może już kończył pracę, a możne miał mój problem to w czterech literach.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@PHUABIB2  podejrzewam, że to jest wprowadzane w takim tempie, że nikt tam nic nie wie dokładnie na ten temat. Jest bałagan, chaos, tylko robią dobrą minę do złej gry.

Dodatkowo nałożyło się to na wprowadzenie prowizji od wysyłek, więc bajzel jest nieziemski. Zresztą allegro słynie z tego, że każda zmiana niesie ze sobą masę pomyłek, kłopotów i dodatkowej pracy, a wsparcie ze strony serwisu jest zerowe.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

u mnie już działa ten system, bo przy zakupach w smarcie otrzymuję kwotę tylko za towar. Ale mam pytanie w tej kwestii, bo w cenniku mam ustawienie dla pewnych przedmiotów, że w allegro przesyłce poleconej mogę wysłać 1 szt.

Tak jest w cenniku - taki i taki produkt max 1 szt, bo jak klient kupi np. 2-3 to nie idzie mi wysłać ich w jednej paczce ze względu na gabaryt. W starym systemie było tak, że w przypadku zakupu 2 szt. liczyło koszty wysyłki razy dwa i była możliwość np. nadania drugiej przesyłki, już we własnym zakresie, bo system generował tylko jedną etykietę. Teraz jest dosyć kuriozalna sytuacja, bo klient może włożyć do koszyka kilka przedmiotów, które są oznaczone jako allegro polecone wysyłane po 1szt., a system liczy mu to łącznie i dostaję kasę tylko za produkt. A co potem, jak mam mu wysłać te wszystkie zakupy w jednej wysyłce poleconej allegro ??

Jak to rozwiązać, zresztą w przypadku odbiorów z punktu będzie taka sama sytuacja, tylko, że tam można nadać już większą paczkę, a polecony jest jednak ograniczony.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

no i mamy już bałagan, import na konta w EN allegro nie działa. Na zwykłą umowę importuje, ale wyskakuje błąd że nie mam w umowie allegro polecony. Jak puszczę jako zwykłe, to zapłacę za wysyłki smart z własnej kieszeni. To są te zmiany ??

@nat_not @_HolaOla_ 

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

przesyłki darmowe w smarcie importuje mi na zwykłe konto EN, jeśli wyślę je z tego konta, to normalnie zapłacę za każdą wysyłkę - taką informację podał mi handlowiec z poczty. Od wczoraj mam kilka smartów, wszystkie poszły na normalne konto, dodatkowo wyskakuje błąd przy allegro  poleconym,. nie można go wysłać, bo w zwykłej umowie nie ma takiej wysyłki.

Oczywiście aneks mam podpisany i wszystko zrobione jak należy. Kto zwróci nam pieniądze za ten bałagan ? kto odpowie za opóźnienia w wysyłkach i niskie oceny kupujących. Czekam na sugestie ekspertów allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Zgłoś tę sprawę przez formularz, podając których zamówień dotyczy problem. Sprawdzimy co jest jego przyczyną.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@nat_not  tak zrobię ,ale na razie nie działa cały system. A przesyłki allegro polecony zaimportowałem na zwykłe konto, nie mogę ich edytować ani wysłać. W wytycznych z poczty i allegro była informacja, że konta allegro w EN zostaną deaktywowane, a w praktyce wygląda, że one dalej działają, tylko wszystko padło. Import z allegro idzie na zwykłe konto EN, ale nie można nadać allegro polecony. problemem jest też opłata za paczki, bo nadanie w inny sposób powoduje naliczenie za opłatę, czyli zapłacę za nadanie wysyłek w smarcie, które powinny być darmowe. Pytanie, czy będę mógł ponownie zaimportować przesyłkę na konto allegro EN jak zacznie działać, zapewne nie, bo import poszedł na zwykłe konto.

Wszystko padło, tak nie można pracować 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ewielobranzowe
#8 Zapaleniec#

Proszę o informację jak ten model rozliczeń ma się do Allegro Punkty Poczta pobranie

w EN znaczek Allegro mam na czarno czyli koszt przesyłki pokrywa nadawca
klient płaci za przesyłkę 13,99zł
w cenniku poczty np. w przypadku rozmiaru XXL cena netto to 31,50zł

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

część etykiet drukuje mi z dopiskiem allegro, inne bez tego dopiska, chociaż wszystkie są z allegro. O co w tym chodzi ? kto to rozgryzie i skąd ma wiedzieć, czy nie płacę dwa razy za paczkę, raz u allegro, a raz na poczcie. To jest po prostu skandal, żeby tak to było przygotowane. Brak słów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Dostaniemy fakturki i wszystkiego wtedy się dowiemy . Ja jak na złość wszystkie zamówienia mam na InPost i nie wiem czy działa czy nie. Ale może to i lepiej, że nie wiem 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Nie mogę znaleźć teraz tych informacji... a szukam i szukam...

Gdzieś było wyjaśnienie, że: kolorowy znaczek SMART - wysylka 0zł

czarny znaczek SMART - wysylka wedlug cennika smart

brak znaczka - oplata z cennika umowy

oznacz moderatorów

ewielobranzowe
#8 Zapaleniec#

bez względu na to czy smart czy nie
znaczek czerwony opłatę ponosi Allegro
znaczek czarny opłata leży po stronie nadawcy

mi chodziło o przesyłkę pobraniową
wiec tutaj nie ma mowy o smarcie np. Allegro Punkty Poczta pobranie

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

powiem tak, takiego bałaganu dawno nie było. Na EN jest info, że jak ma się dwa konta to należy przestać pracować na koncie allegro, bo będzie deaktywowane, a import dokonywać ze zwyklego konta. Tak też zrobiłem, zaimportowało mi allegro polecony, gdzie nie mogę go wysłać bo w zwykłej umowie go nie mam. Teraz importuje mi paczki pobraniowe bez przedrostka allegro na konto allegro ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#11 Animator#

Szanowna Pani,

dotyczny konta -tuareg- czuli zakwalifikowanego.

Przesyłki importują się z czarnym oznaczeniem Allegro, czyli opłata po mojej stronie - to jakiś żart? Rozmawiałem przez momentem z menedżerem Poczty Polskiej i dowiedziałem się, że to Wasz burdel i jeśli tak je nadam, to będę musiał zapłacić  według cennika przesyłek niezakwalifikowanych. Jak mamy pracować?

oznacz moderatorów